Monster Laptop Alınır mı?

Şu Monster laptopların:

"YaV HaCı OyUn HaMuRuNdAn YaPıYoRlAr aLıNmAz"

Kafasını halen anlayamadım ben. Hayır diğer markaların hepsi metal, beton falan mı kullanıyor yoksa ben mi bilmiyorum acaba? Ayrıca laptopa atom bombası atmayacağım, genelde ya masada olacak ya da çanta ile bir yere gidecek. Isınma konusuna gelince, bu işin kralı olan HP ve Caspera bakın, Monster'a değil.

Ben kasa kalitesi zart zurta bakmam, performansına bakarım. Kasası sırf metal olacak diye GTX 1050 ekran kartlı laptop falan alamam kusuruma bakmayın açıkçası. Veya şunu gibi:

"HaCı EjDeRhAlı LaPtOpUm VaR 250 FePeSe AlıYoR"

Oyy oyy, marka fanboyları ne zaman bitecek acaba? Bence bitmez. Hatta şimdi böyle savundum diye Monster çalışanı falan sanabilirsiniz beni :D

Aman neyse, Monster'ın gömeni de var öveni de. Biraz ortaya karışık Monster laptoplar. Gerçi gömeni dediğim kişilerde az önce bahsettiğim gibi "oYuN HaMuRu KaSa" veya "TeRmAl MaCuNu SüRmEdiM iŞLeMciM 100 DeReCe" diyen kişilerdir tahminimce.
İçimi biraz fazla döktüm sanırım 🤣

Son düzenleme:
Şu Monster laptopların:

Kafasını halen anlayamadım ben. Hayır diğer markaların hepsi metal, beton falan mı kullanıyor yoksa ben mi bilmiyorum acaba? Ayrıca laptopa atom bombası atmayacağım, genelde ya masada olacak ya da, çanta ile bir yere gidecek. Isınma konusuna gelince, bu işin kralı olan HP ve Caspera bakın, Monster'a değil.

Ben kasa kalitesi zart zurta bakmam, performansına bakarım. Kasası sırf metal olacak diye GTX 1050 ekran kartlı laptop falan alamam kusuruma bakmayın açıkçası. Veya şunu gibi:

Oyy oyy, marka fanboyları ne zaman bitecek acaba? Bence bitmez. Hatta şimdi böyle savundum diye Monster çalışanı falan sanabilirsiniz beni :D

Aman neyse, Monster'ın gömeni de var öveni de. Biraz ortaya karışık Monster laptoplar. Gerçi gömeni dediğim kişilerde az önce bahsettiğim gibi "oYuN HaMuRu KaSa" veya "TeRmAl MaCuNu SüRmEdiM iŞLeMciM 100 DeReCe" diyen kişilerdir tahminimce.
Aradığım yorum hocam 😂

Bu sene icerisinde elime 3 tane laptop gecti. Birebir hepsini kullandim.
Aralarindan en serbest BIOS ve benzeri tweak secenegi sunan Monster idi. Ayrica eger hardware'i kurcalamayi seven biri iseniz internette tweakli BIOS'lari olan ve en rahat bulunabilen modeldir(Clevo). Tweakli GPU BIOS'u bile bulabiliyorsunuz. CPU ayarlari acik, watt ayarlari vs. Hatta modlu BIOS ile BCLK overclock bile yapilabiliyor. Ayrica upgrade edilebilitesi de baya fazla. Internette anakartlarin sekli ve kasa tasarimlari benzer oldugu icin Clevo'ya ozel Custom sogutma satan yerler var.

Performans'a gelirsek. Kullandigim laptoplardan Lenovo L340(Su an kullandigim), Monster A16.1 ve HP 15-DK006NT(Kisa sureli) en yuksek Cinebench R20 puanini alan Monster idi. Bu 3 modelin sadece islemcileri ayni oldugu icin birebir FPS karsilastiramam.

Eger Monster Linux desteklese idi hala onu kullaniyor olurdum.

Bende 1,5 seneden fazladır kullanıyorum çok memnunum. Geçen ay servise gittim temizletmek için 2 saatte tüm bakımları yapıp verdiler. Isınma problemi yaşamadım ama ısınmayla ilgili çok yorum okudum belki eski laptopları ısınıyordur ( Benimki Abra A5 V13.3) Turboyu açınca özellikle ısınma çok az ama sesli çalışıyor haliyle.

Cihazı aldım önce ekstra HDD taktım sonra ram aldım taktım garanti dışı kalmıyor diğer markalarda servise bu tarz işler için mecbur kalıyorsun. Bence gayet güzel makine ve tavsiye edebilirim.

Bende 1,5 seneden fazladır kullanıyorum çok memnunum. Geçen ay servise gittim temizletmek için 2 saatte tüm bakımları yapıp verdiler. Isınma problemi yaşamadım ama ısınmayla ilgili çok yorum okudum belki eski laptopları ısınıyordur ( Benimki Abra A5 V13.3) Turboyu açınca özellikle ısınma çok az ama sesli çalışıyor haliyle.

Cihazı aldım önce ekstra HDD taktım sonra ram aldım taktım garanti dışı kalmıyor diğer markalarda servise bu tarz işler için mecbur kalıyorsun. Bence gayet güzel makine ve tavsiye edebilirim.
Arkadaş tamamen katılıyorum bir Monster Abra A5 V15.2 kullanıcısı olarak şuana kadar hiçbir oyunda veya programda sıkıntı v.s yaşamadım.

Şu Monster laptopların:

Kafasını halen anlayamadım ben. Hayır diğer markaların hepsi metal, beton falan mı kullanıyor yoksa ben mi bilmiyorum acaba? Ayrıca laptopa atom bombası atmayacağım, genelde ya masada olacak ya da çanta ile bir yere gidecek. Isınma konusuna gelince, bu işin kralı olan HP ve Caspera bakın, Monster'a değil.

Kullandığın üslup neden Monster'dan uzak durmam gerektiğini açıklamaya yetiyor.

2014'den beri Monster kullanıyorum. Monster, Notebook'larını Clevo'dan alır; kendi markasını yapıştırır ve satar. Isınma, kalitesizlik, cart-curt hiçbir sorun yaşamadım. İlk günkü performansı yok ama ona yakın bir performansı var diyebilirim. İşlemci frekansı 0.2, 0.3 GHz zayıfladı ama o da sorun olmuyor çünkü standart frekans kullanıyorum. Pek oyun oynamadım ama belki o yüzden yıpranmamıştır. Birkaç ay belki oynamışımdır -vakit olmadığından dolayı. Müşteri hizmetleri ve teknik servisi, tam süzme salak. Kalite açısından gayet iyi. İçini en az 100 kere açmama rağmen bozulmadı. Bu sene, C-D Cover, GPU fanları, CPU fan, Heatsink'ler ve Touchpad klik tuşlarını değiştirttim ücretli olarak. Çok hoş görünüyor 0 ayarında gibi. Geçen sene de klavyesini değiştirdim, kolonya damlamıştı kompile gitmişti.
Hocam Amazon’da Clevo adında bir marka gördüm. Daha doğrusu Prostar Clevo yazıyordu. Bu bilgisayar şimdi bildiğimiz Monster mı yani?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı