MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition Ekran Kartını Duyurdu

'Masaüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 4 Mart 2011 tarihinde başlatılan konu.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.928
  Beğenileri:
  42.551
  Yer:
  İstanbul
  Propeller Blade Teknolojisi ve Üçlü Voltaj Artırımı ile 11˚C Daha Soğuk, 13.9dB Daha Sessiz ve 21% Daha Hızlı

  Dünyaca ünlü ekran kartı ve anakart üreticisi MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition ekran kartını duyurdu. Yeni kart çift fanlı Twin Frozr III soğutma çözümüyle gelen kart MSI'a özel Propeller Blade teknolojisiyle standart fan palalarına göre yüzde 20 daha fazla hava akımı sağlıyor. R6850 Cyclone 1 GD5 Power Edition'ın hız aşırmacılar tarafından beğenilen güç mimarisinin benzerini kullanan R6950 Twin Frozr III Power Edition 6+2 faz güç sistemi ve üçlü voltaj artırma seçeneği ile oyuncular için mükemmel bir kararlılık ve overclock potansiyeli sunuyor. Referans tasarım HD6950 ile kıyaslandığında yüzde 21'e varan performans artışı sunan ekran kartı pazardaki en iyi R6950 olacak gibi gözüküyor.


  Propeller Blade teknolojisi ile Yüzde 20 Daha Fazla Hava Akımı

  MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition MSI'ın en yeni ekran kartı soğutma çözümü çift fanlı Twin Frozr III ile geliyor. Sadece MSI'da bulunan Propeller Blade teknolojisi, fan palalarının kenarlarındaki kanallar sayesinde hava akımını yüzde 20 daha da artırıyor. 8 cm'lik iki hızı ayarlanabilir fan, ısıborusu teknolojisi, geniş yüzey alanına sahip nikel kaplı bakır taban ve yoğun ısıçukuru kanatları ile R6950 Twin Frozr III Power Edition'ın işlemcisi standart bir R6950'den 11˚C daha soğuk çalışıyor. Twin Frozr III kartın soğuk çalışmasına ek olarak 13.9 dB daha az ses çıkartmasına da yardımcı oluyor.  Fan Hızı Kontrolü için Özel P/S anahtarı

  Kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılamak için MSI özel P/S düğmesini R6870'ye ekliyor. Düğme performans modundayken soğutma performansı en üst seviyeye çıkarılarak grafik çekirdeğinin ağır yük altında bile stabil çalışması sağlanıyor. Sessiz modda ise oyun veya video izlerken ekran kartı en az ses ile çalışıyor. Her iki modda da ekran kartı hem soğuk kalıyor hem de kullanıcının ihtiyaçları karşılanıyor.

  6+2 Faz Güç ve Üçlü Voltaj Artırımı ile %21 Daha Fazla Performans

  R6950 Twin Frozr III Power Edition hız aşırtmacıların beğenisini kazanan R6850 Cyclone Power Edition'da kullanılan güç mimarisini kullanıyor. Üçlü voltaj artırma ve Afterburner yazılımı ile oyuncular grafik işlemci, hafıza ve VDDCI voltajlarını Windows üzerinden kolayca ayarlayabiliyor. En yüksek performans için 6+2 güç fazı ile gelen R6950 Twin Frozr III Power Edition referans tasarımla karşılaştırıldığında yüzde 21 daha fazla performans sunabiliyor.  Özenle Seçilmiş Üst Seviye Bileşenler

  R6950 Twin Frozr III Power Edition Military Class II bileşenleri kullanıyor. Hi-C Cap, Super Ferrite Choke ve katı kapasitörlerden oluşan bu askeri sınıf bileşenler hız aşırtma yapanlar için sağlam ve istikrarlı bir ekran kartını garantiliyor. Hi-c Cap'ler geleneksel katı kapasitörlerden 8 kat uzun ömür sunarken grafik işlemcisinin çok daha kararlı şekilde çalışmasını sağlıyor.Buna ek olarak SFC'ler yüzde 10 daha verimli çalışırken yüzde 30 daha fazla akım sunuyor.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş