Monster laptop sevenler neden seviyor?

Hocam 2 senedir Monster kullanıyorum. Şu zamana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım diyebilirim. Laptop ısınıyor evet ama forumdaki arkadaşların abarttığı kadar değil ki ben Adana gibi sıcak bir şehirde yaşıyorum. Ayrıyeten her Gaming laptop ısınıyor MSI gibi dış malzeme kalitesi aşırı üst düzey bir Gaming laptop almıyorsanız ısınma sorunu var diye ağlamamanız gerekiyor. Ayrıyeten tüm triplea oyunları oynadım bu laptopta hiçbirinde performans sorunu veya aşırı ısınma sorunu yaşamadım. Ömür boyu bakım garantisi de 6 ayda bir yararlanabiliyorsunuz ve teknik ekibi çok yardımcı oluyor. Ben şahsen öneririm tabii kişinin ne beklediği de önemli.

6 yıldır kullanıyorum 2 defa ciddi sorun çıkardı onun dışında hiçbir arıza vermedi ve zaten alet kalitesiz değil istediğim her yola geliyor o yüzden seviyorum. Bir aralar sürekli bakıma (termal macun yenileme, toz silme) yolluyordum bedavaya yapıyorlardı ama artık çok sıra oluyor geç geliyor diye kendim yapıyorum. 1 kez HDD yanmıştı çok çabuk bir şekilde değişim yaptılar İzmir Basmane deki serviste zaten garantinin son günüydü.

Genel olarak abra serisi kötüleniyor, farklı zamanlarda 5 cihaz aldık, ben tulpar t7 v22.2 aldım, linux üzerinde yazılım amaçlı kullanıyorum, 2 yıla yakındır bir sorunu yok(Bazı Linux sürümleri ile uyumlu değil) . Yükseltme vb işlemlerde kolaylık sunuyorlar ve aynı özelliklerdeki diğer cihazlara nazaran çok daha hesaplılar. Bir şarjı 90 dk yı bulamıyor oda olsun diyorum, içinde nvidia 3060 var, 130 watt a kadar emiyor . Ekranları çok kaliteli, gözü yormuyor bu madde benim için hızdan önce geliyor. En son geçen hafta termal macun ları değiştireyim dedim throttle günde onbinlerce kez olunca, sıvı metal macun kullanmışlar, kapatıp garantiye gönderdim, bir haftada geri geldi, sıcaklık full yükte (i7 11800h) 72 dereceyi geçmedi, işlemden önce yüklenir yüklenmez 95 derecede cpu kendini kilitliyordu. Yani ben genel olarak memnunum, bu arada almayı düşünenler tongfang diye bir araştırma yapsınlar.

Fiyatının diğer markalara göre daha uygun olması ve insanların clevo/tongfang kasa muhabbetini ilk alanların bilmemesi sebebiyle tercihi haline geliyor. (bir de yakın tavsiyesi var)

Yeni konular

Geri
Yukarı