MSI RX 5700 Gaming X vs Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC

Orda öylede darboğazdan korkuyorum büyük ihtimalle olmaz ama bakıcaz zaten bilgisayarı parça parça alıcam para varken ekran kartı aradan çıksın istiyorum dolarda artıyor büyük ihtimal ben dizene kadar yazılım sorunları ortadan kalkar
3600X işlemcin varmış dostum rahat rahat besler bu ekran kartını darboğaz olmaz.

3600X işlemcin varmış dostum rahat rahat besler bu ekran kartını darboğaz olmaz.
Sistemi yazayım da daha parçalar yok alıcam
X570 aorus elite anakart
32 gb 8x2 gb 3600 mhz cl 18
Gigabyte rx 5700 xt gaming oc
Corsair mp510 480 gb ve crucial mx500 960 gb
Corsair 400c kasa
Corsair rm750x güç kaynağı
Monitör gigabyte cv27f yada viewsonic xg2405 düşünüyorum
Benim işlemcimde 3600x rahat besliyor aklında soru işareti kalmasın.
Sağol kardeşim :)
X570 aorus elite anakart
Corsair 400c kasa

İlk sistem topluca parçaları araştırdım baya umarım uyumludur

X570 aorus elite anakart
Corsair 400c kasa

İlk sistem topluca parçaları araştırdım baya umarım uyumludur
Tam bütçe nedir? Uyum sorunu yok ama dengesizlikler var. 3600X'e X570 gerek yok mesela. 32GB RAM'e şuan ihtiyaç yok diye gider bu liste. Tam bütçe belirt ona göre öneri yapalım.

Tam bütçe nedir? Uyum sorunu yok ama dengesizlikler var. 3600X'e X570 gerek yok mesela. 32GB RAM'e şuan ihtiyaç yok diye gider bu liste. Tam bütçe belirt ona göre öneri yapalım.
12000 max 32 gb yayın yapmayı düşünüyorum o yüzden x570 pcex4 o yüzden ve bence anakart önemli bence işlemci voltaj vermesi felan bakımından o yüzden güncel olması bence önemli

12000 max 32 gb yayın yapmayı düşünüyorum o yüzden x570 pcex4 o yüzden ve bence anakart önemli bence işlemci voltaj vermesi felan bakımından o yüzden güncel olması bence önemli
16GB yayın için yeterli, ihtiyaç olursa ilerde aynı RAM kitinden bir tane daha alırsınız 32GB sorunsuz kullanırsınız. Voltaj vermesi vs dediğiniz şeylerden bir şey anlamadım ama bir sistem hazırlayacağım, bütçeye monitör dahil mi?

16GB yayın için yeterli, ihtiyaç olursa ilerde aynı RAM kitinden bir tane daha alırsınız 32GB sorunsuz kullanırsınız. Voltaj vermesi vs dediğiniz şeylerden bir şey anlamadım ama bir sistem hazırlayacağım, bütçeye monitör dahil mi?
Monitör dahil hani bazen işlemci voltajı fazla felan olup ısınıyor ya anakart fazla voltaj veriyor x570 sonuçta ryzen 3.nesile göre oldu bence x570 almak daha mantıklı

Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC kullanıyorum, ısınma sorunu yok ancak siyah ekranla başım dertde.

Merhaba ekran kartından memnun musunuz şu an acaba? Yeni güncellemelerle birlikte sorun kalmadı diyorlar. Özellikle orjinal Windows 1.9.9.2 sürümü ile sorun yok diyorlar. Bir de Coil Whine probleminiz var mı? Son olarak da kartı nereden aldınız?

Gıgabyte RX 5700 XT Gaming OC kullanıyorum , ısınma sorunu yok ancak siyah ekranla başım dertde.
Buraya bir bak derim. MSI RX 5700 XT ısınma ve 0 RPM çözümü - Technopat Sosyal
Merhaba ekran kartından memnun musunuz şu an acaba? Yeni güncellemelerle birlikte sorun kalmadı diyorlar. Özellikle orijinal Windows 1.9.9.2 sürümü ile sorun yok diyorlar. Bir de Coil Whine probleminiz var mı? Son olarak da kartı nereden aldınız?

Videoyu altyazılı şekilde izlerseniz fazlasıyla bilgi sahibi olursunuz. Bende MSI RX 5700 XT Gaming X kullanıyorum. Benim ufak tefek sorunlarım vardı hepsi bu son güncelleme ile düzeldi bilginiz olsun. Kardeşimde Sapphire Nitro 5700 XT kullanıyor. O da aynı şekilde sorunların hepsinin düzeldiğini söyledi. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Merhaba ekran kartından memnun musunuz şu an acaba? Yeni güncellemelerle birlikte sorun kalmadı diyorlar. Özellikle orjinal Windows 1.9.9.2 sürümü ile sorun yok diyorlar. Bir de Coil Whine probleminiz var mı? Son olarak da kartı nereden aldınız?
Memnunum ben driveri güncellemedim 19.9.2 kullanıyorum siyah ekran sorunum yok. Coil Whine nedir tam bilmıyorum ama internetten baktıgım kadarıyla ses sorunu galiba benim kasam mesh kasa oldugu için kart 60 dereceyi geçince fanlar çalışıyor ve fanların sesi duyuluyor ama dedigim gibi benim kasam mesh tasarım ve masanın üstünde 40cm kadar yakınımda duruyor fazla rahatsız etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı