Monster Abra A7 açılmıyor

mathildarossa

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Monster Abra A7 laptopum var 2 gündür bilgisayara girmiyordum bugün açmak istediğimde güç tuşuna basıyorum beyaz ışık yanıyor ama ekran simsiyah hiçbir şekilde ekran açılmıyor. bilgisayarın alt kısmındaki güç ve pil ışıkları normal şekilde yeşil yanıyor. internetten çok fazla video izledim ancak hiçbir çözüm işime yaramadı. bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi

CMOS Pilini Sökün ve Tekrar Takın: CMOS pilini çıkarın ve birkaç dakika bekledikten sonra tekrar takın.

Kaynak: Bing

Merhaba, Monster Abra A7 laptopum var 2 gündür bilgisayara girmiyordum bugün açmak istediğimde güç tuşuna basıyorum beyaz ışık yanıyor ama ekran simsiyah hiçbir şekilde ekran açılmıyor. Bilgisayarın alt kısmındaki güç ve pil ışıkları normal şekilde yeşil yanıyor. İnternetten çok fazla video izledim ancak hiçbir çözüm işime yaramadı. Bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?

Hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyor mu?

RAM'leri tek tek çıkarıp takma: RAM'leri tek tek çıkarıp takarak herhangi bir temas sorununu düzeltebilirsiniz.

Güç adaptörünü kontrol etme: Güç adaptörünün doğru çalıştığından emin olun. Başka bir adaptörle denemeyi düşünebilirsiniz.

BIOS ayarlarını kontrol etme: BIOS ayarlarında bir sorun olabilir. Özellikle Secure Boot ve TPM 2.0 ayarlarını kontrol edin. TPM 2.0 açılmıyorsa, Secure Boot açmanız gerekebilir. Bunun için BIOS'a şifre koyup deneyin.

USB ve Veri Akışı Sorunu: USB’lere güç gidiyor ancak içindeki HDD ve fanlar çalışmıyorsa, anakart veya güç kaynağı ile ilgili bir sorun olabilir. Bu durumda servisinize başvurmanız gerekebilir.

RAM'leri tek tek çıkarıp takma: RAM'leri tek tek çıkarıp takarak herhangi bir temas sorununu düzeltebilirsiniz.

güç adaptörünü kontrol etme: Güç adaptörünün doğru çalıştığından emin olun. Başka bir adaptörle denemeyi düşünebilirsiniz.

BIOS ayarlarını kontrol etme: BIOS ayarlarında bir sorun olabilir. Özellikle Secure Boot ve TPM 2.0 ayarlarını kontrol edin. TPM 2.0 açılmıyorsa, Secure Boot açmanız gerekebilir. Bunun için BIOS'a şifre koyup deneyin.

USB ve veri akışı sorunu: USB'lere güç gidiyor ancak içindeki HDD ve fanlar çalışmıyorsa, anakart veya güç kaynağı ile ilgili bir sorun olabilir. Bu durumda servisinize başvurmanız gerekebilir.

Kaynak: Bing.

Reis istersen bot kur direk soruyu alsın iletsin mesajı ama mantıklıymış tebrikler aklıma gelmezdi.

Hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyor mu?
Hayır maalesef.

CMOS Pilini Sökün ve Tekrar Takın: CMOS pilini çıkarın ve birkaç dakika bekledikten sonra tekrar takın.

bilgisayarın arkasını söktüm ancak o dediğiniz pil kabloyla bağlıydı ve üstünde de siyah bant vardı yandaki kabloyu yerinden oynatmaya vs çalıştım aynı şekilde pili de çıkarmaya çalıştım biraz zorladım ama daha da bozarım diye pek ellemek istemedim yerinden de zor çıkıyordu. yerinden çıkarsam geri takabilir miyim?

Geri
Yukarı