Muharrem İnce vaatleri hakkında düşündükleriniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar benim anlamadığım tek aday muharrem ince değil, sinan oğan da aday ama kimsenin onu bu şekilde eleştirdiğini görmedim millet hep inceye yükleniyor neden böyle? Kılıçtaroğlu tayfası neden ince destekçilerinin oylarını kazanmak için daha ikna edici açıklamalar yapmak yerine devamlı eleştirmek ve kötülemek peşinde? Türkiye de yaşamadığım için gündemi çok iyi takip edemiyorum bu yüzden soruyorum.

Türkiye'de yaşamayan adam bu konuda tek bir kelime dahi söyleyemez konudan sessizce çık hemen ✅

Muharrem İnce'nin hırsına yenik düşme gibi bir alışkanlığı var ve bundan da ısrarla vazgeçmiyor. Şahsi düşüncem mecliste yaptığı 'Ahı Var' konuşmasından sonra ülkede pek çok insanı etkilemişti, ancak CHP içindeki genel başkanlık adaylığı ile ortaya çıkan aşırı agresifleşen ve kontrol altına alamadığı hitabeti ile insanların kafasında soru işaretleri bırakır bir hale geldi. Ek olarak bende kendisine oy vermiş bir seçmen olarak 'adam kazandı' mevzusundan sonra süreci iyi yönetememesi sebebi ile ikinci bir şans vermek için ciddi bir sebep göremiyorum. Ayriyeten 2018 seçimde partinin üzerinde oy aldığını iddia etse de pek çok kişi millet vekilliğinde İyi Parti'ye verse de Akşener'e karşı yapılan karalama kampanyası ve İnce'nin daha garanti bir aday gözükmesi sebebi ile gidip Muharrem İnce'ye oy verdi, belki de Akşener'e karşı iktidar sert bir karalama kampanyası başlatmasa İnce o kadar da oy alamayacaktı.
benim tek anlamadığım meral Akşener neden aday oldu onun yerine neden ince desteklenmedi adam tayyip kazandı demesi gayet normal bence adama en önemli seçim yılında tarihin en berbat seçim oylama şirketi ile anlaşma yapıyor chp adama kızmamak lazım

Türkiye'de yaşamayan adam bu konuda tek bir kelime dahi söyleyemez konudan sessizce çık hemen ✅

Gayet de söyleyebilir hatta bilmiyorsa öğrensin oy verecek adam sonuçta

Benim tek anlamadığım meral akşener neden aday oldu onun yerine neden ince desteklenmedi adam tayyip kazandı demesi gayet normal bence adama en önemli seçim yılında tarihin en berbat seçim oylama şirketi ile anlaşma yapıyor CHP adama kızmamak lazım.

2018'de nasılsa seçim ikinci tura kalacak anlayışı hakimdi, nasılsa seçim cebimizde ilk turda oy potansiyellerini görelim de ikinci turda en güçlü adayı koyalım dediler. Ancak gördük ki evdeki hesap çarşıya uymadı, şimdi ise Kk'nın ısrarcı adaylığı sonrası gene benzer durum yaşanıyor.

Muharrem İnce'nin amacı potansiyel iktidar adayına zarar vermek ve mevcut iktidarı desteklemekten başka bir şey değil. Bu seçimden sonra iktidar değişimi yaşandığında ülkedeki zayıflamış demokrasi temelleri tekrardan atılacak. Şu an demokrasi falan var sanıyorsanız kendinizi kandırıyorsunuz. İnce eğer samimi olsaydı 2028'deki seçimlere partisini hazırlardı yaklaşan seçimde amacı sadece AKP'yi yollamak olurdu ama 2018'de yaptığı gibi 2023 seçimlerinde de aynı şeyi yapmayı planladığı artık çok netleşti. Yani yine adama kazandırmayı hedefliyor.

Çelebi dediğin kişi balyoz ergenekon davasına kim yüzünden girdi şimdi hangi partide Allah aşkına biraz bakınız ben size ince tek başına bu işi yapıyor demedim ama gidip de o zamanlar fetö'ye laf söylemek yürek ister ayrıca seçimi neden ince tehlikeye sokuyormuş pardon ısrarla aday olan Kemal değil de ince mi sokuyor dansı için de desteklemiyorum inceyi.

Döneklikle alakalı verdiğim bir örneği bu adam dönek diye reddetmeniz zeka seviyenizi gözler önüne sermiştir.

Operasyon / görev adamı müthiş bir azim ve gaye ile millet ittifakının kazanacağı seçimi kaybetmesi için uğraşıyor intikam hırsıyla yapıyor imamoğlu'da kıskanıyor yavaş'ı da kılıçdaroğlunu'da AKP'ye yalandan göstermelik eleştiri yaparken millet ittifakına en sert şekilde onlarca eleştiri yöneltiyor ben bu kötülüğü bu çirkefliği unutmayacağım.

Sen cidden bildiğini düşünerek konuşan ama saçmalayan birisin İmamoğlu dediğin kişi ince ile abi kardeş gibiyiz diyor hala daha görüşüyorlar lütfen saçma sapan konuşma AKP'ye yalandan göstermelik eleştirimi yapmış, adama devleti batırdın soydun çaldın hırsız diyor TSK bitirdin diyor vallahi yazık size ya utanmadan bilmeden sallamak ne güzel sırf objektif birini muhalefet yapan birini görünce böyle şaşırmak pek normal .d

Vaatler çok ütopik, mantıklı gelmiyor. İktidar olursa elinde sihirli değnek olmayacak. İlk sene bilmem neye %50 girdi fazlalığı sağlayacağız demek havada kalıyor. %3-5 olsa anlarım. YRP'nin fantastik vaatlerine benzetiyorum Memleket Partisi'nin vaatlerini.
Ayrıca şu dönemde muhalefeti eleştirmesini yanlış buluyorum. Sadece iktidarı eleştirse samimi olduğunu düşünürdüm. Çünkü muhaliflerin şu dönemde tek yürek olması gerekiyor.

2018'de nasılsa seçim ikinci tura kalacak anlayışı hakimdi, nasılsa seçim cebimizde ilk turda oy potansiyellerini görelim de ikinci turda en güçlü adayı koyalım dediler. Ancak gördük ki evdeki hesap çarşıya uymadı, şimdi ise Kk'nın ısrarcı adaylığı sonrası gene benzer durum yaşanıyor.

AKP en Prime dönemin de seçimi 2.tura kalıcağını düşünmek vallahi bunlar muhalefet falan değil.

Döneklikle alakalı verdiğim bir örneği bu adam dönek diye reddetmeniz zeka seviyenizi gözler önüne sermiştir.

Ama verdiğiniz örnek ne alaka tabii Süleyman soylu da Tayyibe atıp tuttu F. E de öyle ya da devlet bahçeli ama muharrem incenin bir farkı var 20 yıl önce neyse şu an da aynı sana onu anlatmaya çalışıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı