MSI GS66 vs. Zephyrus M16 vs. STRIX G15 vs. Legion 5 Pro

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı performansı filan verdiği yok daha küçük kasada 15 derece daha soğuk çalışıyor Asus M16
hatta stress altında CPU sıcaklık farkı 21 derece..
Cpu ısınmasının sorun olduğu Laptoplarda 21 derece çok büyük bir farkEki Görüntüle 1286198
Arkadasim 100 Watt'lik GPU ile 140 Watt'lik GPU'yu karsilastiriyorsun neyin kafasindasin?

Arkadasim 100 Watt'lik GPU ile 140 Watt'lik GPU'yu karsilastiriyorsun neyin kafasindasin?
Ben watt karşılaştırması yapmıyorum markaları ve vizyonlarını karşılaştırıyorum.
Ha 140 watt istiyorsan Rog Strix serisi 115 watt boost ile 130 watt çıkıyor watt istiyorsan o seride var.

Taşınabilir Laptop için M serisi üretmişler.
Lenovo'nun iş-ofis için kullanabileceğin gaming Laptop var mıdır ?
Sanmam

Ben watt karşılaştırması yapmıyorum markaları ve vizyonlarını karşılaştırıyorum.
Ha 140 watt istiyorsan Rog Strix serisi 115 watt boost ile 130 watt çıkıyor watt istiyorsan o seride var.

Taşınabilir Laptop için M serisi üretmişler.
Lenovo'nun iş-ofis için kullanabileceğin gaming Laptop var mıdır ?
Sanmam
Evet var. Legion 7 Slim modellerine bakabilirsin. Ayriyeten siz ürün mü danışmaya geldiniz yoksa marka fanboyluğu mu yapmaya? Çok üstün soğutma aradığınız kriterlerdense Legion 7 var bunun için de vapor chamber özelliğine sahip.

Evet var. Legion 7 Slim modellerine bakabilirsin. Ayriyeten siz ürün mü danışmaya geldiniz yoksa marka fanboyluğu mu yapmaya? Çok üstün soğutma aradığınız kriterlerdense Legion 7 var bunun için de vapor chamber özelliğine sahip.
Hayır fanboyluk değil Lenovo üst segment dediniz şaşırdım daha sıvı metale geçmeyen bir markanın en büyük kasad bile 20 derece sıcak çalışması onu segment yapmıyor bundan bahsettim.
Kim bilir legion 7 slim 110 derecede mi çalışır belli değil.
Ofis laptop dediğiniz Laptopunda Msi GE76 Raiderden farkı yok.

Peki sence biz niye 100 Watt'lik GPU ile 140 Watt'lik GPU'yu karsilastiriyorsun diyoruz bir fikrin var mi?

Hayır fanboyluk değil Lenovo üst segment dediniz şaşırdım daha sıvı metale geçmeyen bir markanın en büyük kasad bile 20 derece sıcak çalışması onu segment yapmıyor bundan bahsettim.
Kim bilir legion 7 slim 110 derecede mi çalışır belli değil.
Ofis laptop dediğiniz Laptopunda Msi GE76 Raiderden farkı yok.
Lenovo Legion serisi ABD ve Avrupa'da tabiri caizse peynir ekmek gibi satıyor. Üst segment dediğiniz MSI ve ASUS'un satış rakamlarının çok çok üzerinde satılıyor hatta. 95-100W GPU ile 140W GPU kıyaslamasına göre 20 derece sıcak çalışıyor demeniz de komik.

Peki sence biz niye 100 Watt'lik GPU ile 140 Watt'lik GPU'yu karsilastiriyorsun diyoruz bir fikrin var mi?
Hiçbir fikrim yok çünkü birebir M16 ile Legion 5 proyu karşılaştırmadım.
Lenovonun üst segment olmadığını ve sıvı termale bile geçmediğinden bahsettim.
Saçmaladınız o ayrı tabi

1643390663331.png

80W, up to 100W with Dyn Boost. İşlemci ve GPU aynı anda yüke girdiğinde 100'ü bile göremiyor kısacası.
Hiçbir fikrim yok çünkü birebir M16 ile Legion 5 proyu karşılaştırmadım.
Lenovonun üst segment olmadığını ve sıvı termale bile geçmediğinden bahsettim.
Saçmaladınız o ayrı tabi
Madem bu kadar bilgilisin neden burada soruyorsun?

Lenovo Legion serisi ABD ve Avrupa'da tabiri caizse peynir ekmek gibi satıyor. Üst segment dediğiniz MSI ve ASUS'un satış rakamlarının çok çok üzerinde satılıyor hatta. 95-100W GPU ile 140W GPU kıyaslamasına göre 20 derece sıcak çalışıyor demeniz de komik.
Satılabilir satışı çok olan her ürün en iyi diye bir şey yok adhkasjdjaskd bu nasıl mantık.
Ben 3080 bir Laptop bakmıyorum mesela 3060 bakıyorum çünkü ihtiyacım yok ve gereksiz görüyorum.
Bunu şöyle mi yorumluyorsun 3060 çok satıldı daha iyi 3080 ekran kartlı bir Laptoptan böyle mi ?
Mesela Tr'de 50 bin 60 bin civarı 3080 Laptop çok satılma ihtimali var mı sence ?
Satış rakamına göre mi Laptopun iyi olduğuna karar verdin DDDD

Satılabilir satışı çok olan her ürün en iyi diye bir şey yok adhkasjdjaskd bu nasıl mantık.
Ben 3080 bir Laptop bakmıyorum mesela 3060 bakıyorum çünkü ihtiyacım yok ve gereksiz görüyorum.
Bunu şöyle mi yorumluyorsun 3060 çok satıldı daha iyi 3080 ekran kartlı bir Laptoptan böyle mi ?
Mesela Tr'de 50 bin 60 bin civarı 3080 Laptop çok satılma ihtimali var mı sence ?
Satış rakamına göre mi Laptopun iyi olduğuna karar verdin DDDD
Satış rakamı önemli tabii bu kadar insan aptal değil ki alıyor. Jarrod's Tech izlersen 2021'deki en iyi laptop seçildi zaten. Her neyse @gen2 'nin imzasındaki söze istinaden ben kaçıyorum. Kolay gelsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı