MSI GF63 Thin 10SCSR-657XTR nasıldır?

Bütçe
8000
Hocam tüm sürücüleri sorunsuz kurduysanız ne benim ne de satıcının elinden bir şey gelmez. Öncelikle Windows 10 Pro ile sorunlu çalışıyor diye bir şey yok ama siz yine de denemişsiniz. Sorun değil ki zaten Pro versiyonu son kullanıcı için çok bir ayrıcalık sunmuyor. Ben kullanıyorum ama benim aldığım modelin sitesinde "ASUS tarafından Windows 10 Pro ile kullanımı tavsiye edilmektedir" diye bir ibare varmış sonradan öğrendim o yüzden devam ediyorum. Yani eğer yazılımla alakalı bir sorun olsaydı bu "ses/hoparlör sorunu" çözülmesi lazımdı. Buradan sonrası @pLowstoneK hocamın da dediği gibi "Coil Whine" sorunu olma ihtimali çok fazla yükseliyor. Bir başka ihtimal yukarıdaki mesajlarda da bahsetmiştim "bobinlerden gelen ses" olma ihtimalide var. Aslında hem "Coil Whine" ve "bobin sesi" ikisi de aynı yola çıkıyor; can sıkıcı bir ses. Bunun çözümü ne yazık ki ne masaüstü bilgisayarlarda ne de dizüstü bilgisayarlarda çözümü yok. Ama iyi haber iki sorunda bilgisayarın performansına etki etmez, bu yüzden iade etmeyebilirsiniz de.

Sizdeki cihazdan gelen ses sürekli mi geliyor peki ?

Gerçekten çok rahatsız edici bir ses ya. Ama şunu söyleyebilirim ki Windows 10 Home yükleyince o dediğim takılmalar gitti.
Bence o Driverleri yüklediğiniz için gitmiştir. Ama Home kullansanız da pek sorun etmez herhalde.
Onun dışında size tavsiyem o ses sonradan kaybolabilir de, o yüzden bence kulaklıkla kullanırsanız hiç haberiniz bile olmaz o sesten.

Sizdeki cihazdan gelen ses sürekli mi geliyor peki ?
Evet. Ancak sadece gece vakti yalnız kaldığımda kendini belli ediyor ama sizin dediğiniz gibi çok yüksek değil. Yani beni rahatsız etmiyor. Sabahları ve akşamları hiç yokmuş gibi oluyor.
Bence o driver'leri yüklediğiniz için gitmiştir. Ama Home kullansanız da pek sorun etmez herhalde.
Katılıyorum Windows 10 Home değil de sürücüler tam kurulu olmadığı için takılmalar olmuştur muhtemelen, siz de hepsini kurunca sorun ortadan kalkmıştır.

Evet. Ancak sadece gece vakti yalnız kaldığımda kendini belli ediyor ama sizin dediğiniz gibi çok yüksek değil. Yani beni rahatsız etmiyor. Sabahları ve akşamları hiç yokmuş gibi oluyor.

Katılıyorum Windows 10 Home değil de sürücüler tam kurulu olmadığı için takılmalar olmuştur muhtemelen, siz de hepsini kurunca sorun ortadan kalkmıştır.

Benim problemim ise sadece oyunlarda gelmesi sesin. Coil Whine dediğiniz şeyin izlediğim videolardan, sesin sürekli geldiğini anladım ben.

Benim problemim ise sadece oyunlarda gelmesi sesin. Coil Whine dediğiniz şeyin izlediğim videolardan, sesin sürekli geldiğini anladım ben.
Hocam bu oynadığını oyun içinde geçerli olabilir. Yani farklı oyunlarda da oluyor mu bu, yoksa sadece valorant mı?

Hayır o ses ekran kartına çok yük binince geliyor yani mantıken Oyunlarda gelmesi gerekir ama düz şekilde gelen hali de vardır herhalde. size tavsiyem bir kaç ağır oyunda da denemeniz. seviyor musunuz bilmem ama single oyunları.
Hocam bu oynadığını oyun içinde geçerli olabilir. Yani farklı oyunlarda da oluyor mu bu, yoksa sadece valorant mı?
Valorantta gelmesi gerçekten çok garip çünkü çok hafif bir oyun

Hayır o ses ekran kartına çok yük binince geliyor yani mantıken Oyunlarda gelmesi gerekir ama düz şekilde gelen hali de vardır herhalde

Valorant'ta gelmesi gerçekten çok garip çünkü çok hafif bir oyun
Coil Whine olayının da hafif ve ağır olanı var elbet. Bazıları ekran kartı boşta iken bile duyuyor, bazıları sadece yük altına girince. Bu Coil Whine olayında sadece ekran kartı değil power suply, kasa fanları, işlemci soğutucuları gibi baya geniş bir alanı var.

Coil Whine olayının da hafif ve ağır olanı var elbet. Bazıları ekran kartı boşta iken bile duyuyor, bazıları sadece yük altına girince. Bu Coil Whine olayında sadece ekran kartı değil power suply, kasa fanları, işlemci soğutucuları gibi baya geniş bir alanı var.

Anladım. Ağır oyun olarak Apex Legends denesem mi acaba bi ?
Anladım. Ağır oyun olarak Apex Legends denesem mi acaba bi ?

Silkroad'da deneyeceğim şimdi.

Ben de yakın zamanda Laptop alacağım umarım bir sorun çıkarmaz Coil whine gibi sorunlara çok takılmam ama olmasa çok güzel olurdu :)

Geri
Yukarı