MSI 970 Gaming 16 GB RAM, 7.9 GB Kullanılabilir

Halil Öztürkk

Hectopat
Arkadaşlar iyi günler. 16 GB RAM'im var ama Windows 10 8 GB kendi kullanıyor. Bana kalan 8 gözüküyor, bunun nedeni ne olabilir? İşlemcim FX 8350. Windows 10'a göre eski diye mi acaba?

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 32 Bit mi ? Bundan olacağını sanmam da.
Ne zamandan beri var sorun?

Sorun 1 2 yıldır var win10 64 bit.
Modüllerden biri arızalı muhtemelen. Tek tek takın. Hangisi ile açılmıyorsa o arızalıdır.

İkisi de çalışıyor tek tek denedim. Hatta Vatan'da da denettim çalışıyor. Başka PC'ye de taktık onda da çalışıyor.

Bellekleri çıkarıp tekrardan takın.
İşlemciyi çıkarıp tekrardan düzgün olarak takın.
Sisteminizi yazar mısınız?

Bunları denedim.
  • GTX 970
  • AMD FX 8350
  • Hyper X 2x8 RAM
  • 1 TB WD Hard Disk
  • 120 GB SSD
  • Anakartı hatırlamıyorum ama MSI G serisi idi

Kullandığın BIOS sürümü eski, tahminen ilk alındığı tarihten bu yana hiç güncellenmedi.
Son BIOS sürümünde belleklerin uyumluluğu noktasında gelişim sağlanmış, bir ihtimal problemini çözebilir.
2015.12 M4 Sürüm BIOS İndirmek İçin Tıkla

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Konu başında paylaştığın pencereyi azıcık daha genişletip paylaşmanı rica edeceğim birde.
Veya bu raporu paylaşırsan daha net görebiliriz; AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Dediğiniz dosyayı indirdim USB sürücüye attım. BIOS update yapıyorum Flashing doluyor sonra bilgisayar tekrar başlıyor CPU-Z den bakınca hala 22.4 sürümü gözüküyor. BIOS update olmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı