Monster Tulpar T7 16.1.2 vs Tulpar T5 18.1

Soruların, cevapları ekstra yorumlarım:
  1. 17.3 " 120 Hz monitör tercih sebebi olmalı mı? Cevap: Bence olmalı.
  2. Ikisinin de malzeme kalitesi aynı kalite mi? Abra serisinin kötü olduğunu okumuştum. Şuan siz Tulpar serisine bakıyorsunuz. Bunu hatırlattıktan sonra: Clevo kasalarda Abra Modelleri biraz daha geride kalıyor.
  3. Bataryanın çıkarılabilir olmasi ile dahili olması tercih sebebi olmalı mı? Uzun ömürlü olması acısından? Aralarında bir fark yok. Batarya gömülü de olsa çıkarılabilir olsa bile bataryayı asla çıkarmayın. Bataryalar eskisi gibi değil.
  4. RAM MHz çok etkiler mi? Evet. MHz yapacağınız okuma/yazma işlemlerinde, oyunlarda alacağınız FPS değerlerinde oynama yapar.
  5. Aradaki fiyat farkı nasil etkiler? RAM arttırmak birinde daha maliyetli. Cevap yorumlarımla tamamlanacak.
    Yorumlarım: Bence iki modelde gayet güzel. Fakat siz ben yapmacık bir kasa olmasın normal bir oyuncu bilgisayarı kasası, sağlam bir kasa istiyorum derseniz T5 v18 serisi. Eğer ben güçlü bir soğutma performansı istiyorum dersen yine T5 v18 serisi. Fakat ben E-Spor oyunlarına bayılırım dersen 120Hz olan T7 v16 serisi. Sorun varsa sorabilirsin.

2. Ikisinin de malzeme kalitesi aynı kalite mi? Abra serisinin kötü olduğunu okumuştum. Şuan siz Tulpar serisine bakıyorsunuz. Bunu hatırlattıktan sonra: Clevo kasalarda Abra Modelleri biraz daha geride kalıyor.
  3. Bataryanın çıkarılabilir olmasi ile dahili olması tercih sebebi olmalı mı? Uzun ömürlü olması acısından? Aralarında bir fark yok. Batarya gömülü de olsa çıkarılabilir olsa bile bataryayı asla çıkarmayın. Bataryalar eskisi gibi değil.
  4. RAM MHz çok etkiler mi? Evet. MHz yapacağınız okuma/yazma işlemlerinde, oyunlarda alacağınız FPS değerlerinde oynama yapar.
  5. Aradaki fiyat farkı nasil etkiler? RAM arttırmak birinde daha maliyetli. Cevap yorumlarımla tamamlanacak.
    Yorumlarım: Bence iki modelde gayet güzel. Fakat siz ben yapmacık bir kasa olmasın normal bir oyuncu bilgisayarı kasası, sağlam bir kasa istiyorum derseniz T5 v18 serisi. Eğer ben güçlü bir soğutma performansı istiyorum dersen yine T5 v18 serisi. Fakat ben E-Spor oyunlarına bayılırım dersen 120Hz olan T7 v16 serisi. Sorun varsa sorabilirsin.
rica etsem açtığım konuyu yorumlar mısınız? :)
Monster Tulpar T5 v18.1 vs Tulpar T7 v16.1

Ilginiz için tekrardan teşekkür ediyorum. Bir kaç özel sebepten ötürü daha düşük bütçeli bir şeyler tercih etmek zorunda gözüküyorum max 5500 tl civarlarinda olacak ve monster markasına gerçekten çok isindigimdan tercihimi o markadan yana kullanmak istiyorum.. tabi sadece monster olacakta demiyorum lenovo hariç alternatiflere açığım. Acaba tavsiyeleriniz var mıdır? Performans arttirmak için gereksiz olacağını düşündüğünüz şeyler var ise monitör büyüklüğü vs onlardan vazgeçebilirim uzun süre idare etmesi daha önemlidir benim için :)

Teşekkürler
Saygilarimla

Öncelikle Ben teşekkür ederim. An itibari ile 5500 TL bir bütçe içerisinde 1060'lı bir laptop almanız imkansız hale geldi. Bu yüzden sizlere Monster Abra A5 V13.4 serisini birkaç özelleştirme ile öneriyorum. Performans için monitör büyüklüğü vs. den vazgeçeceğinizi belirtmişsiniz fakat 17.3 inç bir model alternatifim olsun derseniz size Monster Abra A7 V9.2 modelini öneriyorum. Eğer bütçenizi 6.000 TL'ye çıkarabilirseniz beklemeden Tulpar alın. :)

Ayrıca Abra serisi ile ilgili daha detaylı bilgiler edinebildiniz mi acaba?
Öncelikle Ben teşekkür ederim. An itibari ile 5500 TL bir bütçe içerisinde 1060'lı bir laptop almanız imkansız hale geldi. Bu yüzden sizlere Monster Abra A5 V13.4 serisini birkaç özelleştirme ile öneriyorum. Performans için monitör büyüklüğü vs. den vazgeçeceğinizi belirtmişsiniz fakat 17.3 inç bir model alternatifim olsun derseniz size Monster Abra A7 V9.2 modelini öneriyorum. Eğer bütçenizi 6.000 TL'ye çıkarabilirseniz beklemeden Tulpar alın. :)
Sanırım 1 ay daha bekleyip o bütçeye çıkabileceğim fakat 6000 tl olanında da ya ssd ya hdd yok ekleme yaptığım an fiyat artıyor.. önceliğim 300 400 tl icin 17" monitörden kaçmamak olsun diyorum bu sefer 120 hz bana bakıyor :) yine fiyat uçuyor.. aklımda kalbimde T7 16.1 bu modelde.. :(

Ayrıca Abra serisi ile ilgili daha detaylı bilgiler edinebildiniz mi acaba?
Derken?
Sanırım 1 ay daha bekleyip o bütçeye çıkabileceğim fakat 6000 tl olanında da ya ssd ya hdd yok ekleme yaptığım an fiyat artıyor.. önceliğim 300 400 tl icin 17" monitörden kaçmamak olsun diyorum bu sefer 120 hz bana bakıyor :) yine fiyat uçuyor.. aklımda kalbimde T7 16.1 bu modelde.. :(
Son kararı sizin vermeniz daha doğru olacak. 15 günlük iade hakkınızın olduğunu sakın unutmayın.

Derken?
Son kararı sizin vermeniz daha doğru olacak. 15 günlük iade hakkınızın olduğunu sakın unutmayın.
Alabilirsem iade edeceğimi sanmıyorum :) yukarıda Abra serisinin kalitesiz olduğunu duyduğunuzu belirmiştiniz ona istinaden farklı duyumunuz veya görüşünüz var mı diye merak ettim.. birde merak ettiğim ileride ram vs ekletebilirim de ekram 120 hz yapabilirmiyim?

Alabilirsem iade edeceğimi sanmıyorum :) yukarıda Abra serisinin kalitesiz olduğunu duyduğunuzu belirmiştiniz ona istinaden farklı duyumunuz veya görüşünüz var mı diye merak ettim.. birde merak ettiğim ileride ram vs ekletebilirim de ekram 120 hz yapabilirmiyim?
Abra'nın kasası Tulpar'a kıyasla kötü demek istedim. Abra kasası yeterli seviyede. A5 modellerine 120Hz ekran ekleyemezsiniz fakat A7 modellerine ekleyebilirsiniz.

Abra'nın kasası Tulpar'a kıyasla kötü demek istedim. Abra kasası yeterli seviyede. A5 modellerine 120Hz ekran ekleyemezsiniz fakat A7 modellerine ekleyebilirsiniz.
Tekrardan merhabalar,
Biraz fazla soru sordum farkındayım ama hem heyecanımı hemde hevesimi maruz görün :)

Hepsiburadada başlayan kdv indirimi ile birlikte ;
Msi ın aşağıdaki modeli 6065 TL gözüküyor.
Msi GP73 8RD
Bununla beraber;
Abra A7 Aşağıda ki modele Samsung SSD eklediğimde 5822 TL oluyor
Abra A7 9.2

-Soğutma bakımından msi fark atar mı Monstera?
-Sadece Monstera Samsung ssd eklemesi 650 TL. Bunun yerine M.2 ssd ile 120 hz monitör (1050 ti ile 120 hz önemli mi) koyduğumda 850 tl ekliyor ve 6000 TL civarında oluyor. tercihiniz ne olurdu?
-Fiyat olarak baktığımızda msi fiyatına geldiğimizde monster özellik bakımından bir tık daha üst oluyor. Ama performans açısından da etkili olurmu?
-Abra Kasanın bir kaç görselini gördüm 2 adet küçücük fan ile 2 bakır boru soğutuyor bu doğru mu bu model için? msi 7 bakır boru kullanıyor.
-Son olarak hiçbiri ile uğraşma hiç bir eklenti yapmadan 1060 tercih et , 17" ekrandan vazgeç ve 6000 TL ye Tulpar T5 mi al dersiniz? En çok buna mı değer?
Tulpar T5 V17.1

Çok teşekkürler şimdiden.

-Soğutma bakımından fark atmaz fakat MSI'ın soğutması daha iyi.
-1050Ti ile 120Hz önemli olacaksa E-Spor oyunlarını çok oynuyorsan olur. O ekran kartı ile zaten başka oyunlarda 120 FPS göremeyebilirsin.
-Monster'ı alın o zaman. Performansa illa katkısı olur.
-Doğrudur. Monster Abra A7 modellerinde 2 bakır kullanılıyor. 2 küçücük fan dediğinize bakmayın... güçlüler. İlk cevapta yazdığım gibi MSI'ın soğutması daha iyi.
-Bence değer. Ayrı olarak sonradan para biriktirerek 16 GB'a yükseltin. Sonra isterseniz SSD'yi ekleyin.

Sorularınızı sormaktan çekinmeyin. Yardım için buradayım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı