MSÜ mülakatları ne zaman olacak?

CreativeLearn

Femtopat
Daha fazla  
YKS sonucum kötü geldi bende MSÜ mülakatlarına girmek istiyorum kazanmıştım fakat tarih ve nasıl olacagı hakkında hiçbir fikrim yok. Yardımcı olacak var mı?

Tercih yapmış olman gerekiyor. Ben geçen sene PERTEM üzerinden baktığımı hatırlıyorum. Öğrenci temini kısmına tıklarsan giriş yaparak ulaşabilirsin.

Tercih yapmış olman gerekiyor. Ben geçen sene PERTEM üzerinden baktığımı hatırlıyorum. Öğrenci temini kısmına tıklarsan giriş yaparak ulaşabilirsin.
Tercihlerim kısmında 2023 MSÜ kısmına gelirsen tarih yazıyor.

Tercih yapmış olman gerekiyor. Ben geçen sene pertem üzerinden baktığımı hatırlıyorum. Öğrenci temini kısmına tıklarsan giriş yaparak ulaşabilirsin.

Tercihlerim kısmında 2023 MSÜ kısmına gelirsen tarih yazıyor.

Kara harp ile sahil güvenlik aktif yazıyor. Mülakatlar hakkında bilgin var mı ne zaman ve nasıl olacağı bir de kara harp okulu zor gelir mi yapabilir miyim bir günü nasıl geçiyor.

Kara harp ile sahil güvenlik aktif yazıyor. Mülakatlar hakkında bilgin var mı ne zaman ve nasıl olacağı bir de kara harp okulu zor gelir mi yapabilir miyim bir günü nasıl geçiyor.
Yukarıda hangi tarihte çağrılacağını yazan yerde bahsettim. Geçen sene harp okulu aktif olan adaylar yanılmıyorsam temmuz ayı gibi çağrılmaya başlanmıştı. Astsubaylık aktif olan adaylar daha geç çağrılıyor. Mülakatlarda ilk gün doğru cevabı olmayan kişisel bir test, boy-kilo ölçümü ve spor testleri oluyor. İlk günü tamamlarsan ikinci gün sözlü mülakatlar oluyor. Sözlü mülakatta da başarılı olursan sağlık kısmı için tarih veriyorlar. Her şey olumlu bir şekilde ilerlerse yine PERTEM üzerinden çağrılma durumunu takip edebiliyorsun. ADP puanına göre asil veya yedek aday olabilirsin. ADP puanı Sözlü mülakat, Fiziki yeterlilik testi ve YKS puanlarından oluşturuluyor. Zaten bu süreç hakkında mülakat yerine gittiğinde gerekli bilgilendirmeler yapılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı