Monster fiyatının ucuz olma sebebi

receps24

Hectopat
Öncelikle ben bir Gaming laptop almayı düşünüyorum ama ne alacağımı karar veremedim. Çünkü 8 GB RAM'li RTX 2060 Super'li bir ASUS ve MSI laptop dururken bir yanda RTX2070 ve 16 GB RAM'li bir Monster duruyor ve özelliklere bakılırsa Monster daha iyi duruyor ama neden daha ucuz? Bu bilgiyi öğrenirsem uygun laptopu alabilirim.

Monster'i 1 sene kullanmış birisi olarak tavsiye etmiyorum. Ucuz olması tamamen plastik olması. 1 sene içinde 2 değişim oldu 2. değişim de ekranda ölü pikselli geldi, gönderdim tekrar 2 kez kontrol edilip göndereceğini söylediler. Geldi neyse ekranda 2 tane ölü piksel, menteşe açılmıyor, ekranı tutan kısım açılmış şekilde geldi 1 haftalık cihaz. İade edip masaüstü topladım

Kullanmadığınız tuşun çıkmama ihtimali.
1608929798612.png

Monster kullanan biri olarak iyi ki almışım diyorum. Ucuz olmasının nedeni "Clevo" gibi Tayvan merkezli (MSI, Gigabyte, ASUS gibi firmalar da Tayvan merkezlidir) markalardan kasanın bütün olarak temin edilip özel BIOS ve marka basımı ile gelmesi. Malzeme kalitesi noktasında rakiplerinden geride fakat servis kalitesi ile bu açığı kapadığını düşünüyorum. Markaya değil modele bakın ürün alırken. MSI, ASUS, Monster hepsinin sorunlu modelleri mevcut.

Marka değeride var keza bunu telefon markalarında da görebilirsin, Oppo, OnePlus, Huawei, Xiaomi gibi markalar daha iyi özellikler sunmasına rağmen Samsung'un dandik telefonlarından ucuzdur. Bir de kullanılan malzeme modele göre fark yaratabilir.

Monster kullanan biri olarak iyi ki almışım diyorum. Ucuz olmasının nedenli Tayvan merkezli "clevo" gibi Tayvan merkezli (MSI, Gigabyte, ASUS gibi firmalar da Tayvan merkezlidir) markalardan kasanın bütün olarak temin edilip özel BIOS ve marka basımı ile gelmesi. Malzeme kalitesi noktasında rakiplerinden geride fakat servis kalitesi ile bu açığı kapadığını düşünüyorum. Markaya değil modele bakın ürün alırken. MSI, ASUS, Monster hepsinin sorunlu modelleri mevcut.

Monser malzeme kalitesi olarak hiçde iyi değil. Taş çatlasa 5 yıl ömrü var.

Monster kullanan biri olarak iyi ki almışım diyorum. Ucuz olmasının nedenli Tayvan merkezli "Clevo" gibi Tayvan merkezli (MSI, Gigabyte, Asus gibi firmalar da Tayvan merkezlidir) markalardan kasanın bütün olarak temin edilip özel BIOS ve marka basımı ile gelmesi. Malzeme kalitesi noktasında rakiplerinden geride fakat servis kalitesi ile bu açığı kapadığını düşünüyorum. Markaya değil modele bakın ürün alırken. MSI, Asus, Monster hepsinin sorunlu modelleri mevcut.
İnsanlar bunu düşünemiyor, anlayamıyorum...

Geri
Yukarı