Çözüldü MSI B450-A Pro Max BIOS güncellemesi sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

acey3535

Femtopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws V 3x8 (24 GB) 3000 MHz CL16 1.35V Single Ram
SSD veya HDD modeli
MLD M300 NVMe SSD
Ekran kartı
Gigabyte Radeon RX 570 4 GB
Anakart
MSI B450-A Pro Max
İşlemci
AMD Ryzen™5 5600X Soket AM4 + Wraith Stealth 3.7GH
Merhaba, Ryzen 5 5600X işlemci ile görüntü gelmediği için eski işlemciyi takıp BIOS güncellemesi yaptım ve sonrasında yeni işlemciyi takıp görüntü alabildim bilgisayarım çalıştı ama şimdi farklı bir sorun var. Bilgisayarı açtığımda BIOS ekranı gelmiyor kısa süre bekledikten sonra otomatik Windows açılıyor bunun sebebi ne olabilir nasıl bu sorunu çözebilirim?

Çözüm:
RX 570 ekran kartımla görüntü alamadığım için farklı bir ekran kartı takarak BIOS görüntüsünü alabildim. İşlemcim Ryzen 5 5600X için uyumlu BIOS sürümünü MSI'in sitesinden indirerek tekrar BIOS güncelleme işlemi yaptım. BIOS güncellemesi sonrası Memory Fast Boot'u kapattım daha sonra kendi ekran kartımı takıp BIOS görüntüsü alabildim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Biz böyle bir sorun çözmüştük, CSM kapalı olduğu için RX580 BIOS da görüntü vermiyordu, o konuda güncel BIOS flashlayarak UEFI olarak çalışır hale getirmiştik.

Sizin yapabileceğiniz şey başka bir ekran kartı ile BIOS'a girip CSM'ye bakmak.
Tamamdır HDMI ile de deneyeceğim bilgi veririm teşekkürler
RX570'i HDMI ile deneyin, onun dışında daha güncel bir ekran kartı ile BIOS'a ulaşıp CSM'ye bakmak lazım.

RX570'i HDMI ile deneyin, onun dışında daha güncel bir ekran kartı ile BIOS'a ulaşıp CSM'ye bakmak lazım.
Merhaba, HDMI kablo ile de denedim ama malesef sonuç değişmedi.

Son düzenleme:
Biz böyle bir sorun çözmüştük, CSM kapalı olduğu için RX580 BIOS da görüntü vermiyordu, o konuda güncel BIOS flashlayarak UEFI olarak çalışır hale getirmiştik.

Sizin yapabileceğiniz şey başka bir ekran kartı ile BIOS'a girip CSM'ye bakmak.
@Marix
Teşekkür ederim, farklı bir ekran kartı takıp görüntü alabildim bios geldi. CSM / Uefi açık olarak görüyorum. Biostan nasıl bir düzenleme yapabilirim rx 570 ile çalışabilmesi için ?

BIOS moduna bakmayın, boot sekmesi altındaki CSM'ye bakın.

Fast boot açıksa onu da kapatın.

Fast boot olarak arattığımda sadece Memory Fast Boot çıkıyor kapattım onu ama CSM ile ilgili bir sekme yok boot seçeneği altında. Onu CSM olarak arattığımda BIOS CSM/UEFI Mode da CSM olarak goruyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı