Monster Tulpar T5 v20.3 alınır mı?

Bütçe
17.500
Monster Tulpar T5 v20.3'ü satın aldım ve 2 haftadır kullanıyorum. Ben aldıktan 1 gün sonra 4600TL ve yakın zamanda tekrar 900TL zam geldi. Şu an satış fiyatı 22.900TL. Hala almayı düşünen arkadaşların soruları varsa cevaplayabilirim. Şu ana kadarki deneyimlerim oldukça olumlu. Bazı noktaları şöyle özetleyebilirim.

Klavyenin üst kısmı çok ısınıyor. Klavyeyi kullanırken beni rahatsız etmiyor ancak kesinlikle aklınızda bulunsun.

Ekranını gayet beğendim.

İşlemci sıcaklığı 90 dereceyi geçmiyor. Zannediyorum ki 90 dereceden sonra işlemciye giden güçte azalma oluyor. Ancak ben gözle görülür bir performans kaybı hissetmedim.

MUX Switch özelliği sayesinde harici ekran kartının tam performansla çalışmasını sağlamazsanız çoğu zaman ekran kartının olması gerekenden çok daha az kullanıldığını göreceksiniz. Ben sadece harici ekran kartını kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Bilgisayarın klavyesini pek beğenmedim. Kesinlikle iş görecek bir klavye ancak önceki giriş seviyesi laptopumun klavyesi bile çok daha iyiydi.

Son olarak internete kabloyla bağlandığım zamanlarda bazen internet gitmemesine rağmen oldukça yavaşlıyor. Bilgisayarın kendisiyle ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama neden kaynaklandığını tahmin eden varsa bilmek isterim.
Kablo farklı bir bilgisayarda sorunsuz çalışıyor ancak bu bilgisayarda nadiren de olsa Wi-Fi ile bağlanmışım da internet yavaşmış gibi davranıyor.

Bende öğle 18.500TL'den internetten aldım umarım memnun kalırım hocam sizde herhangi bir sıkıntı çıktı mı?

Monster'ın 2 Aralık'ta (dolar 13.45) 23 bine sattıgı modeli şu an (dolar yine 13.50) 30.500'e satıyor. İnanılmaz fiyat arttırdı yoksa ben de almayı dusunuyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni donanima sahip casper haric diger markalarla en az 3k fark oluyor. Deger mi yoksa ciddi olarak v20.3 almayi dusunuyorum.

Bence alınmaz. Neden dersen o fiyata MSI ve Gigabyte marka dizüstü PC'ler çok daha iyi duruyor. Şahsen 2.5-3 senedir imzamdaki modeli kullanıyorum ve tongfang kasa olarak oldukça da iyi ama Monster'ı başka birine önerir misin dersen önermem. En ufağından BIOS güncellemesi bile ayrı bir dert. Başka markaların bir exe dosyası ile çözdüğü şeyler için servisle uğraştırıyorlar. Üstelik ölü piksel, anakart yanması, ram/ram slotları bozulması vs gibi şeylerin korkusu ile de yaşıyorsun çünkü yapmama ihtimali yok. Ama bir MSI veya Gigabyte da bu tarz korkuların olduğunu sanmam. Yine senin kararın ama paran varsa ve hemen alacaksan İtopya da ki indirimleri de takip et. Şu an aynı fiyata Gigabyte ve MSI modelleri var ki özellikle kasa kalitesi açısından Monster'ı bine katlar.

Ayni donanima sahip casper haric diger markalarla en az 3k fark oluyor. Deger mi yoksa ciddi olarak v20.3 almayi dusunuyorum.
Bende öğle 18.500TL'den internetten aldım umarım memnun kalırım hocam sizde herhangi bir sıkıntı çıktı mı?

Ben şu ana kadar büyük bir problemle karşılaşmadım, almak isteyenlere tavsiye ederim. Kullanımımın 6. haftasında bir sıkıntı oldu sadece, bazı durumlarda ekrana güç gitmiyordu. Mesela ekranı indiriyordum, bilgisayar uykudayken ekranı tekrar açınca ekrana görüntü gelmiyordu. Birkaç sefer bu hata tekrarladı ben de sonrasında BIOS menüsünden önceki yazdıklarımda da bahsettiğim MUX Switch ayarını değiştirdim, sonra tekrar eski haline getirdim ve düzeldi.
Tabi ki Monster olunca böyle ufak hatalara hazırlıklı olmak lazım ama gerek teknik servisiyle gerekse müşteri hizmetleriyle halledilemeyecek bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
Almayı düşünenlere hayırlı olsun.

Ben şu ana kadar büyük bir problemle karşılaşmadım, almak isteyenlere tavsiye ederim. Kullanımımın 6. haftasında bir sıkıntı oldu sadece, bazı durumlarda ekrana güç gitmiyordu. Mesela ekranı indiriyordum, bilgisayar uykudayken ekranı tekrar açınca ekrana görüntü gelmiyordu. Birkaç sefer bu hata tekrarladı ben de sonrasında BIOS menüsünden önceki yazdıklarımda da bahsettiğim MUX Switch ayarını değiştirdim, sonra tekrar eski haline getirdim ve düzeldi.
Tabi ki Monster olunca böyle ufak hatalara hazırlıklı olmak lazım ama gerek teknik servisiyle gerekse müşteri hizmetleriyle halledilemeyecek bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
Almayı düşünenlere hayırlı olsun.
Hocam kusura bakmayın konuyu da hortlatıyorum ama bu modelde MUX Switch var değil mi? Oyunlardan aldığınız performans nasıl nasıl bir deneyim yaşıyorsunuz? Ben de almayı düşünüyorum da

Hocam kusura bakmayın konuyu da hortlatıyorum ama bu modelde MUX Switch var değil mi? Oyunlardan aldığınız performans nasıl nasıl bir deneyim yaşıyorsunuz? Ben de almayı düşünüyorum da
Konu aç.

Geri
Yukarı