Monster laptop sevenler neden seviyor?

2021 sonunda 10K'ya Abra A5 v17.1 satın almıştım ve PC elime ulaştıktan sonra en buyuk hayal kirikligim Control Center uygulamasi olmustu cunku cok kotu bir program. Ama bunun disinda ne bostayken isinma yasadim simdiye kadar ne oyunlarda 100 derece ustune cikti. Ben Monster satin alirken ne aldigimi, kasa kalitesini ve ne beklemem gerektigini biliyordum. Tabii MSI veya ASUS'un ust modelleriyle Abra serisini karsilastirmak saçma olur cunku arada 5-10k fiyat farki oluyor. Aldigim donemde en ucuza en mantikli PC Monster oldugu icin onu satin almistim ve hala mutluyum. Sunu da belirteyim kendi hatamdan dolayi BIOS bozdum ve servise yolladim. 3 gun icinde garanti kapsami icinde sorunumu cozduler ve PC elime ulasti. Isin sonunda ne bir high tier Gaming notebook aldim ne de cok kotu bir notebook. Benim isimi yeterince goruyor ve istedigim oyun ve programlari acmakta hiç zorlanmiyor. Bosuna ne hater olmak lazim ne de fan.

Çünkü Monster oyun canavarı.

maxresdefault.jpg

Öncelikle 10 kullanandan 7'si olayı dayanaksız ve gerçek dışı. Ben Abra A7 v12.4 kullanıyorum. Evet sevmiyorum ben de. Ama sorun yaşadığımdan değil. Neden sevmediğimi de söyleyeceğim.

Ben bu laptobu 3 yıl kadar önce 9400 e aldım. Arkadaşım bu markaya güvenmediğinden işlemcisi 10200 değil de 10300 olan hemen aynı olan Asus'u aldı tuf bilmem ne. Ben de Asus alırdım ama saçma bir bahaneyle monstere yöneldim. Asusta home ve end tuşu birleşikti ve ben bir yazılımcıyım. O iki tuşu hızlı kullanarak çalışmam gerekiyor.

Neyse;
Google a monster yazınca 1000 yorum varsa 50 si aşırı kötü 50 si aşırı iyi gerisi standart. Bu asusun ise 30-40 yorumunu bulursak iyi. Monster kadar fazla fason laptop satmadıkları aşikar yani.

Velhasılı;
Bu arkadaşım wifi 6 modemle wifi düşmesi sorunu yaşadı asusta. 2 ay kadar uğraştı değişim falan da alamadı. Şu an ne oldu bilmiyorum, en son abisine verip pes etmişti. E ben hiç bir sorun yaşamadım. Kaldı ki yaşasam da servisine güveniyorum. Ara sıra baştan savsalar da nihai sonuç iyi olur o belli bir şey. Marka algısı bu zaten. Apple ve samsungda da var bu.

Gelelim neden sevmediğime.
Kalitesiz.

- Ekranı IPS ekran ama 6700hq işlemcili eski asus laptobumun ekranı bundan çok daha canlı ve iyi.

- Isınıyor, okey. Hepsi ısınıyor, geçtim bunu.

- Pili daha 100 döngü olmadan kapasitesini kaybetti ve güvenilir durumda değil. Yarıyolda bırakıp veri kaybettirmeye müsait.

- Kasası inanılmaz leke tutuyor. Evimde kedilerim var ve temizlik hastası olacam yalında. Siyah dışında renk yok mu hem?

Bu yazdıklarım aynen asus tuf muadili için de geçerli. Hatta onun ekranı nedense daha bile garip. Renk doğruluğu sıfır resmen. Bu soluk moluk ama en azından renkleri ayırt edebiliyoruz. Ek olarak onun klavye de monstere göre kalitesizdi.

Kısacası ben bu konuya katılmıyorum. Eğer bütçem dipteyse ben yine gider monster alırım gönül rahatlığıyla. Ama gücüm varsa aynı donanıma daha çok para öder daha kaliteli kasası ve ekranı olan bir cihaz alırım.

Bu arada beni üst üste 2 kere üzen HP ve aşırı ısınan Asus laptobumu da dipnot olarak düşüyorum.

Ya bu nenesini sattığımın Galaxy Book3 360 niye Türkiye'de yok? Ben daha da oyun bilgisayarı almam.

Ama bunun disinda ne bostayken isinma yasadim simdiye kadar ne oyunlarda 100 derece ustune cikti.
Hocam işlemciler 100 dereceye ulaştığı zaman sistem kapanıyor yalnız, yoksa anakart yanar :D
Bu arada kanaatimce insanların deneyimleri arasındaki uçurumun bir sebebi de aldıkları modeller. Memnun olan ve olmayanın aynı seriden ürünü olduğunu sanmıyorum.

Ben de monster kullanıyordum 2 ay öncesine kadar fp üründü iki sene evvel ısınmasına falan ben takılmıyordum açıkcası anlasıyorduk bir şekilde ta ki garanti bitene kadar garanti bittikten iki hafta sonra ekran gitti.
Ekran oyunlarda gidip gelmeye başladı normal kullanımda sıkıntısı yoktu servise yolladım anakart arızası 13.000 lira dediler yaptırmadım sorunu sorsamsa acıkca anlatmadılar zaman sonra araştırdım baska yerlere sordum meğer ekran bozukmuş anakartta bir sıkıntı yokmuş öyle kutulu duruyor bi kenarda.

Monster firmasının tek sevdiğim ürünü ürettikleri çantalar. Harbiden çok kullanışlı. Laptoplarına gelince Turbox'un laptop üreten firması benim gözümde.

Monster firmasının tek sevdiğim ürünü ürettikleri çantalar. Harbiden çok kullanışlı. Laptoplarına gelince Turbox'un laptop üreten firması benim gözümde.
Hocam Turbox kadar da kötü değildir, yapmayın :)

Monster kullanmadım ama Turbox'un genel sorunu ürünlerinin ultra-kalitesiz oluşu ve özellikle çocuk kitleyi cafcaflı tanıtımlarla kandırması.

Monster'da zaten alacağınız laptopun özelliklerini biliyorsunuz. Turbox gibi i7 varmış gibi göstermek için 1. nesil i7 üstüne 16GB RAM var diyip DDR3 RAM kullanmıyorlar en azından :D

Tulpar serisinden pişman olan görmedim. Abra serisi ucuz olsun diye malzemeden çalınma, yapacak bir şey yok. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Tongfang'larda yazılım problemleri çıkıyor. Şu zamana kadar tek sorun sanırsam o oldu. Onun dışında kronik pek sorun görmedim.

Geri
Yukarı