Monster T5 V17.1 Düşük FPS

Hocam aygıt yöneticisindeki görüntü bağdaştırıcıları kısmını paylaşabilir misin, birde kullandığın windows 10 sürümü nedir (Redstone 3,4,5...)?
Arkadaşın attığı ile aynı tamamen.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-03-29 194147.png
    Ek Açıklama 2019-03-29 194147.png
    38,5 KB · Görüntüleme: 126
Bana driversal bir problem gibi geliyor, tüm driverları doğru bir şekilde kurduğunuza emin misiniz? Yoksa monster tarafından mı formatlandı bilgisayarlar?

Bu arada Nvidia Control paneline girebiliyor musunuz, hata vs. veriyor mu?

Bahsettiğin FPS'ler bile düşük. Bende Abra A5 V6.2 var(i7 6700HQ ve 4GB 950M). CSGO'da her şey düşük ayarlarda 150-250 arası FPS alıyorum.

Bana driversal bir problem gibi geliyor, tüm driverları doğru bir şekilde kurduğunuza emin misiniz? Yoksa monster tarafından mı formatlandı bilgisayarlar?

Bu arada Nvidia Control paneline girebiliyor musunuz, hata vs. veriyor mu?

Bahsettiğin FPS'ler bile düşük. Bende Abra A5 V6.2 var(i7 6700HQ ve 4GB 950M). CSGO'da her şey düşük ayarlarda 150-250 arası FPS alıyorum.
bende anlamadım baya düşük fps internette izlediğim testlere göre, gpu kullanımıda bir o kadar düşük :/

Az önce ben de kendi bilgisayarımda denedim bütün ayarlar sonda 100-140 fps arası alıyorum ama bu GPU'nun tam kullanılmama sebebi büyük ihtimal kullandığımız Monster Control Center yazılımı. Bilgisayar 60 FPS ve sonrası için gereksiz yere ekran kartını çalıştırmıyor gibi geldi bana hatta bunun hakkında konu açmıştım onaylanmasını bekliyordum.

Az önce ben de kendi bilgisayarımda denedim bütün ayarlar sonda 100-140 fps arası alıyorum ama bu GPU'nun tam kullanılmama sebebi büyük ihtimal kullandığımız Monster Control Center yazılımı. Bilgisayar 60 FPS ve sonrası için gereksiz yere ekran kartını çalıştırmıyor gibi geldi bana hatta bunun hakkında konu açmıştım onaylanmasını bekliyordum.
Akşam temiz kurulum yaptım monster control center programını hiç kurmadım cihazıma

Sorun sadece CSGO ile alakalı değil ama. Bunu her oyunda yapıyor. Örnek olarak Metro Exodus. Tamam oyunu Ultra grafik ayarlarında oynayamayacağımı biliyorum ama High grafik ayarlarında da 30 FPS almak garip geliyor çünkü R9 280 ekran kartına sahip arkadaşım aynı ayarlarda 40-45 fps arası değerler gördüğünü söylüyor. Ve bu arada işlemci sentetik değilde gerçek yük altında hep 2.70-3.15 GHz arasında değişiyor.

• UHD 630'u devre dışı bırakmayın, görüntü bile alamamak gibi sıkıntılar yaşanabilir.
  • Oyunları cihaz prize takılı şekilde oynayın.
  • Güç ayarlarından yüksek performans seçili olsun.
  • Intel® Driver & Support Assistant bu programı yükledikten sonra, eksik ne varsa program vasıtası ile güncelleyin.
  • Oyunları tam ekran modunda açın.
  • Ayrıca tek kanal RAM ile, çift kanal arasında birçok oyunda ciddi performans farklı söz konusu. 2x8 şeklinde bir RAM ile çok daha iyi performans alırsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam resimdeki opsiyonu işaretleyip oyun açıkken, bildirim alanından oyunun GTX 1060'ı mı kullandığını kontrol ettin mi?

Bir de benchmark testi yapmayı dene. GPU testi sırasında, GPU'nun kullanım %'sini kontrol et.

Dosya Ekleri

• nvidia.png
    nvidia.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 85
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı