MSI GF63 Thin 10SCSR-657XTR nasıldır?

Bütçe
8000
Hocam bende Windows 10 Pro işletim sistemini kullanıyorum. Öncelikle açtığınız tüm konuları okudum. Sorunlarınız sırasıyla şu şekilde değil mi?
- Gündelik işleri yaparken takılma
- Hoparlörde sıkıntı
- Oyuna girince fanlardan yüksek bir ses gelmesi

Şimdi öncelikle "Windows 10 Pro işletim sistemi sorun yapıyor" diye bir şey yok içiniz rahat olsun.

- İlk sorununuz anladığım kadarıyla sürücüler ile alakalı. Windows update üzerinden kurduğunuz sürücülerin üzerine chipset, ekran kartı, Wi-Fi ve BIOS sürücülerini el ile yükleyin.

- 2.sorun hoparlörde cızırtı olduğunu söylemişsiniz. Öncelikle bu sıkıntı müzik dinlerken mi oluyor yoksa boştayken mi? Eğer müzik dinlerken oluyorsa o zaman 2 ihtimal var ya sürücüleri doğru yüklenmedi, yada hoparlörde ciddi donanımsal bir kusur var ki bu da zaten "iade hakkınızı" geri getirmiş olur. Sorun boştayken oluyorsa o herkeste olabilen bir sorun hatta bir ara bende de oldu. Ses sürücüleri bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Hatta benle beraber bir kişiye daha rastlamıştım. Bu yeni sürücüler geldikçe giderilebilen bir sorun.

- Son olarak 3.sorununuza gelecek olur isem. Buraya bir ses kaydı atar mısınız? Fanların çıkardığı o sesi dinlemem gerek. Eğer ki coil whine sorunu var ise "iade hakkınız" yine geri gelmeli çünkü kusurlu mal.

Bunlar dışında yardımcı olmamı istediğiniz bir konu olursa etiketlemeniz yeterli olacaktır hocam. @yigit71609

Bu arada hocam beni uyardığınız için teşekkürler. Ben bugün hiç aktif değildim neredeyse görmemişim. Görsem zaten hemen müdahil olurdum.
Ses nasıl yükleyebilirim siteye onu bilmiyorum.

Coil whine için iade edilmeli mi sizce? Bence edilmemeli. Çünkü tamamen zararsız ve yeni alacağı laptopta bile olabilir bu ses.

Bir de mesela önceden sese CW sesi çıkarmayan bir laptop sizce sonradan ağır oyunlarda vs. çıkarma ihtimali var mı? Çünkü CW sesi kart çok fazla frekanstayken çalışınca çıkan bir ses değil midir?
Coil Whine fanların zorlandığında çıkardığı bir sestir. Bazıları için bu çok önemsizdir. Bazıları önemli bile olsa kulaklık takarak kullanmaya devam ederler. Bazıları iade eder. Ben yaşamadığım için bir yorumda bulunmayacağım. Ancak eğer şu an kullandığım cihazdan bir yorum yapacak olsaydım; iade edebilirdim de etmeyebilirdim de. Neden? Çünkü kullandığım cihazı bir daha alma yada daha iyisini alma ihtimalim yok ise iade etmezdim. Ancak odamı ortak kullandığımız için ben hariç yanımdakiler de rahatsız olabileceğinden dolayı iade etme durumum da var.
Ses nasıl yükleyebilirim siteye onu bilmiyorum.

Hocam Google Drive'a yükleyin ve herkese açık bir şekilde paylaşın. Linkini de buraya atın. @yigit71609

Coil Whine fanların zorlandığında çıkardığı bir sestir. Bazıları için bu çok önemsizdir. Bazıları önemli bile olsa kulaklık takarak kullanmaya devam ederler. Bazıları iade eder. Ben yaşamadığım için bir yorumda bulunmayacağım. Ancak eğer şu an kullandığım cihazdan bir yorum yapacak olsaydım; iade edebilirdim de etmeyebilirdim de. Neden? Çünkü kullandığım cihazı bir daha alma yada daha iyisini alma ihtimalim yok ise iade etmezdim. Ancak odamı ortak kullandığımız için ben hariç yanımdakiler de rahatsız olabileceğinden dolayı iade etme durumum da var.

Hocam Google Drive'a yükleyin ve herkese açık bir şekilde paylaşın. Linkini de buraya atın. @yigit71609

Burda pek belli olmuyor birde konuştuğum için fazla anlaşılmıyor. Videoyu dün çekmiştim bugün format attığım için daha oyun indirme fırsatım olmadı ama yarın tekrar bakıp size video atabilirim. Ses burda az gibi gelebilir ama gerçekten daha fazla oyun oynarken ve fan çalışırken duyulabilir şekilde. Servisteki arkadaş normaldir Windows 10 Home yükleyiniz dedi.

Burda pek belli olmuyor birde konuştuğum için fazla anlaşılmıyor. Videoyu dün çekmiştim bugün format attığım için daha oyun indirme fırsatım olmadı ama yarın tekrar bakıp size video atabilirim. Ses burda az gibi gelebilir ama gerçekten daha fazla oyun oynarken ve fan çalışırken duyulabilir şekilde. Servisteki arkadaş normaldir Windows 10 Home yükleyiniz dedi.
Yarın tekrar 1 2 dakika da olsa farketmez oyun oynarken sesi video şeklinde çekip atarsanız güzel olur. Attığınız video da bırakın cızırtıyı fanı bile zor duydum. Açıkcası sesiniz bu kadar netken fanın sesini bile duymamak güzel aslında :)

Servisteki arkadaşa söyleyin işletim sistemi bu modelle uyumlu değil miymiş ne alakası var ben böyle saçmalık görmedim. Driver falan dese anlarım.

Yarın tekrar 1 2 dakika da olsa fark etmez oyun oynarken sesi video şeklinde çekip atarsanız güzel olur. Attığınız video da bırakın cızırtıyı fanı bile zor duydum. Açıkcası sesiniz bu kadar netken fanın sesini bile duymamak güzel aslında :)

Servisteki arkadaşa söyleyin işletim sistemi bu modelle uyumlu değil miymiş ne alakası var ben böyle saçmalık görmedim. Driver falan dese anlarım.

Evet hiçbir şey anlaşılmıyor kusura bakmayın.

Yarın tekrar 1 2 dakika da olsa farketmez oyun oynarken sesi video şeklinde çekip atarsanız güzel olur. Attığınız video da bırakın cızırtıyı fanı bile zor duydum. Açıkcası sesiniz bu kadar netken fanın sesini bile duymamak güzel aslında :)

Birkaç forumda Windows 10 Home yükleyin diye öneriler gördüm. O kadar saçma ki kafayı yiyorum açıkçası. :/
Yok ne kusuru yarın bekleyeceğim. Ben de almayı düşünüyorum. acer nitro da kafamda çünkü Yarın videonuzu merakla bekliyorum :)
Tamamdır mutlaka bilgilendiririm.

Birkaç forumda Windows 10 Home yükleyin diye öneriler gördüm. O kadar saçma ki kafayı yiyorum açıkçası. :/
Ben gerçekten şoktayım. Bir de gerçekten sorun çözüldüğünü görürsem daha çok şoka gireceğim.

Bu arada siz Driverler'ı düzgün kurduğunuza emin misiniz Bios da dahil?
Gerekirse video izleyerek tekrar kurmanıızı öneririm. Programla falan değil elle kurun.

Hocam tekrar servisteki arkadaşa selamımı söyleyin af edersiniz ama bir cacıktan haberi yok. Sesi en sona getirdim kendi sistemimde ve fan sesi dışında herhangi bir cızırtı duymadım. Müsait olduğumda bende size kendi bilgisayarımın "Turbo" seçeneğindeki fan sesimi atacağım bir karşılaştırma yapmanız açısından. Model: ASUS ROG STRİX G512LV-HN267 modeli. Hatta belki birazdan da atabilirim. Bir karşılaştırma yaparsınız. Ama şu anlık hiçbir sorun yok gibi duruyor. Zaten oyuncu dizüstü bilgisayarların can sıkıcı yanı oyuna girince fazlasıyla artan fan hızı.

Bir de diğer 2 sorun çözüldü mü acaba? Çözülmediyse dediklerimi denemelisiniz.

Geri
Yukarı