Monster Tulpar V25.1.1 ölü piksel

Hocam prkte belli olmuyor ama yerinizde olsam iade/tamir hangisi işinize gelirse onu yaptırın derim.
Hatta şöyle bir anım vardır. Yaklaşık 3 yıldır Monster bilgisayar kullanırım ilk aldığımda eski laptopuma göre fan sesi yüksek çıkıyordu 2 hafta ulan hatamı yaptım diye düşündüm en son kafam ağrımaya başlayınca güçlü laptopların kaderi bu diyerek kabullendim😅

@Forrest hocam, yaklaşık bir haftadır forumlarda konuşuyoruz sizinle biliyorsunuz. @494722 arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını 2016'nın Ekim ayında ben de yaşamıştım ve ben de aynı şekilde mükemmeliyetçi ve takıntılı -biraz OCD'im olduğunu bile söyleyebilirim, bir insanım. Ancak monitör servisinin 24" boyutundaki monitörlerde minimum 3 ölü piksel ile değişim sağlayabildiklerini söyledikten sonra alışmaya çalışmaya başladım. İnanır mısınız 1 hafta ya sürdü, ya sürmedi alışmam. Şu an zaten varlığını bile unutuyorum kullanırken. Bu yüzden benim size tavsiyem hem servisle uğraşmayın, hem de daha önemlisi bu durumu yenmeye çalışın. İnanın bir ölü piksele veya sıkışmış piksele alışmak hiç de zor değil. Ayrıca sizinki çok masum, benim ki siyah ekranda turkuaz oluyor. 😂 Ama diyorsanız ki ille de ben bunu düzeteceğim bu linke tıklayarak adımları takip edebilirsiniz, yine de çözülmezse servis yolu gözükür size. 🙃

Velhasıl temizinden almışsınız laptopu, hayırlı olsun inşallah. Başka da bir sıkıntı yok anlattığınıza göre. Bu yüzden bu duruma alışıp kullanın derim ben hocam, vesselam.

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Para-çokomel eğrisini düşününce insan biraz kötü hissediyor. O kadar para verdik herşey kusursuz olsun moduna giriyoru(m)z istemeden. Keşke ülkemizde alım gücü bu kadar kötü olmasa da biz de bir pikselin hesabını yapmasak. Diğer konuya da yazdığım gibi ölenle ölünmüyor maalesef. Allah geriye kalan 2073599 pikselimizi esirgesin.☺️

Mefta arkadaşı gördükten sonra hiçbir test yapamadım maalesef. Sabahına servisle iletişime geçip hemen kargoladım.

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.
Rica ederim ne demek.
Para-çokomel eğrisini düşününce insan biraz kötü hissediyor. O kadar para verdik herşey kusursuz olsun moduna giriyoru(m)z istemeden. Keşke ülkemizde alım gücü bu kadar kötü olmasa da biz de bir pikselin hesabını yapmasak.
Harfiyen katılıyorum söylediklerinize.
Diğer konuya da yazdığım gibi ölenle ölünmüyor maalesef. Allah geriye kalan 2073599 pikselimizi esirgesin.
😁
Mefta arkadaşı gördükten sonra hiçbir test yapamadım maalesef. Sabahına servisle iletişime geçip hemen kargoladım.
Hayırlısı olsun hocam o zaman inşallah.

Servis süreci ile ilgili bilgi paylaşayım.
Cihazı salı günü göndermiştim. Bugün teknik servisten aradılar. Bu seride kullanılan panel üreticisi ile alakalı bir sıkıntı olduğunu, değişim yapmak için ellerindeki panellerde de benzer piksel sorunları olabileceğini, daha sorunsuz ürünleri olan farklı panel üreticisi ile çalışacaklarını ve yeni panellerin de birkaç aya geleceğini söyledi. İsterseniz iade hakkınız da var ama kabul ederseniz size bir yıllık panel değişim garantisi verelim dedi. Yeni sorunsuz paneller gelince de istediğim zaman değişimi yapabileceklerini ekledi.
Ben de şu an V25 modelleri ön siparişte o seriden bir cihazla değişim yapıp yapamayacaklarını sordum. Tedarik miktarının belli olmadığını yeni siparişlere müdahale edemediklerini belirtti. Biraz kararsız kalmakla birlikte bu teklifi kabul ettim. Yeni paneller gelinceye kadar ölü pikselli kullanmaya devam edeceğim. İçimden bir ses de “hacı iade et, arkasından kendi sitesi üzerinden (trendyoldan almıştım) yeni sipariş ver” diyor. Başka bir ses de hemen araya girip “dur lan dur ne gerek var bu atraksyona, cihaz sana geldi sen trendyola iade ettin falan derken ya stok yine biterse. Bu sefer gelecek yeni modelleri bu fiyattan zor bulursun” diyor. İkisi de haklı gibi ama doların durumu da ortada.
Neyse o sesler kafamın içinde dönedursun ben bi çay içeyim en iyisi...
(Not: Telefonla arayan arkadaş gerçekten yardımcı olmaya çalışıyordu ve her sorumu da sabırla cevapladı. Tebrik ettim Monster'ı)
(Not2: Çağrı merkezini arayınca sesli yanıt sisteminde Monster reklamlarını seslendiren ve aynı zamanda Deadpool karakterinin de sesi olan Harun CAN'ın olması ekstra hoşuma gitti. İnce ve güzel bi detay bence.)

Servis süreci ile ilgili bilgi paylaşayım.
Cihazı salı günü göndermiştim. Bugün teknik servisten aradılar. Bu seride kullanılan panel üreticisi ile alakalı bir sıkıntı olduğunu, değişim yapmak için ellerindeki panellerde de benzer piksel sorunları olabileceğini, daha sorunsuz ürünleri olan farklı panel üreticisi ile çalışacaklarını ve yeni panellerin de birkaç aya geleceğini söyledi. İsterseniz iade hakkınız da var ama kabul ederseniz size bir yıllık panel değişim garantisi verelim dedi. Yeni sorunsuz paneller gelince de istediğim zaman değişimi yapabileceklerini ekledi.
Ben de şu an V25 modelleri ön siparişte o seriden bir cihazla değişim yapıp yapamayacaklarını sordum. Tedarik miktarının belli olmadığını yeni siparişlere müdahale edemediklerini belirtti. Biraz kararsız kalmakla birlikte bu teklifi kabul ettim. Yeni paneller gelinceye kadar ölü pikselli kullanmaya devam edeceğim. İçimden bir ses de “hacı iade et, arkasından kendi sitesi üzerinden (Trendyol'dan almıştım) yeni sipariş ver” diyor. Başka bir ses de hemen araya girip “dur LAN dur ne gerek var bu atraksyona, cihaz sana geldi sen trendyola iade ettin falan derken ya stok yine biterse. Bu sefer gelecek yeni modelleri bu fiyattan zor bulursun” diyor. İkisi de haklı gibi ama doların durumu da ortada.
Neyse o sesler kafamın içinde dönedursun ben bir çay içeyim en iyisi...
(Not: Telefonla arayan arkadaş gerçekten yardımcı olmaya çalışıyordu ve her sorumu da sabırla cevapladı. Tebrik ettim Monster'ı)
(Not2: Çağrı merkezini arayınca sesli yanıt sisteminde Monster reklamlarını seslendiren ve aynı zamanda deadpool karakterinin de sesi olan harun Can'ın olması ekstra hoşuma gitti. İnce ve güzel bir detay bence.)

Ben de yeni v25.1 aldım inşallah bende çıkmaz :D. Ben olsaydım ölü piksel ile kullanıp yeni panellerin gelmesiyle değiştirirdim. Stoklar hızlı tükeniyor çünkü.

Ben de yeni v25.1 aldım inşallah bende çıkmaz :D. Ben olsaydım ölü piksel ile kullanıp yeni panellerin gelmesiyle değiştirirdim. Stoklar hızlı tükeniyor çünkü.
bende de v25.1 var 144hz panellerde ölü piksel daha az çıkıyor 240 hz panellerde yani v25.1.1 de daha fazla konu var gibi geliyor bana ölü piksel konusunda 3 haftadır kullanıyorum hiçbir sorun yok cihazda inanılmaz memnunum v25.1 den hiçbir sorun yok çok şükür panelleri farklı çünkü v25.1 ile v25.1.1 in cs go gibi oyunlar dışında 240 hz gerek olmadığını düşündüğüm için v25.1 aldım ben açıkcası aaa oyunlarda 240 fps almak imkansız çünkü çok far olmuyor oyun bazlı rtx3060 11800h için 180p 144 hz bence en iyi top seviye diye düşünüyorum birde aradaki fiyat farkından dolayı v25.1 aldım. ve şunu söyleyeyim v25.1 daha çok talep ediliyor yukarıda ki söylediğim etmenlerden dolayı

bende de v25.1 var 144hz panellerde ölü piksel daha az çıkıyor 240 hz panellerde yani v25.1.1 de daha fazla konu var gibi geliyor bana ölü piksel konusunda 3 haftadır kullanıyorum hiçbir sorun yok cihazda inanılmaz memnunum v25.1 den hiçbir sorun yok çok şükür panelleri farklı çünkü v25.1 ile v25.1.1 in cs go gibi oyunlar dışında 240 hz gerek olmadığını düşündüğüm için v25.1 aldım ben açıkcası aaa oyunlarda 240 fps almak imkansız çünkü çok far olmuyor oyun bazlı rtx3060 11800h için 180p 144 hz bence en iyi top seviye diye düşünüyorum birde aradaki fiyat farkından dolayı v25.1 aldım. ve şunu söyleyeyim v25.1 daha çok talep ediliyor yukarıda ki söylediğim etmenlerden dolayı

Haklısınız. Ben de V25.1 düşünüyordum aslında. Ekran farkı falan çok da takıldığım konular değildi. V25.1.1 almamdaki tek sebep onun stoğa girmesiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı