Monster Notebook para karşılığı istenen yedek parçayı göndermiyor

Deneden

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ortasında kaldığım saçmalıkta ne yapacağımı şaşırdım, anlatıyorum. Uzun zamandır temizlemediğim Monster K3 Pro mekanik klavyemin tuşların temizlemek amacıyla söktüm, ardından bir güzel sabunlu su ile yıkadım duruladım. Kurulamak için saç kurutma makinesini kullandım (daha önce de kullanmıştım.). Önceki temizlememden farklı olarak bu sefer dalkınlık ile uzun süre tuttum makineyi ve tuşların bazıları yamuldu. Tuşlar yamulduğu için de tuşlar yuvaya denk gelmiyor ve klavye şu an kullanılamaz halde. Sonuç olarak 100% müşteri hatası, onu geçtim garantisi de 1 ay önce bitti. Yani benim servise bedava yaptırma vs. gibi bir amacım yok. Servisi arayıp hakkım olan yedek parça temini talebinde bulundum (parasıyla). Servisin bana dediği klavyenin ve tuşların gönderilmesi, ardından servisin durumu tespit etmesi (bu en çok güldüğüm kısım), ardından bana fiyat çıkarılması. Burada bir sorun yok gibi görünse de klavyemin kendisinde sorun olmamasına rağmen klavyeyi istiyorlar. Bunu da geçtim klavyenin kargoda görebileceği herhangi bir hasardan benim meçhul olduğumu söylüyorlar. Net bir şekilde klavyenin tuşlarında sorun olduğunu, zaten parası ile yedek parça temini istememi, ve sorun bu kadar bariz olmasına rağmen klavyeyi kargolayıp (taktir edersiniz ki yapısı itibari ile klavye ağır, dar ve uzun yapıda olduğu için hasar görmeye oldukça müsait.), sırf tuş temini edilmesi için böyle bir risk almak istemiyorum. Bu durumu 4-5 tane (tekrar tekrar arayarak) farklı personele anlatmama rağmen prosedür prosedür prosedür. Başka bir şey yok. Klavyem yeni gibi ve sapasağlam. Kafayı yemek üzereyim başka bir yerden de parça asla bulamadım. Böyle bir durum başına gelen, böyle bir durumda nasıl bir reaksiyon alınabileceği konusunda fikri olan arkadaşlarım varsa dinlemekten gerçekten memnuniyet duyarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Velev ki adamlar sana tuşları sattı, sen taktın, tuşlar çalışmadı. Bu seferde monster bana bozuk tuş yolladı diyebilirsin. O yüzden adamlar ürünü istiyor. Ayrıca o klavyeler taa Çinden buraya gelirken hasar görmüyor da sen kargolarken mi görecek ? Düzgün bir şekilde paketlersen hiçbir sıkıntı çıkmaz.

Velev ki adamlar sana tuşları sattı, sen taktın, tuşlar çalışmadı. Bu seferde monster bana bozuk tuş yolladı diyebilirsin. O yüzden adamlar ürünü istiyor. Ayrıca o klavyeler taa Çinden buraya gelirken hasar görmüyor da sen kargolarken mi görecek ? Düzgün bir şekilde paketlersen hiçbir sıkıntı çıkmaz.
Tuş nasıl çalışmaz hocam? Plastik bir parça?

Belki arkadaş tecrübesiz çok bastırıp bozacak ? Bunlar milyon dolarlık firmalar, mahalle bilgisayarcısı gibi iş yapamazlar. Ürün gelir, kontrol edilir, fiyat verilir ve mağduriyet giderilir.
Hocam adamlar mahalle bilgisayarcısından çıkma, ki bence hala mahalle bilgisayarcısı, Kadıköy servisi olmasa batıcak firma.

Belki arkadaş tecrübesiz çok bastırıp bozacak ? Bunlar milyon dolarlık firmalar, mahalle bilgisayarcısı gibi iş yapamazlar. Ürün gelir, kontrol edilir, fiyat verilir ve mağduriyet giderilir.
Ki daha önce bu işlemi yaptığını belirtmiş, öyle bir durumda tekrardan tuşunu talep eder takar. Monster'ın ayıbını suçlamıyoruz ki. Yok çünkü satılan mal da ayıp. Sadece bu mantıksız teknik servis hamlesi konu olan.

Prosedür prosedür prosedür. Başka bir şey yok.

Diyorsunuz da hocam, ne olmasını bekliyorsunuz? Her isteyene istedikleri yedek parçayı temin mi etsinler? Doğrusunu yapıyorlar.

Kargo konusunda da kaç kez laptop yolladım, yapısı gereği uzunluğuna göre kat kat daha ağır ama hiçbir sorun olmadı. Düzgün paketlemek yeterli.

ir sorun yok gibi görünse de klavyemin kendisinde sorun olmamasına rağmen klavyeyi istiyorlar.
Kargoda kesin sorun çıkacak veya çıkmayacak gibi bir düşünce olamaz. Zaten ben de bu durum için 'risk' kelimesini kullanmışım. İnternette tekme tokat araç dolduran kargocuları dah önce görmediyseniz bakabilirsiniz. Bu arada Çinden tek seferde 1 adet klavye geldiğini sanmıyorum. Konteybır bazında aynı üründen yüzlerce olmalı ve etrafı metal malzeme ile korumalı olmalı (konteyner). Bu durumda da, tek bir kargo arabasının içinde farklı boyutta ve ağırlıkta onlarca kargonun olduğu bir yolculukta hasar almasının, Çinden gelirken hasar almasına oranı gayet yüksektir. Tuşların da çalışmama gibi bir şansı tabiki yok. Tek sıkıntı olabilir o da boyut veya giriş kısımları uyuşmazlığın. Bu durum için de sipariş numaram, faturam, ürünün seri numarası gibi detayları da kendilerine iletmiştim. Bu bilgilere sahip iken milyon dolarlık bir firmanın yanlış ürün göndereceğini sanmıyorum (Aynı marka model ürünün 2 yılda ne kadar önemli revize almış olabilir o da meçhul). Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Sadece bu mantıksız teknik servis hamlesi konu olan.
Mantıksız değil ki hocam. Adı üstünde yetkili servis, karar mekanizması kendileri.

Ortada o kadar çok mantıksızlık varken buna karşı çıkanları anlamıyorum. Kanunda açık açık yetkili servislere sınırsız yetki veriliyorken ses çıkaran yok, ürünü tamir ederken hata yapsa hiçbir video kaydı zorunluluğu yok. Ürüne tüketici hatası diyip yollasa THH bilirkişi hariç gidecek mecra yok.

İşin en tuhafı bunlara ses çıkaran yok!

Yeni konular

Geri
Yukarı