MSI Z87-G45 Anakart 9C Sorunu

ownerbyt

Hectopat
Daha fazla  
MSI marka Z87-G45 model anakartım var yıllardan beri kullanıyorum. Bugün yeğenlerim oyun oynarken biraz kestirdim kalktım, bilgisayarı kapatmışlardı açma düğmesine bastığımda karşıma bu ekran çıktı "9C". BIOS'a girme ekranından önce çıkıyor ve bekleyince de hiçbirşey olmuyor. Başka hiçbir şey yazmıyor. Internette baya araştırdım ama bir türlü çözüm bulamadım.

Denediğim Çözümler:
  • BIOS pilini çıkarıp taktım.
  • 2x4 RAM'leri tek tek çıkarıp farklı slotlarda denedim.
  • Anakartın 24 pin hariç diğer güç kablolarını çıkarıp taktım.
  • HDD ve SSD'yi söküp taktım.
  • Mouse ve klavyeyi söküp taktım (anakart la birlikte almıştım. Sorunun bundan kaynaklandığı yazıyordu çoğu yerde. Farklı şekillerde denememe rağmen olmadı.)

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler
1559313566448.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen ümidi kesmenin alemi yok, sökün kasada ne var ne yok, olacak olan oldu nasıl olsa. Bütün parçaları tek tek ayırın ve uzay kurulum yapın.
Koyun anakartı iletken olmayan bir yüzeye, takın işlemciyi tekrardan, bir tane de belleği yerleştirin. Güç kaynağından sadece işlemci için gerekli olan 4+4 ü takın, 20+4 ü takın, ekran kartı ve onun güç kablosunu takıp deneyin.
Son dediğinizi de yapıp olmayınca tamirciye verdim hocam. Herkese teşekkür ediyorum cevaplarından dolayı.

Kart hala tamircide, BIOS çökmüş, bayramdan sonra halledeceğim gibisinden konuştu ama hiç sanmıyorum sorunun BIOS ile alakalı olduğunu. Haber geldikçe güncelleme yaparım buradan.

MSI marka Z87-G45 model anakartım var yıllardan beri kullanıyorum. Bugün yeğenlerim oyun oynarken biraz kestirdim kalktım, bilgisayarı kapatmışlardı açma düğmesine bastığımda karşıma bu ekran çıktı "9C". BIOS'a girme ekranından önce çıkıyor ve bekleyince de hiçbir şey olmuyor. Başka hiçbir şey yazmıyor. Internette bayağı araştırdım ama bir türlü çözüm bulamadım.

Denediğim Çözümler:
  • BIOS pilini çıkarıp taktım.
  • 2x4 RAM'leri tek tek çıkarıp farklı slotlarda denedim.
  • Anakartın 24 pin hariç diğer güç kablolarını çıkarıp taktım.
  • HDD ve SSD'yi söküp taktım.
  • Mouse ve klavyeyi söküp taktım (anakart la birlikte almıştım. Sorunun bundan kaynaklandığı yazıyordu çoğu yerde. Farklı şekillerde denememe rağmen olmadı.)

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler
Eki Görüntüle 399817

Selamünaleyküm. Hocam bu sorunu bende yaşıyorum eğer bir çözüm bulduysanız bana ulaşabilir misiniz?

Geri
Yukarı