Mount and Blade Bannerlord optimizasyon sorunu var mı?

Oyun işlemci ve RAM katili resmen. 1080P Ultra'da 11-12 GB'lara varan bellek kullanımı var. 8 GB ile drop yememeniz mümkün değil bu oyunda.
Önerilen sistem gereksiniminde 8 GB yazıyor ama 16 GB bellek gerekiyor adam akıllı bir performans alabilmek için.
Yine aynı şekilde 1080P Ultra'da 4 GB'ı aşan video bellek kullanımı var yani 4 GB VRAM yetmiyor. Eğer Ultra'da ise grafik detaylarınız RX580 4 GB ile sıkıntı yaşamanız normal.

FX8350-GTX 1080 ikilisi ile oynuyorum 1080P Ultra'da, drop problemi yaşamadım sadece 500 vs 500 muharebelerinde performans düşüyor ama 40 kare/saniye oranının üzerinde seyrediyor yine de.

Grafikleri çok düşüğe de alsam drop oluyor en yükseğe alsam da drop oluyor. Çözünürlüğü düşüğe ayarlamakta pek işe yaramıyor.

Onu kesinlikle düşürün. Çünkü işlemciden güç harcıyor. Kendi açıklamarı var, işlemciden güç harcıyor diye. Bir de öyle deneyin, performans artışı kesin olur.

Dediklerinizi yaptım ama gözle görülür bir değişme yok. En kalitelisine çekmişim sonra en düşüğe ayarladım ama hiç FPS arttığını hissetmedim. Aslında FPS ile sıkıntım yok zaten drop oluyor.

Grafikleri çok düşüğe de alsam drop oluyor en yükseğe alsam da drop oluyor. Çözünürlüğü düşüğe ayarlamakta pek işe yaramıyor.

Dediklerinizi yaptım ama gözle görülür bir değişme yok. En kalitelisine çekmişim sonra en düşüğe ayarladım ama hiç FPS arttığını hissetmedim. Aslında FPS ile sıkıntım yok zaten drop oluyor.
Ayarlarla oynayarak drop sorununu çözemezsiniz şu an için. Her halükarda takılmalar yine olur. Geliştiricilerin bu sorunları çözeceğini temenni ediyoruz.

R7-3750H + GTX 1650 Mobile ile oynuyorum (oynamaya çalışıyorum) aga ben böyle bir şey görmedim ya GTA 5'i en yüksek ayarlarda Witcher 3Ü Ultra ayarlarda kingdom come deliveranceyi en yüksek ayarlarda oynarken bu oyunu nasıl en düşük ayarlarda 30FPS ile oynuyorum (kale savaşlarını saymıyorum bile) kısacası umarım şu optimizasyon sorununa bir çözüm bulurlar.

Şu an oynayamıyorum optimize etsinler oynarım diye düşünmeyin bence düzelmez. Oyunun gereksinimleri bunlar bunun altına inme ihtimali yok. Minik optimizasyonlar olur ama fark etmezsiniz bile.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı