MSI RX 5700 XT Gaming X vs Sapphire RX 5700 XT Nitro+

Kardeşim adamdan fotograf istemişsin atmış daha neyi uzatıyorsun eyvallah çekip özürünü dileyeceksin bence ilk 'uydurma' demişsin sonra da kanıt gösterilince saldırma moduna geçmişsin anlamadım ben seni.
Boşver kardeşim cevabını aldı o 😊 Biz marka fan boyluğu yapmayız kullanıyoruz diye övmeyiz, kullanmıyoruz diye gömmeyiz, test ederiz sonucu neyse onu paylaşırız 12 yaşımdan beri sektördeyim okulunu bitirdim projeler ürettim ödüller aldım karşıdaki kişiyi bilmeden kumda oyna diyen bir kapasiteye sahip buna ne anlatabilirsin ki cevap bile vermeyecektim aslında bende de hata var. MSI'da iyidir Sapphire'de iyi ASUS'un ROG STRIX serileri de. Her platforma çıkıyor bu tip insanlar ben kullanıyorum memnunum, alacak olan kişiler de test sonucunu görsün diye detaylı anlatım yaptım kartla ilgili paylaştım konum var bunun üstüne.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam Sapphire Nitro+ tercih ederim. 1 2 haftaya 3700X ve Nitro+ ile sistem toplayacağım. Dolayısıyla ciddi araştırma yapıyorum. TDP değeri 265W olsa da cidden iyi bir soğutması var. Nitro+’ın. RX 5700 XT’ler arasında en çok tavsiye edilen kartlar red devil ve Nitro+ modelleri zaten. Soğutmaları ve frekans değerleri çok iyi. Bir de Sapphire’in tasarımı çok iyi bence.

Ben olsam Sapphire Nitro+ tercih ederim. 1 2 haftaya 3700X ve Nitro+ ile sistem toplayacağım dolayısıyla ciddi araştırma yapıyorum. TDP değeri 265W olsa da cidden iyi bir soğutması var Nitro+’ın. RX 5700 XT’ler arasında en çok tavsiye edilen kartlar red devil ve Nitro+ modelleri zaten. Soğutmaları ve frekans değerleri çok iyi. Bir de Sapphire’in tasarımı çok iyi bence.
Aynen öyle hocam cam kasanın içinde gece bir görüntüsü var mükemmel, yanında RGB şerit var ince, şeritin sonunda Sapphire arkadan aydınlatmalı yazı, kartın üstünde de X şeklinde ortada Nitro yazılı RGB var. Çok memnunum çok şükür aynı sistem bende mevcut. 3700X ve Sapphire Nitro+.

Hocam peki normal 5700xt modeli ile Nitro arasında nasıl bir fark var?
Hocam normal derken anlamadım? 5700xt nin referans modeli var, bir de diğer markaların MSI ASUS vs modelleri var. Ama Sapphire yıllardır AMD üstüne çalışan soğutma da en başarılı olmuş firma. Bir de MHz değerlerinde farklılık gösteriyor 2030 MHz gördüm Sapphire ile. Diğer modellerin biraz daha düşük. Performans olarak da önde Sapphire.

Hocam peki normal 5700xt modeli ile Nitro arasında nasıl bir fark var?
Diğer çoğu markaların AMD ekran kartlarına göre daha iyi soğutmaya ve performansa sahip. Overclock yönünden de önü açık. Normalde RX 5700 XT 8+6 pinle beslenirken Nitro+ 8+8 pinle besleniyor. Soğutması ve güç beslemesi iyi olduğundan overclock’a müsait. Overclock yapmak mesele değil yaptığın zaman sıcaklık değerlerinin düşük olması da önemli. Bu kart bence en iyisi RX 5700 XT’ler arasında. Rahat bir şekilde 2200 MHz’lere overclocklanabiliyor. Ayrıca üstünde fiziksel Switch'le 3 farklı BIOS ayarsında geçiş yapabiliyorsun. Perfornans odaklı veya sessizlik odaklı gibi.
Aynen öyle hocam cam kasanın içinde gece bir görüntüsü var mükemmel, yanında RGB şerit var ince, şeritin sonunda Sapphire arkadan aydınlatmalı yazı, kartın üstünde de X şeklinde ortada Nitro yazılı RGB var çok memnunum çok şükür aynı sistem bende mevcut 3700X ve Sapphire Nitro+
Sisteminizin parçalarını atar mısınız bana da rehber olur. Mobilden giriyorum imzanızda yazıyorsa da göremiyorum.

Diğer çoğu markaların AMD ekran kartlarına göre daha iyi soğutmaya ve performansa sahip. Overclock yönünden de önü açık. Normalde RX 5700 XT 8+6 pinle beslenirken Nitro+ 8+8 pinle besleniyor. Soğutması ve güç beslemesi iyi olduğundan overclock’a müsait. Overclock yapmak mesele değil yaptığın zaman sıcaklık değerlerinin düşük olması da önemli. Bu kart bence en iyisi RX 5700 XT’ler arasında. Rahat bir şekilde 2200 MHz’lere overclocklanabiliyor. Ayrıca üstünde fiziksel Switch'le 3 farklı BIOS ayarsında geçiş yapabiliyorsun. Perfornans odaklı veya sessizlik odaklı gibi.

Sisteminizin parçalarını atar mısınız bana da rehber olur. Mobilden giriyorum imzanızda yazıyorsa da göremiyorum.
İmzamda yok hocam yazayım,

Ryzen 7 3700X
Arctic Freezer Duo34 140MM soğutucu
MSI X570 GAMING Edge Wi-Fi anakart
Corsair 2x8 GB 3600 MHz CL18 RGB RAM
Sapphire 5700xt Nitro+ 8 GB PCI-e 4.0 ekran kartı
Corsair RM850X 850 Watt 62Amper ekstra CPU ve ekran kartı kablolu full modüler güç kaynağı
Samsung Evo 970 500GB 3500/3300 M.2 SSD
2 TB Seagate HDD Barracuda SV35
Zalman MS800 Plus kasa
Rampage 120 mm RGB 2100RPM kasa ve egzoz fanları 4 adet
Samsung 27 inc 2K 144Hz 1 ms DisplayPort 1,4 destekli paugge 1.4 DisplayPort kablo (alacağım inşallah)

İmzamda yok hocam yazayım,

Ryzen 7 3700X
Arctic Freezer Duo34 140MM soğutucu
MSI X570 GAMING Edge Wi-Fi anakart
Corsair 2x8 GB 3600 MHz CL18 RGB RAM
Sapphire 5700xt Nitro+ 8 GB PCI-e 4.0 ekran kartı
Corsair RM850X 850 Watt 62Amper ekstra CPU ve ekran kartı kablolu full modüler güç kaynağı
Samsung Evo 970 500GB 3500/3300 M.2 SSD
2 TB Seagate HDD Barracuda SV35
Zalman MS800 Plus kasa
Rampage 120 mm RGB 2100RPM kasa ve egzoz fanları 4 adet
Samsung 27 inc 2K 144Hz 1 ms DisplayPort 1,4 destekli paugge 1.4 DisplayPort kablo (alacağım inşallah)
Ben de şöyle bir sistem düşünüyorum;
Ryzen 3700X
Gigabyte X570 Aorus Elite
Sapphire RX 5700 XT Nitro+
XPG D60G 16 GB 3200MHz CL16
Aerocool airhawk Duo
Sharkoon Gold zero 650W 80+ Gold yarı modüler (4 adet PCI-e 6+2 ve 2 adet CPU 4+4 mevcut)
SSD ve HDD var zaten şu an

AMD kartlardaki durumu bilmiyorum lakin MSI 1650 Gaming X kullanıyorum ve soğutması gayet iyi. MSI tercih etmelisiniz bana göre.

Geri
Yukarı