MSI Armor RX 570 8 GB alınır mı?

Msi 1050 ti 4gb oc edition kullandım 4 sene boyunca her 6 ayda bir bakımını yaptım hiç mavi ekran mış hata falan almadım maksimum gördüğüm sıcaklık 68 dereceydi bütçe belirt sana güzel birşey bakalım. Kartı sattım şuan başka bir kişi kullanıyor problemi yok.

Telefon klavyesi işte :)
RX580 armor oc 8gb kullanıyorum yaklaşık 1.5 yıldır. Hiçbir sorun yaşamadım. 106mV undervolt ve düzgün bir fan ayarı ile (ki fan ayarım ağır da değil 50 dereceye kadar sadece %20 çalışıyor o da 165hz olduğu için. 60hz kullanırken hiç çalışmıyordu) çok rahat dengeli sıcaklıklarda çalışıyor. Aman sakın alma şöyle kötü böyle berbat falan diyenler muhtemelen sağdan soldan "Armor serisi çok ısınıyor" diye duyanlardır. Dediğim gibi hiçbir sorun yaşamadım gayet memnunum bir sorun varsa sorabilirsin.

RX580 armor oc 8gb kullanıyorum yaklaşık 1.5 yıldır. Hiçbir sorun yaşamadım. 106mV undervolt ve düzgün bir fan ayarı ile (ki fan ayarım ağır da değil 50 dereceye kadar sadece %20 çalışıyor o da 165hz olduğu için. 60hz kullanırken hiç çalışmıyordu) çok rahat dengeli sıcaklıklarda çalışıyor. Aman sakın alma şöyle kötü böyle berbat falan diyenler muhtemelen sağdan soldan "Armor serisi çok ısınıyor" diye duyanlardır. Dediğim gibi hiçbir sorun yaşamadım gayet memnunum bir sorun varsa sorabilirsin.
Wattman hatası alıyor musunuz?

Wattman hatası alıyor musunuz?
Kasayı ilk aldığım zamanlar PC kapanıp kasanın çalışması gibi bir sorun oluyordu ara ara. Ancak onu da undervolt ile hallettim dediğim gibi. Şuanda bir sorun yaşamıyorum.

Bu arada wattman hatasına baktım internetten benim yaşadığım sorun o değil. Benim sorunum bayağı bir yaygındı çoğu kişide gördüm bir sürü konusu da açılmıştı ekran kartından olup olmadığını kesin bilmiyorum. Undervolt dışında BIOS update ve BIOS pili çıkarma vesaire de yaptım muhtemelen anakarttaydı sorun ama yine de söyleyeyim dedim.

Kasayı ilk aldığım zamanlar PC kapanıp kasanın çalışması gibi bir sorun oluyordu ara ara. Ancak onu da undervolt ile hallettim dediğim gibi. Şu anda bir sorun yaşamıyorum.

Bu arada WattMan hatasına baktım internetten benim yaşadığım sorun o değil. Benim sorunum bayağı bir yaygındı çoğu kişide gördüm bir sürü konusu da açılmıştı ekran kartından olup olmadığını kesin bilmiyorum. Undervolt dışında BIOS Update ve BIOS pili çıkarma vesaire de yaptım muhtemelen anakarttaydı sorun ama yine de söyleyeyim dedim.

Hocam bende hem siyah ekran hem de WattMan hatası oluyor ama yeni sürümle siyah ekran çözüldü fakat WattMan hala var. Bana değerleri atar mısınız rica etsem?

Hocam bende hem siyah ekran hem de WattMan hatası oluyor ama yeni sürümle siyah ekran çözüldü fakat WattMan hala var. Bana değerleri atar mısınız rica etsem?
Tabii hangi değerleri atayım? Fan ayarı dışında sadece MSI Afterburner üzerinden voltaj ayarı yaptım onu mu istiyorsunuz?

Afterburner Undervolt ayarı: uv.PNG

Afterburner fan curve : fan.PNG

Eğer çift monitör kullanmıyorsanız ve monitörünüz 120hz veya daha düşük refresh rate sahip değilse fan curve bu şekilde yapmanıza gerek yok onun yerine 35 dereceye kadar %0 kalsın 35 den 50ye kadar %10 veya %15. 50den sonra 60 derecede %40, 70 derecede %55 ve 80 derece ve sonrasını %65 olarak ayarlamanız yeterli olacaktır. Eğer sıcaklık bir noktadan sonra fazla yükselir ve düşmez ise o kısmın fan yüzdesini arttırırsınız veya çok ses yaptığı yerleri azaltırsınız vesaire. Kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Afterburner undervolt ayarı: Eki Görüntüle 760755

Afterburner fan curve: Eki Görüntüle 760756

Eğer çift monitör kullanmıyorsanız ve monitörünüz 120Hz veya daha düşük Refresh Rate sahip değilse fan curve bu şekilde yapmanıza gerek yok onun yerine olarak ayarlamanız yeterli olacaktır. Eğer sıcaklık bir noktadan sonra fazla yükselir ve düşmez ise o kısmın fan yüzdesini arttırırsınız veya çok ses yaptığı yerleri azaltırsınız vesaire. Kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Hocam 75Hz tek monitör var. Dediğinizi mi yoksa fotoğraftaki gibi mi yapayım?

Hocam 75Hz tek monitör var. Dediğinizi mi yoksa fotoğraftaki gibi mi yapayım?
Ben size eski kullandığımın görüntüsünü atayım en iyisi onu bir deneyin. Ama dediğim gibi sizin için tam olmayabilir sistemden sisteme değişir. Mesela bir oyunda 80 dereceyi geçip düşmediğini görürseniz 75 derecedeki fanı biraz daha arttırın ki 80'e kadar çıkmasın vesaire. Onu siz zamanla ayarlayıp oturtursunuz ben size örnek olacak bir başlangıç curve atacağım şimdi.

@Zurich Şunu bir deneyin. En son yuvarlak içine aldığım kısmı ok ile işaret ettiğim 80 sınırına koyun bu arada onu yapmayı unuttum sonradan aklıma geldi.

f.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı