MSI 2080 TI X Trio Sıcaklık Değerleri

Bu şekilde bir yorum yapmak yanlış bana kalırsa.

1080P'de kart %100 kullanılmıyordur, eğer %100 kullanılsaydı ve 78 dereceyi görseydin normal diyecektim.

Oyun içi MSI AfterBurner görüntülerini paylaş ki ona göre bir yorum yapalım.
Kartın kullanım durumu 1080P'de işlemciye bağlı, güçlü işlemci ile %100 kullanır.

Kartın kullanım durumu 1080P'de işlemciye bağlı, güçlü işlemci ile %100 kullanır.

Aşırı ayarlarda çok yüksek FPS almak nasıl bir şey acaba. :D Sıcaklık değerleri aslında 3-4 derece fazla geldi bana. Bence bu kartın yük altında 70-75 dereceleri bulması son derece olası bir durumdur.

Aşırı ayarlarda çok yüksek FPS almak nasıl bir şey acaba. :D Sıcaklık değerleri aslında 3-4 derece fazla geldi bana. Bence bu kartın yük altında 70-75 dereceleri bulması son derece olası bir durumdur.
Evet ortalamanın 3-5 derece üstü sıcaklık değerleri o da muhtemelen kasa'dan kaynaklanıyor ya da arkadaş çok sıcak bir şehirde oturuyor olabilir. Mesela Antalya gibi bir yerde, klimasız ortamda 80 derece üstünü çok rahat görür isterse 4 fan olsun.

Evet ortalamanın 3-5 derece üstü sıcaklık değerleri o da muhtemelen kasa'dan kaynaklanıyor ya da arkadaş çok sıcak bir şehirde oturuyor olabilir. Mesela Antalya gibi bir yerde, klimasız ortamda 80 derece üstünü çok rahat görür isterse 4 fan olsun.

Kesinlikle. Anltaya'da klimasız ortamda 80 dereceyi bulur. Temmuz ayındayız. :D

Kartta 6+8+8 pin güç girişi ve 300W güç tüketim değeri var. Yani böyle hayvani bir karttan costum sıvı soğutma veya sea hawk gibi sıvı soğutmalı modeller dışında 50-60 derecede çalışmasını bekleyemezsin. Gayet normal değerler bence. Bendeki 180W'lık RX580 bile 84 dereceyi görüyor.(Asus Dual) Sendeki neredeyse 2 katı güç tüketiyor fakat sıcaklık daha düşük.

Arkadaşlar ben MSI 2080 Ti aldım. Ama sıcaklık değerleri normal mi bilmiyorum, size sormak istedim.

Boştayken: 36-40 Derece.

The Witcher 3 oyununda Ultra ayarlarda: Maksimum 78 derece gördüm.

1080P monitörde kullanıyorum. (Yakında 4K bir monitöre geçeceğim, neden bu monitörde kullanıyorsun diye yazmayın. )
V-sync açın. Bende aynı kart olmasa da ekran kartımın birkaç beden yüksek geleceği oyunlarda 150-200 fpslere vardığında kart acayip ısınıyordu. 60 fps'ye sabitleyerek kartın kendini yüksek fps vermeye odaklanmasını engellemiş olursunuz. Güç tüketimi azalır sıcaklıklar düşer.

Kasamda ön tarafında 3 fan arka tarafında sıcak havayı boşaltması için 1 fan bulunmakta, Ayriyetten İşlemci için sıvı soğutma radyatörü ve 2 adet fanları öndeki 3 fanın tam arkasında bulunmakta. Zaten resimleri de paylaşacağım. İstanbulda oturuyorum çok sıcak bir şehirde oturmuyorum. Oda sıcaklığını elimden geldiğince soğutuyorum odamda 2 adet vantiralatör var hatta biri tam kasaya üflüyor. İşlemcim İ7 8700K ve oyunlarda GPU Kullanımı %97 %98 Arasında gidip geliyor, Genelde V-Sync açıyorum çok yük istiyen oyunlarda ısıyı düşürmek için. Isıyı düşürmek için ne yapabilirim arkadaşlar?

PSU: High Power 850W 80+ Gold

Not: 10 Dakikalık 1080P 8xMSAA FurMark stress testi yaptım sıcaklıklar Maksimum 74-75 derece arasında gelip durdu

Aida64 Test Sonuçları:
416962

Kasanın resimleri:
20190716_042151.jpg
416963

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasan önden zaten hava almıyor bir de radyatör takmışsın olan da kesilmiş o radyatörü ne yap et üste tak. Del matkapla sonra boya sprey boyayla ölç biç yap. Ön kapağa da bir şeyler düşün kes biç hava alsın. O ekran kartına o kasa ve o soğutucu olmamış.
Sanıyorsunuz ki iyi bir oyun için GPU yu üst seviye tutsak kafi. Oysa bileşenler birbiri ile uyumlu olmalı. Yoksa işte böyle sıkıntılar çıkar.

Kasan önden zaten hava almıyor bir de radyatör takmışsın olan da kesilmiş o radyatörü ne yap et üste tak. Del matkapla sonra boya sprey boyayla ölç biç yap. Ön kapağa da bir şeyler düşün kes biç hava alsın. O ekran kartına o kasa ve o soğutucu olmamış.
Sanıyorsunuz ki iyi bir oyun için GPU yu üst seviye tutsak kafi. Oysa bileşenler birbiri ile uyumlu olmalı. Yoksa işte böyle sıkıntılar çıkar.
Bilgisayarı ben yapmadım. Kadiköy'de bir yere yaptırttım. Her şeyi oradan aldım ve adam hiç bir sorun olmayacağını söyledi.
Peki çok pahalı olmayan kasa önerisi yapabilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı