Monster T5 v16.1 Alınır mı?

Berkay616161

Kilopat
Daha fazla  
Altta attığım gaming laptopu kendi istediklerime göre özelleştirdim ve burada görünen fiyat etiketi, karşılayabileceğim maksimum fiyat :/ Gerek ekranın 15.6" olması gerek 120 Hz olmaması beni bu fiyatı vermekten vazgeçirmeye yönelik geçerli sebepler gibi geliyor.Fakat ekran kartının da kesinlikle GTX1070 olmasına karar verdim. Bu fiyat çerçevesinde SSD ve HDD dahil istediğim özelliklere sahip bir laptop bulabilir miyim ? Varsa tavsiye verebilir misiniz veya buna alternatif bir Monster serisi var mıdır ?

Kısacası bulunmasını istediğim özellikler şöyle:
-GTX 1070
-Mümkünse en az 75 Hz üstü Ekran
-17.3" Ekran
-16GB RAM
-1TB Harddisk
-SSD

-HDD
Tulpar T5 Serisi v 16.1.png

2.SSD gereksiz mi ona karar veremedim açıkçası. Ayrıca şuan kullandığım ekran 60 Hz fakat GTX1070 varken hala daha 60 Hz ekran kullanmak istemiyorum :/ Yazıktır o paraya çünkü.

Selam,

Aşağıda linkini verdiğim notebook %18 KDV indirimiyle 7.700'e düşmüştü 2-3 hafta önce.

MSI GE73VR 7RF(Raider)-270XTR Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB Fiyatı

Ancak ben Monster v16.1 alacağım gibi duruyor. Nedenleri:

1- 15.6 daha taşınabilir. Bu çok önemli. Taşınabilirliği önemsiz olsa zaten mevcut sistemimi upgrade ederim.
2- Soğutması daha iyi.
3- Fan temizliği / termal macun yenileme ücretsiz. (Ateş topu haline gelen notebooklar için periyodik temizlik çok hayati bir faktör)
4- Bir şey oldu mu mağazaları evime yakın sayılır, gidip oraya bir muhattap bulabilirim anında.
5- Evde zaten 144hz monitörüm var ona bağlayıp kullanacağım. 15.6 vs 17.3 hangisi alırsanız alın bir 22 inch ya da 24 inch monitor olmayacaktır. 15.6 çok küçük / işlerimi zor hallediyorum endişesine sahip biri, 17.3 ekran ile bir anda geniş bir çalışma ortamına sahip olamayacaktır.

Tavsiyem: Nispeteden F/p ürünü olan ASUS VG28QE 144hz monitörü zamanla almanız. Hem daha büyük daha iyi bir deneyim elde edersiniz.

Bahsettiğiniz modelin v14.1 versiyonuna sahibim. Kasa, işlemci vb her şey aynı. Tek farkı ekran kartı 1070 değil 1060. Cihazda 60hz LG ekran var. LP156WF6-SPK6 60hz bir panele göre ntsc, srgb adobergb değerleri tatmin edici fakat çok aşırı parlak değil. Lenovo Y720 ve Dell 7577 olan arkadaşlarım var, bu iki bilgisayarla ekranı çok benzer. 1060 ile 60hz gerçekten çok uyumlu ve ben gayet memnunum. İnanılmaz bir soğutmaya sahip cihaz. 70 derece ortalama ile pubg falan oynuyorum ben mesela MSI GE63-73 pubg/overwatch'ta 90-95 çok rahat görürken.

Senin alacağın model olan v16.1'e gelirsek, en büyük eksikliği hiç tartışmasız 120hz ekranı olmaması ve 120hz ekran desteği olmaması. Yani şu an 120hz ekranla alamıyorsunuz ve sonradan isteseniz ve 120hz bir ekran bulsanız bile takamıyorsunuz, desteklemiyor. En azından teknik servisin bana verdiği bilgi bu şekilde. Özellikle almadan önce arayıp uzun bir süre konuştum teknik servisten arkadaşlarla. 1070 ekran kartı ile 120hz ekranın en azından özelleştirme seçeneğinde sunulması gerektiğini belirttim. Fakat mümkün olmadığını belirttiler ve ben de sırf bu yüzden 1060 ve 60hz olan v14.1 aldım, mekanik klavye ekleterek. En ufak bir sorunum olmadı şimdiye kadar. Belirttiğim gibi soğutması inanılmaz iyi bir cihaz. Fakat ben sizin yerinizde olsaydım 120hz ekranı olan bir laptop bakardım illaki 1070 almak istiyorsanız. Aksi halde ciddi anlamda senelerce çok rahat ve serin kullanabileceğiniz bir cihaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı