Monster T5 V17.1 Düşük FPS

hydratlas

Hectopat
Yakın zamanda Monster Tulpar T5 V17.1 adlı bilgisayarı satın aldım. Fakat özellikle Counter Strike: Global Offensive'de internette bu modelden daha düşük modeller ile yapılan testlere baktığımda aldığım FPS değerlerinin düşük olduğunu gördüm. Ve öyle de hissettiriyor. Modelin özelliklerini aşağıya yazacağım. Örnek olarak GTX 1050'li modeller ile alınan FPS değerleri 100-150 arası değişiklik gösterirken benim aldığım FPS değerleri 60-100 arası. Yabancı kaynaklardan okuduğum şeylere dayanarak birkaç test yaptım.

Okuduğum yazılarda oyunun GTX 1060'tan çok Intel IGPU'yu kullandığını belirtiyordu arkadaş. Bende bunun üzerine Aygıt Yöneticisi'nden IGPU'yu devre dışı bıraktım ve CS'in Engine Error başlıklı bir hata mesajı verdiğini gördüm. Hata mesajı ekte mevcut. Bu arada Monster Kontrol Paneli'nde harici GPU'yu kullan seçeneği açık, NVIDIA Kontrol Paneli'nde CS:GO harici GPU'ya ayarlı. Ne dönüyor burada bir beyin fırtınası yapalım. Yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

Sistem özellikleri:

Intel Core i7 8750h 2.2 GHz
NVIDIA GTX 1060 6 GB
8 GB DDR4 2666 MHz RAM

Ek Açıklama 2019-03-19 233136.png

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile Intel ve Nvidia driverlarını temiz bir şekilde kaldırıp, Intel ve Nvidia'nın kendi sitelerinden sistemine uygun en güncel driver'larını kurmayı dene, özellikle de Intel'i.

DDU ile Intel ve Nvidia driverlarını temiz bir şekilde kaldırıp, Intel ve Nvidia'nın kendi sitelerinden sistemine uygun en güncel driver'larını kurmayı dene, özellikle de Intel'i.
Hiçbir şey değişmedi. Intel'den kurmaya çalıştığım driver bu hatayı veriyor.
Sorununuz çözüldü mü aynı cihaz bendede var ?
Hayır, çözülmedi.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-03-28 234557.png
    Ek Açıklama 2019-03-28 234557.png
    5,4 KB · Görüntüleme: 134
Aynı cihazı kullanıyorum GPU kullanımından dolayı düşük FPS alıyorsun kardeşim. Ne yapacağız bilmiyorum araştırıyorum 3 gündür.

Aynı cihazı kullanıyorum Gpu kullanımından dolayı düşük fps alıyorsun kardeşim. Ne yapıcaz bilmiyorum araştırıyorum 3 gündür
Hocam ben bu bilgisayarı tekrar alıyorum. İlkinde de aynı sorun vardı teknik servise gönderdim sorun bulamadık dediler değişim yapmadılar iade ettim. Aynısını bir daha aldım şuan onu kullanıyorum ve aynı sorun devam ediyor. Yarın TeamViewer üzerinden teknik servise tüm derdimi anlatacağım bakalım ne diyecekler.

Hocam aygıt yöneticisindeki görüntü bağdaştırıcıları kısmını paylaşabilir misin, birde kullandığın windows 10 sürümü nedir (Redstone 3,4,5...)?

Şuanda oyuna girebiliyor musunuz? MSI Afterburner ile oyun içi değerleri gösteren bir resim paylaşabilir misiniz? Hangi ayarlarda oynuyorsunuz? NVIDIA Denetim Masası'ndan DSR açıp çözünürlük yükselterek GPU(ekran kartı) kullanımını arttırabilirsiniz.

Şuanda oyuna girebiliyor musunuz? MSI Afterburner ile oyun içi değerleri gösteren bir resim paylaşabilir misiniz? Hangi ayarlarda oynuyorsunuz? NVIDIA Denetim Masası'ndan DSR açıp çözünürlük yükselterek GPU(ekran kartı) kullanımını arttırabilirsiniz.
Atıyorum.

55696254_430309624370966_8450908626637291520_n.jpg55788309_2195438760770267_6242600510784798720_n.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı