Monster Abra A5 v9.3 RAM Yükseltme

honor54

Hectopat
Merhaba, Monster Abra A5 v9.3 kullanıyorum. Özellikle Forza Horizon 4 oynarken takılmalar yaşıyorum. High ayarlarda 60 FPS verebiliyor ama takılma oluyor. Medium ayarlara çeksem bile aynı takılmalar devam ediyor. 30 FPS'te sabitlersem rahat oynanabiliyor sadece. Oyun SSD'de kurulu. Tahminim RAM yetmediği yönünde. Ekte belirttiğim RAM mevcut şu anda. Yanına 8 GB daha almak istiyorum ama hangi marka alsam ya da gerçekten almama gerek var mı bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Sistemim:
  • Intel Core i5 7300HQ
  • NVIDIA GTX 1050 Ti
  • 8 GB RAM
  • 240 GB M.2 SSD + 1 TB HDD
IMG_20191108_193931.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Monster Abra A5 v9.3 kullanıyorum. Özellikle Forza Horizon 4 oynarken takılmalar yaşıyorum. High ayarlarda 60 FPS verebiliyor ama takılma oluyor. Medium ayarlara çeksem bile aynı takılmalar devam ediyor. 30 FPS'te sabitlersem rahat oynanabiliyor sadece. Oyun SSD'de kurulu. Tahminim RAM yetmediği yönünde. Ekte belirttiğim RAM mevcut şu anda. Yanına 8 GB daha almak istiyorum ama hangi marka alsam ya da gerçekten almama gerek var mı bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Sistemim:
  • Intel Core i5 7300HQ
  • NVIDIA GTX 1050 Ti
  • 8 GB RAM
  • 240 GB M.2 SSD + 1 TB HDD
Eki Görüntüle 457102
Öncelikle Merhabalar 🙂 Aynı laptoptan bende de var Şuradaki konu başlığımdan yararlanabilirsin RAM takviyesi ile laptobumda forza 3'ü eskiden 30 fps kilitleyip anca rahat takılmadan oynuyordum forza 4 ise hayaldi şuan 60 fps sabit forza 3 forza 4 ise biraz daha zorluyor 50-60 fps arası alıyorum rahat oynuyorum yüksek ayarlarda tabikide tavsiyem acilen ram eklemeniz 😇

Öncelikle Merhabalar 🙂 Aynı laptoptan bende de var Şuradaki konu başlığımdan yararlanabilirsin RAM takviyesi ile laptobumda forza 3'ü eskiden 30 fps kilitleyip anca rahat takılmadan oynuyordum forza 4 ise hayaldi şuan 60 fps sabit forza 3 forza 4 ise biraz daha zorluyor 50-60 fps arası alıyorum rahat oynuyorum yüksek ayarlarda tabikide tavsiyem acilen ram eklemeniz 😇
Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. RAM alma yolu gözüktü. Sadece üç marka arasında kaldım fiyat olarak hemen hemen aynılar. Apacer, Kingston ve Crucial, siz anladığım kadarı ile Kingston almışsınız ama ileride bozulursa falan garanti konusunda hangi marka sıkıntı yaşatır hangisi yaşatmaz bunu kestiremiyorum.

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. RAM alma yolu gözüktü. Sadece üç marka arasında kaldım fiyat olarak hemen hemen aynılar. Apacer, Kingston ve Crucial, siz anladığım kadarı ile Kingston almışsınız ama ileride bozulursa falan garanti konusunda hangi marka sıkıntı yaşatır hangisi yaşatmaz bunu kestiremiyorum.​
Kingston marka adına güvendim ben açıkcası araştırma yapmadım ama siz yapın isterseniz konumda da satın alma konusunda da konuştuk bunlarada bakın maddi olarakta düşünün derim 🙂 Yardımım dokunduysa ne ala 😇

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı