MSI ServisPoint ile yaşadığım sorun

Yan kapağı açarak deneyin bir de testi ses direkt gelir ama belki sıcaklık düştüğünden son devirde çalışmayabilir.

Sesten duramayız ki. Ev halkı isyan edip evden atar beni. Bu halde bile gürültülü iken
Deneyin derim bende Palit Dual 1080 modeli vardı buda çok ısınıyordu. 80' i geçiyordu yan kapağı açıp deneyince sıcaklığın düştüğünü gördüm kasanın önünü de açınca daha da düştüğünü gördüm belirteyim benim kasa hava almayan rezalet bir kasaydı. Cylon kasa. Yan kapağı açınca bir kaç derece düşmüştü ve öyle ses gelmiyordu hiç. Ancak Rainbow Six Siege' de deneyince kasayı komple açık bıraksam da ilk defa bu kadar yüksek ısılar görmüştüm. Ama tabi ben gene geri gönderdim aldığım firmaya. Sağolsunlar değiştirdi 150 lira fark ödeyip daha iyi ekran kartı ve kasa alıp. Kasa da bir etken ama ekran kartı kadar değil. Sıcaklık fazla da olsa en çok ses fazla rahatsız ediyor insanı. Ben de onu yaşamamıştım ilginç şekilde.
Servis firmasını müsait olunca bir arayın teknik destek ile konuşun derim.

Servispoint ile konuşmaya çalışıp zaman kaybetme hiçbir şekilde kabul etmeyecekler sorun olduğunu direk THH'ye başvur uzun sürücek sonuçlanması ama en azından bir sonuç çıkar.

Deneyin derim bende Palit Dual 1080 modeli vardı buda çok ısınıyordu. 80' i geçiyordu yan kapağı açıp deneyince sıcaklığın düştüğünü gördüm kasanın önünü de açınca daha da düştüğünü gördüm belirteyim benim kasa hava almayan rezalet bir kasaydı. Cylon kasa. Yan kapağı açınca bir kaç derece düşmüştü ve öyle ses gelmiyordu hiç. Ancak Rainbow Six Siege' de deneyince kasayı komple açık bıraksam da ilk defa bu kadar yüksek ısılar görmüştüm. Ama tabi ben gene geri gönderdim aldığım firmaya. Sağolsunlar değiştirdi 150 lira fark ödeyip daha iyi ekran kartı ve kasa alıp. Kasa da bir etken ama ekran kartı kadar değil. Sıcaklık fazla da olsa en çok ses fazla rahatsız ediyor insanı. Ben de onu yaşamamıştım ilginç şekilde.
Servis firmasını müsait olunca bir arayın teknik destek ile konuşun derim.
Kartım serviste iken 3 kere aradım. 2. Arayışımda detaylı bir de mail attım. Gelen cevapta "Mailiniz ilgili kısıma iletildi" yazıyor. Yani servisten ümidim yok. Adamların umrunda değil. Vatan Bilgisayardaki arkadaş geri gönderelim dedi. Yahu gönderelim de karambole mal gönderiyoruz. Adam görüntü alıyor kartta sorun yok deyip geri gönderiyor. Düşünceniz için teşekkür ederim. Kasanın yanı cam. Bu seferde 2 derece kâr edelim derken cam kırılır. Evde 2 çocuk var. Ortada kalmayalım

Kapağı açınca birkaç derece artması gerekiyor en azından hava akımı iyi kasalarda böyle. Benim kasanın önü açık, fan içeri üflüyor. Böyle yaparak sorun çözülse bile kasa masrafı çıkacak ayrı. Bence güç kaynağını da değiştir.
Zalman 600LE serisi güç kaynağı ile test ettim. Değişen durum olmadı. Yukarıdaki mesajda yazmıştım.

Düşünceniz için teşekkür ederim. Kasanın yanı cam. Bu seferde 2 derece kâr edelim derken cam kırılır. Evde 2 çocuk var. Ortada kalmayalım
Sadece meraktan sordum bende ki yaşanan sorun acaba sende de olabilir mi diye. Riske değmez açıkçası ama müsait olunca açıp biraz deneyip sonra tekrar geri takarsınız gecikmeden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı