Monster laptop alınır mı?

• Öncelikle sıcaklık çoğu oyuncu laptopta olduğu gibi yüksek bunu dert etmiyorum undervolt uygulayınca ve sıcaklık limitini belirleyince bir sorun yaşamıyorum. Genel laptop temizliğine de dikkat etmek çok önemli tabii.
  • Malzeme kalitesi diğer cihazlara göre kalitesiz bendeki modelde sadece kasanın ekrana doğru olan kısmı metal. Sıcaklığın yüksek olma sebebi de fanlar değil, kasa yapısı bence.
  • Önemli bir eksik bios güncellemesi ve sunduğu hizmetler bence. Monster bu konuda gereken önemi göstermiyor diye düşünüyorum.
  • Monster kontrol merkezi modelden modele fark ediyor, yeniler düzgün çalışıyor mu bilemem. Bendeki kontrol merkezinin yeni sürümü bildiğin kasıyor. Mecbur eski sürüm kullanıyorum. Genel olarak bunlardan bahsedebilirim. Yeni cihazlarda bu sorunlar düzeldiyse için rahat bir şekilde alabilirsin, aynı sorunlar varsa da bunları bilerek almalısın veya almamalısın. Başka merak ettiklerin varsa yanıtlayabilirim.
  • Edit: Performansından memnunum.
Hocam yardımcı olduğunuz için öncelikle teşekkür ederim. Dediklerinize katılmakla beraber şöyle bir sorum olacaktı; Undervolt işlemi uygulanmadan cihaz oyun oynatmıyor mu? Oynatıyorsa ne gibi kayıplar oluşuyor? Hız vs.? Ya da undervolt yapılmazsa kullanmak güvenli değil mi? (Kartın yanması vs)

Diğer soru müşteri hizmetleri ve teknik servis aşırı vasat diyorlar. İşini düzgün yapmıyorlarmış doğru mu bu?

Hocam yardımcı olduğunuz için öncelikle teşekkür ederim. Dediklerinize katılmakla beraber şöyle bir sorum olacaktı; Undervolt işlemi uygulanmadan cihaz oyun oynatmıyor mu? Oynatıyorsa ne gibi kayıplar oluşuyor? Hız vs.? Ya da undervolt yapılmazsa kullanmak güvenli değil mi? (Kartın yanması vs)

Diğer soru müşteri hizmetleri ve teknik servis aşırı vasat diyorlar. İşini düzgün yapmıyorlarmış doğru mu bu?
Elbette oynanıyor. Fakat cihaz daha fazla ısınmaması için gücünü kıstığından dolayı performans kaybı olur fakat bu hiç oynatmama değil fps düşüşleri şeklinde olur frekansı kıstığı için. Undervolt yapılmazsa da olur ki zaten bir çok kişi yapmaz. Bu cihazlarda yapılması fayda sağlar fakat şart değildir. Teknik servis ile işim olmadığı için o konuda yorum yapamıyorum maalesef.

Teşekkür ederim hocam. Ölü piksel sorunu yaşadınız mı acaba?
Sonuç itibarıyla Türk markası neden bir insan kendi milli markasını kötüler onu da anlamıyorum. Bahsi geçen A ve X markalarının sorunsuz olacağını kim bilebilir ki.

Kendim 3 aydır Tulpar T5 19.2 kullanıyorum. Isınma sorunu bariz bir şekilde var. Cihaz aşırı ısınıyor ve pili ekran parlaklığını sonuna getirip internette gezeyim derseniz 1 saat dayanabiliyor. Bu 2'si dışında bir sorun yaşamadım ekranda renkler çok canlı ve ölü piksel yok. (kendi kullandığım cihaz için)
Tavsiye ettiğiniz bir ürün var mı acaba? Özellikle MSI kalitesini çokça duydum mesela Intel işlemcili ve RTX veya en düşük 1650 Ti GPU'lu bir model olabilir. Dedikleriniz gayet mantıklı ve bu sorunlar varsa kesinlikle kısa ömürlü olur. Sonra aylarca servis ile uğraşmak istemiyorum.

1650'li ekran kartı alma. Bilhassa 10 bin TL üzerine almayın şu kartı.​

Laptop işlemci sıcaklığı düşürme rehberim forumda mevcut Laptoplar için işlemci sıcaklık değerini düşürme rehberi T5 19.2 de 20 derece fark yarattı bu işlemi yaptıktan sonra çok daha rahat kullanmaya başladım. Bu işlemin FPS'i biraz düşüreceğini unutmayın.

Herkese değerli yorumları için son kere teşekkür etmek için yazıyorum bu mesajı ve şöyle toparlayacak olursam;

Üst mesajlarda AMD işlemci ve sistemin drop yaptığını söylemiştim o sözümü geri alıyorum. Neden mi? Çünkü sistemde veya donanımda sorun yokmuş sorun işletim sistemin yazılımsal sorunları imiş. Ve bunu sistemi yazılımsal temizleyerek biraz uğraştım ama çözdüm. Tüm driverları program aracılığı ile güncelledim ve bakım programları yükledim. Anlık takılma işlemini kalıcı olarak çözdüm. Bunları yapmadan ciddi anlamda en ufak yoğunlukta takılma ve FPS düşüşü yaşıyordum ama çözebildiğime gerçekten şaşırdım. Yani bir intel sistem neyse AMD'de o hatta arkadaşların dediği gibi daha performanslı.

Laptop konusuna gelirsek şöyle bir çok modeli inceledim. Hepsinin ürün yorumlarında veya teknik servisleri hususunda bir ton olumsuz şey okuyunca tüm laptop modellerinden soğudum. Çok övülen MSİ markasının bile dandik olduğunu anladım. Zaten bilgisayarım var ve açamadığım oyun yok ben kişisel konforumdan dolayı istemiştim ama bu kadar baş ağrıtacak bir şeye o kadar para vermek istemedim ve almaktan vazgeçtim. Bilgisayarım bana yeter ha buna gerçekten ihtiyacı olanlar zaten mecburen birini seçer ve yazılımcı adam pekte düşünmez sanırım sıcaklıktı derece idi vs.

Herkese tekrardan teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla maliyet aşırı yükseldiği için üreticiler öylesine berbat hale getirmişlerki malzemeleri o eski laptoplardan eser kalmamış. İyi ki bilgisayarım var da bunların eline düşmedik. Bugün tam sepet yaptım 12 bin küsür tutuyordu sanırım tam alıyordum vazgeçtim :)

Teşekkür ederim hocam. Ölü piksel sorunu yaşadınız mı acaba?
Sonuç itibarıyla Türk markası neden bir insan kendi milli markasını kötüler onu da anlamıyorum. Bahsi geçen A ve X markalarının sorunsuz olacağını kim bilebilir ki.

Hocam ölü piksel her bilgisayarda olmak zorunda değil X kişisininkinde yoktur y kişisininkinde yoktur ama sizinkinde çıkabilir, bu sadece Monster için geçerli değil her markada aynı sorun çıkabilir.

Hocam ölü piksel her bilgisayarda olmak zorunda değil X kişisininkinde yoktur y kişisininkinde yoktur ama sizinkinde çıkabilir, bu sadece Monster için geçerli değil her markada aynı sorun çıkabilir.
Muhakkak hocam ama ben tüketici olarak bu tarz sorunları sevmiyorum. Üretici de bir zahmet kontrol edip satışa sunabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı