MSI Optix MAG274R2 ghosting sorunu olur mu?

Bende ilk defa Amazon'dan sipariş verdim en geç ağustos'un 4'üne kadar gelir miş. Amazon'un kendisi satıyormuş. Yorumların yarısı ölü piksel çıktı diyor yarısı normal geldi diyor bakalım bize ne çıkacak.

Umarım sorunsuz gelenler arasında yer alırsın. Şu an keşke 1 ölü pixel ile kullansaydım diyorum fiyati +1000 TL arttı iade ettiğim monitörün :D

Umarım sorunsuz gelenler arasında yer alırsın. Şu an keşke 1 ölü pixel ile kullansaydım diyorum fiyati +1000 TL arttı iade ettiğim monitörün :D

Öyle ya, baktım zaten bu yorumları görünce İncehesap'a falan orada MSI indirimi varmış ama monitörün fiyatı 600TL artmış 2800TL falan duruyor orada. Fiyatları kaçırmamak gerekiyormuş. Umarım gönlün olan monitörü alırsın dostum zaten malum durumlar bulması zor oluyor :D

Bir alt modeli olan MAG274R kullanıyorum. R6 Siege, BF5, CoD (Warzone, Hardcore Serach&Destroy) oynuyorum. Ghosting problemi yok benim modelde. MAG274R2'de benim gördüğüm fark Hz'in 165 olması. İncelememin faydası olur belki:

Bir alt modeli olan MAG274r kullanıyorum. R6 Siege, BF5, CoD (Warzone, hardcore serach&destroy) oynuyorum. Ghosting problemi yok benim modelde. MAG274r2'de benim gördüğüm fark Hz'in 165 olması. İncelememin faydası olur belki:

Monitör bugün elime ulaştı, ulaşana kadar başımdan kaynar sular döküldü acaba ölü pikselle karşılaşır mıyım, acaba aynı ghosting problemi olur mu, acaba o şu bu düşüne düşüne kendimi yedim ama geldiğinden beridir kullanıyorum, ne gözüm yoruldu ne de IPS panelin Ghosting'i gözüme çarptı. Ufo testindede zaten ghosting çok az olduğunu gördüm. İncelemen gayet başarılı, ben beğendim. Teşekkür ederim. Ayrıca ışık sızması veya renk dengesi gibi sorunları da yok, siyah neredeyse VA panel ile aynı (ama tabii ki de VA Panel'in daha iyi siyahları var.)

Şu anlık memlunum, ama gelecekte ne olur bilmiyorum.

Monitör bugün elime ulaştı, ulaşana kadar başımdan kaynar sular döküldü acaba ölü pikselle karşılaşır mıyım, acaba aynı ghosting problemi olur mu, acaba o şu bu düşüne düşüne kendimi yedim ama geldiğinden beridir kullanıyorum, ne gözüm yoruldu ne de IPS panelin Ghosting'i gözüme çarptı. Ufo testindede zaten ghosting çok az olduğunu gördüm. İncelemen gayet başarılı, ben beğendim. Teşekkür ederim. Ayrıca ışık sızması veya renk dengesi gibi sorunları da yok, siyah neredeyse VA panel ile aynı (ama tabii ki de VA Panel'in daha iyi siyahları var.)

Hayırlı, uğurlu olsun. Güle güle kullanın.

Eğer hâlâ elinizdeyse 2-3 aydır kullanıyorsunuz. Önerir misiniz? Renkeri nasıl? 27 inç fps oyunlarında sorun oluyor mu? Birde 27 inçte 1080p pikselleri sayarsın falan diyorlar, öyle bir sorun var mı?

Ben de bu monitörü kullanıyorum, ghosting ve ölü piksel sorunuyla karşılaşmadım ama ışık sızması çok az da olsa var. Ya da bana öyle geliyor tam anlamadım. Msi ve Türkiye distribütörüne danıştım kusur olmadığını söylediler. Karanlık odada siyah ekranda monitörün fotoğrafını çekebilir misiniz size zahmet, karşılaştırmak istiyorum.
Şu şekilde, kamerada abartı gözüküyor ama çıplak gözle yine de fark ediliyor.

Dosya Ekleri

• C393D354-96FE-4BF7-A5B3-43599094CE26.jpeg
    C393D354-96FE-4BF7-A5B3-43599094CE26.jpeg
    148,2 KB · Görüntüleme: 72
Ben de bu monitörü kullanıyorum, ghosting ve ölü piksel sorunuyla karşılaşmadım ama ışık sızması çok az da olsa var. Ya da bana öyle geliyor tam anlamadım. Msi ve Türkiye distribütörüne danıştım kusur olmadığını söylediler. Karanlık odada siyah ekranda monitörün fotoğrafını çekebilir misiniz size zahmet, karşılaştırmak istiyorum.
Şu şekilde, kamerada abartı gözüküyor ama çıplak gözle yine de fark ediliyor.
İncelememde fotoğraf mevcut.

Geri
Yukarı