MX Linux'ta NVIDIA Control panel (NVIDIA X server)'e nasıl ulaşılır?

Aşağıdaki komutun çıktısını paylaş. Yapılandırılması tamamlanmamış paketlerin var.

Kod:
sudo apt install -f

Ayrıca Nvidia-390 sürücü için, Liquorix deposunu kullanarak kurduğu güncel çekirdek için (ya da 5.11.x sürüm herhangi bir çekirdek için) desteğin olacağını sanmıyorum. Bunun için hali hazırda bir yama var, ama MX'in bu yamayı dahil ederek paketi güncelleyeceğini sanmıyorum. Depodaki çekirdeğe dönüp, yukarıdaki komutu çalıştırırsın. Bunun için sistemi eski çekirdekle aç ve Liquorix depodan kurduğun güncel çekirdeği sil. Yapılandırması tamamlanmamış paketler de bundan kaynaklı zaten, derleme işlemi başarıyla sonlanmıyor çünkü.

Son düzenleme:
Aşağıdaki komutun çıktısını paylaş. Yapılandırılması tamamlanmamış paketlerin var.

Kod:
sudo apt install -f

Ayrıca Nvidia-390 sürücü için, Liquorix deposunu kullanarak kurduğu güncel çekirdek için (ya da 5.11.x sürüm herhangi bir çekirdek için) desteğin olacağını sanmıyorum. Bunun için hali hazırda bir yama var, ama MX'in bu yamayı dahil ederek paketi güncelleyeceğini sanmıyorum. Depodaki çekirdeğe dönüp, yukarıdaki komutu çalıştırırsın. Bunun için sistemi eski çekirdekle aç ve Liquorix depodan kurduğun güncel çekirdeği sil. Yapılandırması tamamlanmamış paketler de bundan kaynaklı zaten, derleme işlemi başarıyla sonlanmıyor çünkü.
Bahsettiğiniz komutun çıktısı: Ubuntu Pastebin
Ayrıca uyarınıza istinaden ve her ihtimale karşı hali hazırda yüklü olan sürücüyü kaldırıp yeniden kurdum. Sonuç değişmedi gibi.
Sonucu incelemek isterseniz: Ubuntu Pastebin

Sonucun neden değişmeyeceği, zaten önceki iletimde mevcut.
Yine de teşekkür ederim. Bu sorun tamamen ekran kartından mı kaynaklanıyor yoksa işletim sistemiyle de alakası var mı? Uygun sürücüyü bulamaması gibi.
Daha önce Windows'un 7 ve 10 sürümlerini, ayrıca MX haricinde Ubuntu, Manjaro ve Mint kullandım. Ve hepsinde bu sorunun yanı sıra başka sorunlar da yaşadım. O yüzden donanım; ve spesifik olarak ekran kartı kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şahsen en az sorun yaşadığım işletim sistemi (dağıtım) MX oldu. Bunların dışında bir öneriniz var mı? "X dağıtımı kullanırsan daha iyi olur" gibi. Sistem özelliklerini yazmıştım.

Bütün NVIDIA sürücülerini kaldır. Kalıntı bırakma. Legacy sürücüleri tekrar yükle. Ardından MX Package Installer'dan Stable Repo'ya gir ve, nvidia-settings-legacy-390xx paketini kur.

Çekirdek 5.11 sürüm ile depodaki Nvidia-390 derlenemez. Yukarıda açıkladım zaten. Eğer MX kullanmak çok önemliyse, varsayılan çekirdeği kullan. Nasılını bilmiyorsan, sistemi yeniden kur ve çekirdek ile ilgili herhangi bir depo ekleme. Böylece Nvidia-390 sürümünü kurabilirsin. Sonra Bumbebee ile nvidia-settings nasıl açılır diye araştır. Uğraşmak istemezsen, Linux Mint Xfce kur gitsin, daha az efor harcarsın.

Öneriler için teşekkür ederim. Bir çaresine bakmaya çalışacağım . Daha önce denediğim dağıtımlar arasında Mint'te vardı. Birkaç küçük sorunun yanında yaşadığım en büyük sorun; sistem ilk açılıştan 10 dakika geçtikten sonra XFCE sürümünde bile kullanmaya devam edilemeyecek kadar donmaya ve kasmaya başlıyordu. Her 10 15 dakikada bir 10 dakika ara verip sistemin kendine gelmesini beklemem gerekiyordu. Benzer bir sorun Manjaro'da da olmuştu, ben de MX kurdum. Orada da bu çıktı. Diğer sıkıntıların yanında bu çok büyük bir sorun değil ama her dağıtımın kendince sıkıntıları oluyor işte.

Geri
Yukarı