MSI GF63 Thin 10SCSR-657XTR nasıldır?

Bütçe
8000
Sizce bir konu daha açmalı mıyım prize takınca gelen tiz sesten dolayı ?

Tamamdır bekliyorum.
Hocam sizin için bir video çektim birazdan Google Drive üzerinden paylaşacağım. Bu video dışında ne yazık ki benimde aklıma başka bir şey gelmiyor. Birazdan sizi de etiketlerim mesajıma.

Hocam vidoyu yükledim ancak eksik bir şeyler kalmış buraya ilave edivereyim. Hocam AMD işlemcinizin chipseti sürücüsünü yükledikten sonra dahili ekran kartı (yani vega 11 filan oluyor isimleri) sürücüsünü de Google'da aratarak yükleyin. AMD tarafında nasıl oluyor bilmiyorum ama İntel tarafında Google'da ufak bir arama ile çıkıyor.

Aklıma gelmişken ilave ses yazılımları var videoda anlattım. Bende kendi kullandığım cihazın bana önerdiği uygulamaları indirdim ve ses konusunda çok işime yaradı tavsiye ederim.

Video linki: Acerin kendi yazılımı - Google'da Ara - Brave 2021-02-26 03-12-34.mp4

Video yaklaşık 8 dakika bilginize. @yigit71609
Hocam vidoyu yükledim ancak eksik bir şeyler kalmış buraya ilave edivereyim. Hocam AMD işlemcinizin chipseti sürücüsünü yükledikten sonra dahili ekran kartı (yani vega 11 filan oluyor isimleri) sürücüsünü de Google'da aratarak yükleyin. AMD tarafında nasıl oluyor bilmiyorum ama İntel tarafında Google'da ufak bir arama ile çıkıyor.

Aklıma gelmişken ilave ses yazılımları var videoda anlattım. Bende kendi kullandığım cihazın bana önerdiği uygulamaları indirdim ve ses konusunda çok işime yaradı tavsiye ederim.

Video linki: Acerin kendi yazılımı - Google'da Ara - Brave 2021-02-26 03-12-34.mp4

Ek olarak videoda gözüken "Acer Care" adlı uygulama bilgisayarınızın herhangi bir parçasında sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız onu tarıyor/test ediyor/kontrol ediyor ve sorun var ise bunu size bildiriyor. Bu belki hoparlör sorununuzu çözebilir.

Ek olarak videoda gözüken "Acer Care" adlı uygulama bilgisayarınızın herhangi bir parçasında sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız onu tarıyor/test ediyor/kontrol ediyor ve sorun var ise bunu size bildiriyor. Bu belki hoparlör sorununuzu çözebilir.
Çok teşekkür ederim yarın hepsini deneyeceğim. Bugün deneyecek takatim kalmadı açıkçası. :(

Tamam hocam o zaman yarın denediğinizde bana da sonuçları yazarsınız.

Hocam merhaba tekrardan biraz geç cevap veriyorum her şeyi indirip kurmam falan biraz uzun sürdü. Öncelikle Windows 10 Home kurdum ve tüm Driverleri problemsiz bir şekilde hallettim. Ama cızırtı devam ediyor maalesef. Satıcıyla görüştüğümde problemlerin %95'inin Windows 10 Home kurulduktan sonra çözüldüğü iletildi onların görüntüsünü de bırakıcam aşağı. Cızırtının bir çözümü yok sanırım Alt-Tab yaptığım zamanlarda falan bu ses kesiliyor sadece oyuna dönünce geliyor anlayamadığım bir şekilde. Bu gidişle iade de edemeyeceğim belli ki. Dediğiniz her şeyi eksiksiz yaptım. Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için tekrardan. @xbea

Dosya Ekleri

• 2B064947-6A47-4CFF-943A-549CAD3CE1A0.png
    2B064947-6A47-4CFF-943A-549CAD3CE1A0.png
    472,7 KB · Görüntüleme: 32
Hocam merhaba tekrardan biraz geç cevap veriyorum her şeyi indirip kurmam falan biraz uzun sürdü. Öncelikle Windows 10 Home kurdum ve tüm Driverleri problemsiz bir şekilde hallettim. Ama cızırtı devam ediyor maalesef. Satıcıyla görüştüğümde problemlerin %95'inin Windows 10 Home kurulduktan sonra çözüldüğü iletildi onların görüntüsünü de bırakıcam aşağı. Cızırtının bir çözümü yok sanırım Alt-Tab yaptığım zamanlarda falan bu ses kesiliyor sadece oyuna dönünce geliyor anlayamadığım bir şekilde. Bu gidişle iade de edemeyeceğim belli ki. Dediğiniz her şeyi eksiksiz yaptım. Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için tekrardan. @xbea
O cızırtı dediğin şey CW bence ve hiç kafaya takmana gerek yok diye düşünüyorum Eğer rahatsız olmuyorsan tabi

Hocam merhaba tekrardan biraz geç cevap veriyorum her şeyi indirip kurmam falan biraz uzun sürdü. Öncelikle Windows 10 Home kurdum ve tüm Driverleri problemsiz bir şekilde hallettim. Ama cızırtı devam ediyor maalesef. Satıcıyla görüştüğümde problemlerin %95'inin Windows 10 Home kurulduktan sonra çözüldüğü iletildi onların görüntüsünü de bırakacağım aşağı. Cızırtının bir çözümü yok sanırım Alt-Tab yaptığım zamanlarda falan bu ses kesiliyor sadece oyuna dönünce geliyor anlayamadığım bir şekilde. Bu gidişle iade de edemeyeceğim belli ki. Dediğiniz her şeyi eksiksiz yaptım. Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için tekrardan. @xbea
Hocam tüm sürücüleri sorunsuz kurduysanız ne benim ne de satıcının elinden bir şey gelmez. Öncelikle Windows 10 Pro ile sorunlu çalışıyor diye bir şey yok ama siz yine de denemişsiniz. Sorun değil ki zaten Pro versiyonu son kullanıcı için çok bir ayrıcalık sunmuyor. Ben kullanıyorum ama benim aldığım modelin sitesinde "ASUS tarafından Windows 10 Pro ile kullanımı tavsiye edilmektedir" diye bir ibare varmış sonradan öğrendim o yüzden devam ediyorum. Yani eğer yazılımla alakalı bir sorun olsaydı bu "ses/hoparlör sorunu" sürücülerin hepsinin kurulması ile çözülmesi lazımdı. Buradan sonrası @pLowstoneK hocamın da dediği gibi "Coil Whine" sorunu olma ihtimali çok fazla yükseliyor. Bir başka ihtimal yukarıdaki mesajlarda da bahsetmiştim "bobinlerden gelen ses" olma ihtimalide var. Aslında hem "Coil Whine" ve "bobin sesi" ikisi de aynı yola çıkıyor; can sıkıcı bir ses. Bunun çözümü ne yazık ki ne masaüstü bilgisayarlarda ne de dizüstü bilgisayarlarda çözümü yok. Ama iyi haber iki sorunda bilgisayarın performansına etki etmez, bu yüzden iade etmeyebilirsiniz de.

Geri
Yukarı