MSI GTX 1060 Düşük GPU Kullanımı

Arkadaşlar değil i5 6402p bu kart ile i5 6600 dahi darboğaz yapıyor zaten Gta da falan full aayrlarda 1080p de i5 6600 ile oynanıldığında işlemci kullanımı genelde 80-85 oluyor ki bu çok yüksek bi değer .Bazı durumlarda ise işlemci kullanımı full oluyor ve gpu düşüyor başlıyor oyun takılmaya, takılmazsada fps düşüşlerine gerçekden şaka gibi o kadar para ile aldığınız kartı kullanamıyosunuz bana kalırsa artık i7 oyun bilgisayarları için şart oldu eğer yeni nesil bir ekran kartı takılacaksa tabi.
Senin sisteminde bir ton virüs varsa, arka planda ne oldugunu bilmediğin tonla uygulama çalışıyorsa i7 6700 bile darboğaz yapar. Sistemini kullanmasını bilen birisi i5 6400 ile gtx 1060'ı gayet iyi bir şekilde kullanır.
Arkadaşlar varmı bunun bir çaresi yani tasarruf yapmak istemiyorsak nasıl hep kullanımda tutacağız ?
Buna ne gerek var? Monitörün 60Hz ise ultra ayarlarda 60FPS oynuyorken kartın %80'i kullanılıyorsa neden daha fazlasına gerek duyuyorsun? Hadi diyelim 80FPS aldın hayatında hiçbirşey değişmeyecek ki. Bilgisayar parçaları kendilerini sizin onu korudugunuzdan daha iyi koruyor, bir problem yok %80 kullanılmamasında.
İşlemciniz darboğaz yapabilir.
:ölü::ölü::ölü:

Ben 40-50 FPS alıyorum ki bunu söylüyorum.
Ayrıca fazla FPS almak amacım değil sadece tam performansını kullanmak istiyorum.
Senin sistemde bir problem var, hangi oyunda 40 50FPS alıyorsun?
Arka plan uygulamalarına dikkat et, antivirüs programının otomatik tarama yapması fps'i bi anda düşürür mesela. Ayrıca bazı oyunlar için 8GB ram yeterli değil artık, aynı ram modülünden bir tane daha almalısın

Mesela GTA 5'de normalde 60-70 FPS iken GPU kullanımım azalıyor ama aynı zamanda işlemci kullanımınıda baktığımda da kullanımı normal seyirlerde. (40-50 civarı İ5 6400 ile)
Ve RAM kullanımımda 5 veya 6 GB arasında gezmekte ilerde ikinci bir kit alacağım.

Ve bu arada O.C.'nin nasıl yapıldığını gayet iyi biliyorum önceki bilgisayarlarımda genel tecrübelerim oldu, yen pascal kartlarda GPU Boost 3.0 ile olay biraz değişti.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı