Müslüman olmayanlar özenti mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar konu başlığından direk gidecek olursak "özenti mi?" sorusu garip. Sonuçta azınlık olan belli bir dine inanmayan görüşler. Özenilecek bir şey varsa dinler olmalı mantıken. Fakat ateist/deist/agnostik/nihilist olanlar araştırarak belli bulgular sonucu bu fikirlere varması insanlarda özenme oluşturuyor olabilir. İnsanların popülariteye karşı durması insanları hep özendirmiştir. Umarım herkes özenir ve doğru yolu bulur. Öhöm, yani araştırmayı.

Zevk ve sefa sürmek dünyayı yaşamak dinin hükümlerini yerini getirmekten daha kolay olduğu için tercih inanmamak ve kendini sürekli haklı çıkarmaya çalışarak bir ömür geçirmek oluyor. Ömrünüz boyunca içinizde o inkarin rahatsızlığını çekeceksiniz boşluğunu hissedeceksiniz.
Katılıyorum.

Fikrin ne hocam? 🙃
Olay insanda bitiyor tamamen. Genelleme yanlış olur bence:) İslam ülkesinde yaşayanlar gayrimüslim ülkelerdeki rahatlığa özeniyor, o ülkelerde yaşayan insanlar da İslam ülkelerindeki otantik dokuya özeniyor:)

Zevk ve sefa sürmek dünyayı yaşamak dinin hükümlerini yerini getirmekten daha kolay olduğu için tercih inanmamak ve kendini sürekli haklı çıkarmaya çalışarak bir ömür geçirmek oluyor. Ömrünüz boyunca içinizde o inkarin rahatsızlığını çekeceksiniz boşluğunu hissedeceksiniz.

İnanın bana kutsal kitabı Türkçe okumaya başlamadan önce ben kendim namaz kılardım. Kendi isteğimle. Dinin hükümleri bize zor falan gelmiyor. Kolayı seçmiyoruz. En mantıklısını seçiyoruz.

Din bir uyuşturucu. Sizin gibilere de bir türlü anlatamıyoruz bu uyuşturucuyu ve zararlarını. Beyninizi ele geçirmiş. Devletin başındaki yöneticilerin ve din tüccarlarının en sevdiği insan türüsünüz.

Öyle bir boşluk hissetmiyorum. Sakın sen kendini böyle teselli ediyor olmayasın, bana öyle geldi. :) İyi bir insan olduğumu düşünüyorum. Yalan konuşmuyorum ailem beni kötü bir şey de yapsam doğruyu söylememi öğreterek büyüttü, çevremdeki insanları üzmüyorum, hayvanlara kötü davranmıyorum, mümkün olduğunca küfür etmiyorum, kimsenin hakkına göz koymuyorum ve bunları yaparken de cehennemden korkmaya ya da cennet ile ödüllendirilmeye gerek duymuyorum. :)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı