Çözüldü MSI B550-A Pro BIOS atılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LuciferStarz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde MSI B550-A Pro anakart mevcut.
Dün BIOS güncellemesi yapmak istedim elektrikler gitti tekrardan açmaya çalıştığımda bilgisayar açılmadı doğal olarak.
Anakartımda son sürüm yüklüydü benim birkaç önceki sürüme geçmem gerekiyordu bu nedenle güncelleme yapmak zorunda kaldım.
Şimdi sorun şu en son sürümü tekrar indirdim USB attım MSI.ROM olarak dosyayı değiştirdim FAT32 yaptım her şey.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videolarda izlediğim gibi oldu.
Ama bir türlü BIOS güncellemeyi yapmıyor akşamdan sabaha kadar bıraktım fanlar çalışıyor USB okuyor anakartın üzerinde kırmızı ışık var sürekli yanıp sönüyor yani BIOS'u atıyor şu an normal bir şekilde ama gel gelelim bir türlü BIOS'u güncellemiyor yani bilgisayarım açılmıyor monitör gelmiyor görüntü olarak BIOS güncelleniyor şu an kasada her şey eksiksiz ama gel gelelim işlevsellik yok farklı USB de denedim yine aynı sizce nasıl yapabilirim bu konuda anakartım sanırım çöp oldu bu nedenden dolayı da işim gereği mecburen yeni anakart sipariş etmek zorunda kaldım sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ek olarak bu anakartın bu durumda olması farklı donanımlara zarar vermiş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güncelleme sırasında elektrikler gittiyse garantiye yollamak zorundasınız. Anakartınız brick olduysa yapabilecek bir şeyiniz yok. Donanımsal bir sıkıntı olmaz.
Güncelleme bitmiyorsa olmaz zaten, LED yanıp sönmeye başlayacak, en son cihaza start verecek, LED sönecek.

Ben sorunu detaylı olarak tekrar ileteyim size.
BIOS güncellemesi için tüm adımları eksiksiz yaptım ve MSI.ROM olarak doğru Driver'ı FAT32 MBR USB'ye yükledim buraya kadar her şey sorunsuz.
Lakin ilk dakikasında daha elektrikler gitti bir eyvah dedim. Sonrasında tekrardan PC'yi açmaya çalıştım açılmadı flashback ile tekrar denemek istediğimde sabit CPU da yanıyor tüm materyaller üstünde takılı bir şekilde. Saatlerce BIOS'u güncellemiyor. Farklı sürümler denedim birçok yöntem denedim. LED yanıp sönüyor USB lambası da yanıp sönüyor ama anakartı bir türlü güncellemiyor 15 saat diyorum abartısız PC açık kaldı gelmedi ekran, ekranı geçtim güncelleme bile atmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı