Monster Tulpar T7 v20.3 ses ve sıcaklık sorunu

@caseyyy NVIDIA'nın başının altından çıkıyor bunlar. Max Q kartlarında Dynamic Boost dene zamazingosu var, işlemcinin gücünü kısıtlayıp ekran kartına veriyor. Darboğaz değildir o, yoksa duramazsın. İşlemci de GPU da %100 kullanım görmüyor hafif oyunlarda, ben de yaşıyorum.

Dediğim gibi ekran kartları çok ısınmıyor da Intel ateş ediyor.
Aynı videoları izlemişiz galiba :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullandım. Intel mobil işlemcinin ısınması zaten normal, 2 laptop fanının RTX 3060'ın başından gelebileceğini mi düşünüyorsunuz? RTX 30 serisi laptopunuzu almadan önce biraz araştırma yapsaydınız, hiçbir laptopun soğutma sistemi 30 serisine yetmiyor, hepsi 80-90'larda geziyor.
İade edip başka bir 30 serisi GPU'lu laptop alacaksanız deneyiminiz değişmeyecek, veya ürününüzü değiştirirseniz de deneyiminiz değişmeyecek. Böyle büyük bir güce sahip olmanın bedeli, almadan önce düşünecektiniz.
Ağam bu cihaz gpu cpu kullanımı %40 %60 larda, zaten kontrol merkezi hatalı gibi orda hiç göremedim kullanım yüzdelerini, ısı değerleri bana göre yüksek ses de aynı sekilde kulaklık deyip duruyolar mecburmuyum, yani siz 30 serisi leptoplar hep böyle mi diyorsunuz marka ayırt etmeksizin
Sıcaklık sorunu yok diye biliyorum. Sıcaklıklar kaç dereceye ulaşıyor?
Kontrol merkezi uygulaması 79-80 hatta bikac kez yuksek cpu uyarısı geldi bu normal mi ya

i7 kullanıp da ısınmayan laptop yok hocam. Fan gürültüsü de genelde laptoplarda olan sıkıntılardan. 20k'lık MSI Raider modellerinde de o işlemci 90 dereceye çıkar 10k'lık modellerde de.

Panel ve adaptörü bilemeyeceğim.
İlla masaüstü mü acer nitro olmaz mi illa 30 serisi altı ekran kartları mı yoksa i7 olmaması mı hangisi asıl neden
95 derecelere kadar normal. Afterburner ile bakın sıcaklıklara.
Yani bu seslere ve sıcaklığa alışmak şart mı diyorsunuz

Teşekkürler hocam en azından masaüstü daha stabil ve sessiz olur.

Evet tecrübe edinmeden göremedim iade edeceğim galiba.
Hocam taşınabilirlik gerekmiyor ise neden dizüstü bilgisayar aldınız ki? Masaüstü bilgisayar her zaman sıcaklık olarak dizüstü bilgisayardan iyidir.

Geri
Yukarı