MUX Switch ve MUX Switch olan cihazlar hakkında sohbet

CS:GO oynayan birisi değilim (700 saat oynadım totalde). Nefret ederim kendisinden o yüzden indirmedim bile buna. 😁
Umarım ben de öyle olmam 😃
Bu arada bu hafta laptopumla ilgili birkaç üzücü veya sevindirici haberle geleceğim. Zaten olursa bir konu da açacağım.
Geçmiş olsun hocam, umarım kötü şeyler olmaz.

@Turkish Kebab
:(

Hocam anlık teknik bilgiler dışında kimseye etiket atmamıştım, zaten bu kategori takip ediliyordur diye düşünmüştüm. Edilmiyormuş sanırım, bir dahakine neredeyse tüm gaming laptop bölümünü etiketlesem daha sağlıklı olacak sanırım. 😃
@Turkish Kebab
Ne muhabbet dönmüş be 😃 Keşke etiket atsaydınız.
Bu kısma üzüldüm hocam 😔

Son düzenleme:
Arkadaşlar performans sorunu yaşayan bir bilgisayarı mux ile dgpu'ya almak ile nvidia yöneticisinden yüksek performanslı nvidia aygıtı ile çalıştır demek arasındaki fark nedir?

Arkadaşlar tüm konuyu okudum ve uzunca bir araştırma yaptım.
ASUS'un bu sene çıkardığı tüm Strix SCAR/G ailesindeki cihazların hepsi neredeyse aynı performansı veriyor.
3060 modellerinde Nvida Optimus sorun çıkarıyor.
3070 modellerinde 1080p'de darboğaz oluştuğu için 2K laptop ekranını kullanmak zorunda kalıyor.
3080 modellerini besleyebilen bir işlemci yok zaten.
Bunların sonucunda dual channel RAM yaparsanız, hepsi neredeyse aynı performansı veriyor.
Çok saçma bir durum. ASUS bunu neden böyle yapmış olabilir?

Benim sahip olduğum 3060 modeli 300Hz ve ben bunun performansından yararlanamadığım için üzülüyorum. CS:GO'da ortalama 280, Valorant'ta 160 civarında alıyorum.

Advanced Optimus dediğimiz yeni özellik içinde, MUX Switch gibi bir aparat mı takılması gerekiyor? Yoksa içindeki kablolamalarla bu özellik sağlanabiliyor mu?

Arkadaşlar tüm konuyu okudum ve uzunca bir araştırma yaptım.
ASUS'un bu sene çıkardığı tüm Strix SCAR/G ailesindeki cihazların hepsi neredeyse aynı performansı veriyor.
3060 modellerinde Nvida Optimus sorun çıkarıyor.
3070 modellerinde 1080p'de darboğaz oluştuğu için 2K laptop ekranını kullanmak zorunda kalıyor.
3080 modellerini besleyebilen bir işlemci yok zaten.
Bunların sonucunda dual channel RAM yaparsanız, hepsi neredeyse aynı performansı veriyor.
Çok saçma bir durum. ASUS bunu neden böyle yapmış olabilir?

Benim sahip olduğum 3060 modeli 300Hz ve ben bunun performansından yararlanamadığım için üzülüyorum. CS:GO'da ortalama 280, Valorant'ta 160 civarında alıyorum.

Advanced Optimus dediğimiz yeni özellik içinde, MUX Switch gibi bir aparat mı takılması gerekiyor? Yoksa içindeki kablolamalarla bu özellik sağlanabiliyor mu?
Asus şu cihazlara mux koysa fiyatına 100-200 dolar eklese yine de değer. Benim kullandığım 3060'lı laptopta Advanced Optimus var işte 240Hz ekranla Ortalama 260-270 FPS Valorant'ta alabiliyorum.
Asus maliyetten kısıcam diye saçma bir hareket yapmış.

Yeni 11. nesil Zephyrus M16'ya geçmek istiyorum çünkü onda Advanced Optimus özelliği var ama ekranı 2K 165Hz ve MAX-Q. Evet yine de iyi. Ama ekranımın 300Hz olmasını isterdim, sonuçta yanına harici ekran almak istesem zaten laptop değil masaüstü bilgisayar alırdım.

Üstelik şuan 300Hz'in büyüsüne kapıldım bile. Nasıl vazgeçebilirim, bilemiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı