MSI Bravo 15 96 dereceden inmiyor

4800H ne oluyor, ekran kartı mı? 😀

@BeuszZ hocam güç seçeneklerine girin. Plan ayarlarını değiştir - gelişmiş güç ayarlarını değiştir - işlemci güç yönetimi - en yüksek işlemci durumu kısmını hem pilde hem prize takılı durumları için %99 yapın.

Edit: Eki Görüntüle 1124141
Bu yöntem FPS değerlerinizi biraz düşürür ancak servise gönderene kadar kullanırsınız.

Yardımcı oluğunuz için çok teşekkür ederim dediklerinizi yapacağım. Söylediğiniz gibi en azından servise yollayana kadar idare etsin.

4800H ne oluyor, ekran kartı mı? 😀

@BeuszZ Hocam güç seçeneklerine girin. Plan ayarlarını değiştir - Gelişmiş güç ayarlarını değiştir - İşlemci güç yönetimi - En yüksek işlemci durumu kısmını hem pilde hem prize takılı durumları için %99 yapın.

Edit: Eki Görüntüle 1124141
Bu yöntem FPS değerlerinizi biraz düşürür ancak servise gönderene kadar kullanırsınız.
Haa tamam gordum. Hic isinmamis canim 89 derececik.

Haa tamam gordum. Hic isinmamis canim 89 derececik.
Mesajı okuduysanız pik yaptığı değer 89 derece. Diğer mesajlarda da ETS, Forza Horizon 4 vs. bir çok oyunun oyun içi AfterBurner ile alınmış ekran görüntüleri mevcut. Onlarla birlikte söylediğim veriler daha anlamlı. Doğrusu 4800H o kadar ısınan bir model değil. Bu yüzden konuyu açan arkadaşın aldığı değerler anormal. Stres testinde görmüyorum ben 95'i.

Mesajı okuduysanız pik yaptığı değer 89 derece. Diğer mesajlarda da ETS, Forza Horizon 4 vs. birçok oyunun oyun içi Afterburner ile alınmış ekran görüntüleri mevcut. Onlarla birlikte söylediğim veriler daha anlamlı. Doğrusu 4800H o kadar ısınan bir model değil. Bu yüzden konuyu açan arkadaşın aldığı değerler anormal. Stres testinde görmüyorum ben 95'i.

4800H için standart sicaklik budur gibi cumle kuramazsin bu kullandığın laptopun sogutmasina bagli islemcinin modeline degil. Ayrica kullandığın laptopu biliyorum yuk altinda traktor gibi calisiyor. Ki ayrica 89 derece ile 95 derece arasinda sadece 6 derece fark var ikisi de gayet sicak calisiyor. 15 derece fark varmis gibi aksettiriyorsun.

Böyle küçük bir oyunda bile 95 derece alıyorum. Bu nasıl normal olabilir?
4800H için standart sicaklik budur gibi cumle kuramazsin bu kullandığın laptopun sogutmasina bagli islemcinin modeline degil. Ayrica kullandığın laptopu biliyorum yuk altinda traktor gibi calisiyor. Ki ayrica 89 derece ile 95 derece arasinda sadece 6 derece fark var ikisi de gayet sicak calisiyor. 15 derece fark varmis gibi aksettiriyorsun.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    858,9 KB · Görüntüleme: 55
Böyle küçük bir oyunda bile 95 derece alıyorum. Bu nasıl normal olabilir?

Ben teknik servisim ve 17 yıldır laptop kullanıyorum. Deneyimlerime bakarak rahatca normal sicakliklar oldugunu soyleyebilirim. Dusurulumezmi dusurulebilir. Eger laptopunun termal blogunun basinci yeterliyse o sekilde uzun sure de kullanilabilir ama buyuk ihtimalle gonderdigin servis sicaklik problemi bulunmuyor deyip geri gonderecek o laptopu.

Evet evet, hatta 100 derecede çalışıyor ama ben buz koydum altına(!)

1 (1).png1 (2).png1 (3).png1 (4).png

@BeuszZ Teknik servise derdinizi düzgünce anlatın, yardımcı olurlar.

Geri
Yukarı