MSI 27" G274QPF-QD neden ucuz?

Ben 1650 laptopum ile kullanıyorum, premium color ve soğuk renklere ayarladım normal renklerde biraz sarımtırak olduğunu farkettiğimden gözüme giriyordu hdmi ile bağlandım.

Soğuk renklere ayarladığımda bu sorun çözülüyor, @Dalessandro hocam sizde de bu durum var mı? normal renkler ile sarımtırak bir görüntü ile karşılaşıyor musunuz?
Hocam bende öyle bir sorun yok. Kullandığın modu söyleyip ekran görüntüsü paylaşırsan sağlıklı bir kıyaslama yapabiliriz.

IMG_20230918_101949.jpg

Renk sıcaklığı Normal renklerdeyken

IMG_20230918_101930.jpg

Renk sıcaklığı soğuk renklerdeyken

Gözlerime beyazlardaki hafif sararma çarpıyor fakat soğuk renkler ile bu yok oluyor sizdede durum aynı mı?

Premium colora geçince de çok üstün bi görüntü deneyimi sağlıyor.

Eki Görüntüle 1948073

Renk sıcaklığı Normal renklerdeyken

Eki Görüntüle 1948075

Renk sıcaklığı soğuk renklerdeyken

Gözlerime beyazlardaki hafif sararma çarpıyor fakat soğuk renkler ile bu yok oluyor sizde de durum aynı mı?

Google'a ölü pikel test yazıp en baştaki sayfadan dener misiniz orada bütün ekran bembeyaz olacak. O zaman daha net anlarsınız gibi, ama sizde de sararma mevcut gibi görünüyor sırf bu yüzden iade ediyorum bugün.

@Saint Lucia hocam bu konu hakkında düşünceleriniz neler?

Ben açık konuşacağım. Attığın resimleri inceledim. Defalarca bakındım. Bir sararma göremiyorum.
Gray uniformaty performansı kötü gelmiş olabilir. Beyaz tam beyaz değil. Gri tam gri değil. Siyah tam siyah değil deriz biz buna. IPS panelin homojenliğine dayanan bir konudur. Sararma göremiyorum. Hatta normal geldiğini söylemek isterim. Arka aydınlatmanın gücünü görüyorum ben şu fotoya baktığımda. Binlerce monitör gördüm. Garip gelse garip veya sorunlu yazardım.

Ben açık konuşacağım. Attığın resimleri inceledim. Defalarca bakındım. Bir sararma göremiyorum.
Gray uniformaty performansı kötü gelmiş olabilir. Beyaz tam beyaz değil. Gri tam gri değil. Siyah tam siyah değil deriz biz buna. IPS panelin homojenliğine dayanan bir konudur. Sararma göremiyorum. Hatta normal geldiğini söylemek isterim. Arka aydınlatmanın gücünü görüyorum ben şu fotoya baktığımda. Binlerce monitör gördüm. Garip gelse garip veya sorunlu yazardım.

Muhtemelen ben artık takıntı haline getirip üstüne MSI'dan tiksindiğim için görebiliyorum. Eşime vs gösterdim oda pek anlamadı düz bakınca, en sağlıklı tespit etme yolu beyaz bir pencereyi yavaş yavaş yukarı götürmek. Ben sizin monitör de (aynı bende olduğu gibi) üst kısımda olduğunu görüyorum. Beyaz bir sayfayı yukarı köşeye götürdükçe üstüne resmen sarı bir katman çöküyordu.

Geri
Yukarı