N11 alfabilgisayar'dan alınan RAM sahte çıktı

Dejenere

Kilopat
05.04.2024 tarihinde N11'deki alfabilgisayar'dan 799 TL'ye Kingston HyperX Fury HX426C16FB3/8 8 GB DDR4 2666 MHz CL16 RAM satın aldım. RAM'in kutu içeriğinden hızlı kurulum ve garanti belgesi, sticker gelmedi ve bundan şüphelendim ve şunları yaptım:

1-Elimdeki eski orijinal aynı RAM ve kutusuyla kıyasladım kutu içeriği, kutu boyutları farklıydı, kutunun üzerindeki olan rakamlar sahte olanda yoktu.
2-RAM'in etiketindeki dağılım farklıydı.
3-CPU-Z VI diğer programlarla kontrol ettim. RAM aynı ürün numarası ile ( HX******** ) gözüküyor ama değerler farklıydı. RAM hızı 3200 MHz idi, CL değerleri vb. Farklıydı.
4-Sahte RAM ile eski 2666 MHz RAM sorunsuz çalışıyordu ve Memtest86 ile test ettim sorun çıkmadı.
5-Kingston'a e-mail attım, gerekli bilgileri verdim ve RAM'in sahte olduğunu doğruladılar.
6-Ürünü iade ettim.

Dosya Ekleri

• 20240409_170703.jpg
    20240409_170703.jpg
    231,7 KB · Görüntüleme: 23
  • 20240409_171554.jpg
    20240409_171554.jpg
    110,1 KB · Görüntüleme: 26
  • boy farkı.jpg
    boy farkı.jpg
    124,8 KB · Görüntüleme: 23
  • CPU-Z.jpg
    CPU-Z.jpg
    126,2 KB · Görüntüleme: 23
  • İnternetten indirilmiş.jpg
    İnternetten indirilmiş.jpg
    120,7 KB · Görüntüleme: 21
  • sahte kutu.jpg
    sahte kutu.jpg
    127,6 KB · Görüntüleme: 21
  • Kingston e-mail 3.JPG
    Kingston e-mail 3.JPG
    122,5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Kolay gelsin N11 gibi berbat bir yerden alışveriş yapmamanızı tavsiye ederim.
Akıllı bileklik almıştım kusurlu ürün geldi 14 gün içersinde iade ettim satıcı reddetti çok uğraştırıyorlar gerçekten.
THH'ye başvurdum sonuç bekliyorum iyi şanslar.

Maalesef N11 de sahte satıcı çok ve N11 hiç denetlemiyor her önüne gelen N11 de satış yapabiliyor.

Ayrıca N11 tamaman satıcıyı destekliyor kullanıcıya yardımcı olacak hiçbir şeyde bulunmuyor canlı destek zaten direk vakit kaybı aradıklarında laga luga yapıyorlar sadece hakkınız yok deyince moralleri bozulup biz sizi sonra ararız diye kapatıyor.

Ayrıca N11 tamaman satıcıyı destekliyor kullanıcıya yardımcı olacak hiçbir şeyde bulunmuyor canlı destek zaten direk vakit kaybı aradıklarında laga luga yapıyorlar sadece hakkınız yok deyince moralleri bozulup biz sizi sonra ararız diye kapatıyor.

Hayır bir de ters ters konuşuyolar. Umurumda değil kafasında takılıyor müşteri hizmetleri.

Hayır bir de ters ters konuşuyolar. Umurumda değil kafasında takılıyor müşteri hizmetleri.

Bu şekilde tavır gösterip dünya devi olmaya çalışma gayeleri var bir de,
Sen kimsinde dünya devi olacaksın seni ayakta tutan müşteriye gösterdiğin üslupla zaten birkaç yıla iflas edeceksin bir de en iyisi olmaya çalışıyorlar.
Amazon dışında müşteri hizmetlerinde mutlu edecek hala firma yok diyebilirim özellikle elektronik alışverişlerinde paraya kıyıp en kötü ihtimalle Amazon'nun kendi teslimatını yaptığı ürünü satın alın, çünkü Amazon kullanıcıyı hep önemseyerek kendi kargoladığı ürünün tüm sorumluluğunu üstüne alıyor, işte dünya devliği böyle bir sorumluluk getirir.

Bu şekilde tavır gösterip dünya devi olmaya çalışma gayeleri var bir de,
Sen kimsinde dünya devi olacaksın seni ayakta tutan müşteriye gösterdiğin üslupla zaten birkaç yıla iflas edeceksin bir de en iyisi olmaya çalışıyorlar.
Amazon dışında müşteri hizmetlerinde mutlu edecek hala firma yok diyebilirim özellikle elektronik alışverişlerinde paraya kıyıp en kötü ihtimalle Amazon'nun kendi teslimatını yaptığı ürünü satın alın, çünkü Amazon kullanıcıyı hep önemseyerek kendi kargoladığı ürünün tüm sorumluluğunu üstüne alıyor, işte dünya devliği böyle bir sorumluluk getirir.

Amazon harbiden en iyisi. Müşteri hizmetleri çok iyi. Birkaç defa iadem olmuştu sıkıntısız bir şekilde yaptım. Şimdi de 4070 Super aldım coil whine çıktı iade için gönderdim. Başka yerden alsam direk red yiyecektim. En kötü değişim alırım.

Geri
Yukarı