Müslümanlıkta ilk yaşam nasıl oluştu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belki 1 2 kişi yerine dünya'da Hz. Adem ve Hz. Havva yaratıldıktan sonra 1000 2000 kişi art arda yaratılmış olabilir buna Allah'ın gücü var çünkü.

Adem Havva ile seks yaptı ve çocukları oldu. Ertesi yıl tekrar yaptılar. Ve ertesi yıl tekrar. Bu böyle sürüp gitti. Yaptıkları çocuklar da aralarında çiftleştiler. Benim bildiğim böyle oldu.
Nasıl yani İslamda kardeş kardeşle evlenemez diye biliyorum.

Aslında ilk yaratılan insan Hazreti Muhammed, Cenabı Allah Hazreti Muhammed'i çok beğenince diğer insanları da yaratıyor. Dünyaya gönderilen ilk insan Hazreti Adem. Sırası gelen dünyaya gönderiliyor.

Dostum kuranda bu olay tam anlatılmaz üstüne üstelik kuranda Havva adı dahi geçmez, Adem ve Eşi olarak geçer. İnsan yaratılış kökenini detaylı olarak Tevrat daha iyi ele alır. Tevratta geçen yaratılış havanın sürekli ikiz doğurması sonucu kişilerin çapraz eşlenerek çoğalması sonucu olmuştur ama her halükarda ensest ilişki olur.

İlk 2 insan Adem ve Havva ise diğer insanlar nasıl dünyaya geldi?

Yalnız, Havva islami bir figür değildir ve ismi Kur'an'da geçmez. "Adem" ya da "liademe" dediğin de "insan"dır ve eşi de kendindendir. Kemik hikayesi, Tevrat ile ilişkilidir.

Son düzenleme:
İlk insan Adem ile Havva değildir. İlk önce Hz. Muhammed vardı, onu çok sevdiği için Hz Adem'in yarattı vs vs diye bir şeyler var. Onu atayım, elimden çıksın.

2. Olarak, Hz Adem ilk yaratıldı, onun kaburgasından da Hz Havva yaratıldı. Cennette takılırken de Allah'ın yasakladığı elmayı yedi(ler). Cennetten kovulup dünyaya gönderildi.

Burada takıldılar. Olay bu.
Bu mantıkla bakarsak herkes akraba evliliği sonucu dünyaya gelmiş olmuyor mu?

Sorum şu herkes akraba evliliği olmuyor mu?
Dünyadaki herkes, zaten 50. dereceden kuzen. Basit matematikle bile çıkıyorda, bunu kanıtlaması falan uzun iş. (gevurlar) yapmış bizim için.

Teknik olarak herkes akraba evliliği. Ama biz, 21. Yüzyılda akraba evliliğini kardeş, teyze kızı, amca oğlu falan diye biliyoruz. Zaten bu tür evlilikler sıkıntılı. Doğacak çocuğun genetik hastalıkları olabilir. Bununla ilgili de onlarca haber var.

Akraba evliliği yapıp çocuk yapıyor bir aile. 1. Çocuğu kemik kanserinden ölüyor, 2. çocuğu da karnında ölüyor, 3. çocuğu da bilmem kaç yaşında, kemik kanserinden ölüyor.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı