Moderatörler Türkçe bağımlısı mı?

Moderatörler Türkçeyi iyi biliyor mu?

• Oy verenlerin toplamı
    66
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• al.PNG
    al.PNG
    17,4 KB · Görüntüleme: 21
Arkadaşlar geçen gün "bağlaç olan da/de/ki ayrı yazılır" diye bir uyarı aldım, yani arkadaşlar bir forum kullanıyoruz burada adam sorununu yazmış, cevabını söylüyorum bağlaç olan de/da/ki diye uyarı geliyor insanlar buraya Türkçe dersi almaya mı geliyor yapmayın? Allah için.
Ekstra olarak bir de "özel isimlerin yazımı" diye bir uyarım var neden iPhone yazarken baş harfini büyük yazmamışım :D?
En kötüsü ise "birden fazla cümleyi tek cümle gibi yazmak" diye uyarım var abi bir şeye cevabını veriyorum olayla alakalı bir şey anlatıyorum sadece ve sadece cümle uzun olduğundan dolayı uyarı atıyorlar, daha sonra düzenleyip her 3-4 kelimede bir nokta koyuyorlar ama cümle bitmemiş :D

Yani - -de, -da için- aslında yazmadan önce emin olmadığınız kelimelere TDK’den bakabilirsiniz. Ben şahsen öyle yapıyorum.

Arkadaşlar geçen gün "bağlaç olan da/de/ki ayrı yazılır" diye bir uyarı aldım, yani arkadaşlar bir forum kullanıyoruz burada adam sorununu yazmış, cevabını söylüyorum bağlaç olan de/da/ki diye uyarı geliyor insanlar buraya Türkçe dersi almaya mı geliyor yapmayın? Allah için.
Ekstra olarak bir de "özel isimlerin yazımı" diye bir uyarım var neden iPhone yazarken baş harfini büyük yazmamışım :D?
En kötüsü ise "birden fazla cümleyi tek cümle gibi yazmak" diye uyarım var abi bir şeye cevabını veriyorum olayla alakalı bir şey anlatıyorum sadece ve sadece cümle uzun olduğundan dolayı uyarı atıyorlar, daha sonra düzenleyip her 3-4 kelimede bir nokta koyuyorlar ama cümle bitmemiş :D

Asrın tespiti vallahi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz muhabbetler bayağı baydı artık. Kuralları sevmiyorsanız kullanmayabilirsiniz, bu kadar basit. Yazım kuralları 3-5 senelik kural değil, yıllardır olan kural ve imla, yazım kuralları denince de akla ilk Technopat geliyor. Adapte olamıyorsanız da kullanmazsınız forumu, bu kadar basit.

Arada ufak tefek hatalar olabilir. Burası Edebiyat ve Türkçe forumu değil, insanların birbirine yardım etmek için girdiği bir forum. Herkes en iyi şekilde yazamayabilir, ben 2-3 sitede yazarlık yaptım, işlerimi gayet beğeniyorlardı ama ben de burada ufak hatalar yapabiliyorum.

Yazarlık yaptığın siteler iyi değilmiş demek ki. Herkes yazım kurallarına dikkat etmezse, anlaşılır şekilde yazmazsa insanlar birbirine yardım edemez. Bu kurallar da düzen için.

@Soldier_Boy17 Dostum, senin yazdığın cümle de hatasız değil. Herkes birbirine sallıyor şöyle böyle diye de en iyisi önce kendine bir bakmak.
Eğer öyleyse beni raporlasın. Şu zamana kadar aldığım uyarıların hepsi doğruydu. Saçma sapan yazım yanlışı yapıp, kurallara suç atmasını eleştirdim.

Yazarlık yaptığın siteler iyi değilmiş demek ki. Herkes yazım kurallarına dikkat etmezse, anlaşılır şekilde yazmazsa insanlar birbirine yardım edemez. Bu kurallar da düzen için.
Bunu sen derken alıntıladığım zaman 3 tane yazım yanlışını düzelttim. Bunu dediğin zaman yazım yanlışı yapmaman gerekmez mi?

Ben yazım yanlışı yapmıyorum mu dedim?
Bu forumdaki yazım kuralları, insanların birbirini anlaması için var.
Şimdi sen "Yazmazsa." yerine "Yazmassa." dediğin için ben seni anlamayacak mıyım veya örnek vereyim "Sana da." yerine "Sanada." dediğim için beni anlamayacak mısın? Büyük yazım kuralları tabii ceza alsın ama böyle ufak şeyler gözden kaçabilir. Ben bazen toplu taşımada ayakta zar zor dururken tek elle yazarak insanlara yardım ediyorum ve bu arada yazım yanlışı olma ihtimali de var, yani kimse kusura bakmasın abartıyorlar. İnsanın biz böyle ufak tefek hatalar olması çok olası şeylerdir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı