Mühendislik için laptop mu masaüstü PC mi?

def2easy06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar, üniversitede makine mühendisliği okumayı düşünüyorum ama laptop mu PC mi daha iyi olur, bilmiyorum. Makine mühendisliği okuyan bir kişinin laptop alırken neye dikkat etmesi gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim abim makine mühendisliği bitirdi 2 sene önce Monster Abra A5 aldı sanırım, o sıralar 6-7 bin civarıydı fiyatı çizim programlarını falan oradan halletti, ama laptopun avantajı istediği yere taşımasıydı bence biraz bütçenin üstüne çıkıp sağlam laptop almak daha iyi olur üniversitede.

Eğer yurtta kalacaksan laptop tercih etmen daha doğru olur, tavsiye edilecek oyuncu laptopları işini rahatlıkla görebilir diye düşünüyorum.

Benim abim makine mühendisliği bitirdi 2 sene önce Monster Abra A5 aldı sanırım, o sıralar 6-7 bin civarıydı fiyatı çizim programlarını falan oradan halletti, ama laptopun avantajı istediği yere taşımasıydı bence biraz bütçenin üstüne çıkıp sağlam laptop almak daha iyi olur üniversitede.

Masaüstü daha ucuzdur biraz daha güçlüdür. Hatrı sayılır bir laptop almak istersen en az 7-8 bini gözden çıkarman lazım.

Teşekkürler laptop almak daha mantıklı o zaman.

Mühendislik yazılımları için lapop yeterli olacaktır. Model olarak önerim:

Yeni konular

Geri
Yukarı