Monster Abra A7 12.2 açılmıyor

BuroMan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Abra A7 12.2 laptopum var az önce söküp temizledim fakat termal macun siparişi daha elime ulaşmadı ve eski macunu taşan kısımları ortaya toplayıp idare etsin dedim 2 gün. Şimdi PC'yi topladım fakat çalışmadı yani ışık yandı ama ekran gelmedi ve 1d k içinde kendini resetliyor. Ne yapmalıyım? Ne olur seri yardım, sizce macundan mı yapıyor? Çünkü başka bir şeyi sokmedim. Temizliği de gayet titiz yaptım.

hocam öncelikle geçmiş olsun görüntü gelmeden resetliyor ise bataryanız gömülümü bu arada inşallah gömülü olup kablosunu sökmeden temizlik yapmaya çalışmadınız bataryayı mutlaka sökmeniz gerekli söküp yaptysanız bataryayı tekrar sökün ramleri sökün 2 dakka bekleyin ramleri tekrar takıp bataryayı takıp deneyin kolay gelsin

Söküp çıkarttığın parçaları kontrol et yani bence tekrar komple söküp topla.
Termal macunla ile alakası yok çünkü hiç çalışmıyor diyorsun termal macun ile alakalı olsa çalışırdı ancak hemen ısınıp kapanırdı.

Bu arada bu tür temizlik bakımlarda ilk önce batarya bağlantısı kesilmeli ve toplarken en son kontrol edip emin olduktan sonra batarya takılmalı. Aynı şeyler telefon tablet vb elektronik ürünlerde de geçerli.

Hepinize teşekkür ediyorum. Bir an panik olmuştum. Sanırım kısa devre oldu, bilmiyorum ama ramleri ve m2 yi söküp taktım. Bakır boruları söktüm taktım. Yani kısaca önceki işlemi tekrar uyguladım ve çalıştı çok şükür.

Yeni konular

Geri
Yukarı