MSI Alpha 17 laptopta işlemcinin 95 derecede kalması sorun oluşturur mu?

Her laptoptan her macundan aynı performansı alacaksın diye bir kural yok. Öncelik laptop soğutması ve hava akışı yeterli olması gerekir. En azından benim laptopta verdiğim değerlere ulaştım ve üzerinden yaklaşık bir sene geçti. Senin cihazda verim alamıyorsan alternatif çözüm yollarına ya da farklı cihaza yönelebilirsin.

Tamam duyacagimi duydum haklisin tabii. Kullandığın macun cok iyi bir macun zaten tam laptoplar icin yapilmis pumpout resistansi yuksek, endustriyel tip bir macun. Hatta NASA falan kullaniyorsa sasirmam. Bir 30 derece falan da dusurmustur sicakliklari O, malum laptop ureticileri cin Mali macun kullaniyorlar.

Tamam duyacagimi duydum haklisin tabii. Kullandığın macun cok iyi bir macun zaten tam laptoplar icin yapilmis pumpout resistansi yuksek, endustriyel tip bir macun. Hatta NASA falan kullaniyorsa sasirmam. Bir 30 derece falan da dusurmustur sicakliklari O, malum laptop ureticileri cin Mali macun kullaniyorlar.
Sende bazı ukala forum üyelerinden birisin.Ben sırf yorum yazmak için yorum yapanlardan değilim.İşim gücüm yok hayatta hiç görmediğim biriyle tartışamam.

Benim msi laptop sürekli 98 derecede takılıyordu 2 gün önce içini açtım sıvı metal uyguladım 77-80 derecelerde şu an vede performansı acayip arttı

Tavsiyem turbo boost kapatmak yerine, throttlestop programıyla frekans kısmanızdır. Oyunların istediği minimum frekans değerine göre ayarlarsınız ( genelde steamde işlemcilerin yanında yazar )
Örnek vereyim, turbo boost kapattığımda pc frekansı 2.2ye kadar düşüyor ve gereksiz bir düşüş oluyor, onun yerine el ile 3.5e ayarlıyorum hem fps kaybı olmuyor hem de ısınmıyor
Hocam Throttlestop Amd işlemcileri desteklemiyor.

MSI Alpha 17 AMD Advantage Edition. (Sizce Cooler Booster'i yani fanları %100'de kullanmayı sürekli açık kullansam mı?)

Eki Görüntüle 2044634

Yangın çıkarmaya mı meyillisin hocam? Sıcaklıklar hiç normal görünmüyor bende Monster olmasına ragmen bu kadar sıcaklık görmedim.

Konu eskiymiş kbyın.

Yangın çıkarmaya mı meyillisin hocam? Sıcaklıklar hiç normal görünmüyor bende Monster olmasına ragmen bu kadar sıcaklık görmedim.

Konu eskiymiş kbyın.
Hala güncel hocam, şöyle diyeyim gelen yanıtların hepsini okudum insanlar %50 %50 ayrılmış durumda.

MSI Alpha 17 AMD Advantage Edition. (sizce cooler Booster'i yani fanları %100'de kullanmayı sürekli açık kullansam mı?)

Eki Görüntüle 2044634

Undervolt bir çözüm olabilir diye düşünüyorum. 2-3 FPS kaybedersin amamin 7 derece kazanırsın. Dene bence.

Hala güncel hocam, şöyle diyeyim gelen yanıtların hepsini okudum insanlar %50 %50 ayrılmış durumda.

Dediğim gibi undervolt gençleşmek sayılır. :)

Geri
Yukarı