Muharrem İnce kazanabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İmkanı yok. Aslında seçimlere çıkmaması daha iyi olurdu. Çıkmazsa KK ilk turda kazanacak çünkü 🙂

Muharrem incenin ilk tura çıkmaması, KK'nin ilk turda kazanmasını sağlamaz. Muhalefet cephesi salak salak kendi aralarında bölünmeye devam ederse şuradan şuraya yürüyemeyiz. Seçimi ilk turdan kimse kazanamayacak bence.

Muharrem incenin ilk tura çıkmaması, KK'nin ilk turda kazanmasını sağlamaz. Muhalefet cephesi salak salak kendi aralarında bölünmeye devam ederse şuradan şuraya yürüyemeyiz. Seçimi ilk turdan kimse kazanamayacak bence.

Bal gibi de kazanır. Önceki seçimde oy yüzdesini neredeyse birebir tutturan anket şirketine göre KK %13 civarı fazla oy ile alıyor. Muharrem İnce'ye bu kadar güvenmeyin 🙂

Bal gibi de kazanır. Önceki seçimde oy yüzdesini neredeyse birebir tutturan anket şirketine göre kk %13 civarı fazla oy ile alıyor. Muharrem Ince'ye bu kadar güvenmeyin 🙂

AKP'nin %40 civarında kalacağını kendileri bile belli etti girmeye çalıştıkları çaresiz ittifaklardan sonra. HDP'nin desteğiyle + Ince'nin çekilmesiyle ilk turda rahatlıkla KK'nin %50'yi geçebilir ve bu garanti altına alınabilir. Bunu görmek için siyaset bilmek ya da matematik uzmanı olmakta gerekmiyor. Fakat Türkiye'de yaşamıyorsanız eğer orasını bilemeyeceğim AKP zaten önceki seçimlerde bile zar zor %50 alıyordu önümüzdeki seçimlerde ülkede böyle bir hava hakimken artık bunun tekrar mümkün olabileceğini düşünmek gerçekten hayal görmek falan gerekir muhtemelen.

İkinci tura çıkabileceğini bile çok gerçekçi bulmuyorum.

Muharrem İnce'nin kazanmasını gerçekten çok isterdim fakat Ak Partinin karşısında CHP'den daha iyi bir parti yok.

Muharrem ince kazanabilir mi? Bana kazanır gibi geliyor çünkü sinirli bir gençlik ve bir sürü oy var bence alabilir. Ama biraz abartılıyor çünkü edit yapaların çoğu oy kullanamayacak.

Kazanırmı bilmiyorum ama umarım kazanır.

AKP büyük ihtimalle %31-32, 5 arası alacaktır, seçmenlerini küstürdüler,

CHP %26-27 arasında takılacaktır yine maalesef,

İyi parti %10-11 arasında alacaktır,

HDP %10-13

Zafer partisi %2-3

Memleket partisi %4-5

Büyük ihtimalle böyle bir tablo ile karşılaşacağız ve seçim çok yüksek ihtimalle 2.tura kalacak, umarım kalmaz ancak kalacak gibi. Çoğu parti Erdoğan karşısında kim varsa onu destekleyeceğini söylüyor umarım saray iktidarını tarihe gömeriz.

İyi parti farklı aday çıkarmayacağıdan. En azından %7-8 kk ya işlemez mi?

İmkanı yok. Aslında seçimlere çıkmaması daha iyi olurdu. Çıkmazsa kk ilk turda kazanacak çünkü 🙂

Ayrıca AKP ile eski bağlantıları olduğunu da unutmayın.

Mansur da MHP bağlantılı öyle mantık mı var?
Sanki kk %45 oy alıyor da mı'nin %5-7sine muhtaç. O %5-7 olsa yine kknin görüp göreceği %42 maksimum. Bir de senin yaş kaçtı birader birkaç konudur oldukça merak ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı