Monster teknik Servis'e giderken nelere dikkat etmeliyim?

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar yarın cihazımı Monster teknik servisine teslim edeceğim. Kendi tecrübelerinizden "şunlara dikkat et" diyebileceğiniz bir şey var mı?
Cihazın işlemci fanının kablosu vida deliğine denk geldi. Vidayı sıktığımda arasında ezildi ve bir de BIOS güncellemesi var.

Şu anlık bantla.

En alttan ikinci madde.

Ben onu demiyorum, sen içini açtığın için garanti kapsamı dışına çıktı dedin o yüzden dedim ben.

Şu anlık bantla.

En alttan ikinci madde.
İçinin açıldığı için garantisinin gittiğini söylemişsiniz.
Arık cihaz komple garanti kapsamı dışı, içi açıldığı için.
Ben buna yanıt olarak attım o linki. Yoksa garanti kapsamı dışında değerlendirmeleri sıkıntı değil.

Ürünü Aras Kargo'yla beraber ücretsiz olarak gönderim sağlayabilirsin. Ben de 2 gün önce bir sorunumdan dolayı göndermek durumunda kaldım. Sipariş ettiğim kutuyu ne olur olmaz diye saklamıştım o kutuyla sağlam paketleyip ürünü gönderdim. Sen ne olur olmaz diye paketlemesini sağlam yap kargoda başına bir iş gelirse onlar üstlenmezler. Gönderdikten sonra sana mesaj geliyor ürünün elimize ulaştı ve teknik serviste diye. Daha sonra kendin müşteri hizmetlerini arayıp da ürün hakkında bilgi alabilirsin.
Dahası, teknik servisin özellikle yapmasını istediğin şeyleri de belirtirsen teknik servisteki işlemleri hızlandıracaktır.

Fan kablosu sorun değil. 6 yıllık Monster kullanıcısı olarak, Monster teknik servisten uzak durmanızı tavsiye ederim. Cihazı bilinçsiz kurcalayıp bozmamaya çalışın. Böylece gitmenize gerek kalmaz. Fan kablosunu kolaylıkla tamir edebilirsiniz. Orada olsam yardımcı olurdum. Fanı söküp bir elektronikciye veya elektrikçiye götürün. 10-20 liraya kabloyu değiştirirler 5 dakikalık iş.

Peki ne kadar tutar serviste tahminen?

Ürünü Aras Kargo'yla beraber ücretsiz olarak gönderim sağlayabilirsin. Ben de 2 gün önce bir sorunumdan dolayı göndermek durumunda kaldım. Sipariş ettiğim kutuyu ne olur olmaz diye saklamıştım o kutuyla sağlam paketleyip ürünü gönderdim. Sen ne olur olmaz diye paketlemesini sağlam yap kargoda başına bir iş gelirse onlar üstlenmezler. Gönderdikten sonra sana mesaj geliyor ürünün elimize ulaştı ve teknik serviste diye. Daha sonra kendin müşteri hizmetlerini arayıp da ürün hakkında bilgi alabilirsin.

Öncelikle kargoya vermeyeceğim. Ankara'da teknik servis mevcut. Müşteri hizmetleri cihazın arkasındaki seri numarası okunabilir durumda ise cihazı direk teslim edebilirsiniz dedi. Ben garanti olması açısından garanti belgesi ve fatura gibi belgeleri yanımda götüreceğim.

Peki ne kadar tutar serviste tahminen ?

Öncelikle kargoya vermeyeceğim. Ankara'da teknik servis mevcut. Müşteri hizmetleri cihazın arkasındaki seri numarası okunabilir durumda ise cihazı direk teslim edebilirsiniz dedi. Ben garanti olması açısından garanti belgesi ve fatura gibi belgeleri yanımda götüreceğim.
Ben tamamını okumamıştım yazının kusura bakma. Bilgisayarın yanında garanti belgesini ve faturasını götürmen iyi olur. Şu ana kadar bir şüphem olmadı teknik servis için umarım bugünden sonra da olmaz.

Geri
Yukarı