Nafaka Kadının Hakkıdır!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kadınların yaşadığı hayatı haberlerden anlamaya çalışırsan ortaya böyle bir şey çıkıyor işte.
Etrafımda arkadaşlık ettiğim ve sağlıklı iletişim kurduğum çok kadın var. Hepsiyle erkek gibi arkadaşlık kurdum, kimisiyle çok yakın oldum. Keşke anlatılanlar olsaydı ama pek çoğuna kendi çalıştığım yerlerde tanık oldum. Sizler ise anonim kimliklerin arkasında sığınan, hayatı forumlarda geçen asosyaller olarak ülke gerçeklerinden kaçmanız hiç şaşırtmadı.

Kadın işgücü ve istihdam diye kimse demiyor kadın evinde kalacak çocuğuna bakacak dayak yiyecek sesini çıkarmayacak eşi kendisine kuma getirecek diyorlar.

Adını sanını ilk defa duyabileceğiniz sitelerden tee 2018'lere dayanan 5 tane makaleyi toplayabilmek için bir yerlerini yırtmışsın istersen çok geriye gitmeden ben sana 6 gün içerisinde ataerkil toplumun şiddetine maruz kalmış 20 tane kadın sayabilirim ne yazık ki birçoğu cinayete kurban gitmiştir. Nafaka cümlesi kadın düşmanlarının toplaştığı bölge oldu haklı olup olmamanızın önemi yok, bugün İstanbul sözleşmesini kaldırtan zihniyete hizmet ediyorsunuz bu paylaşımlarla.

Yeni şafak'dan makale paylaşmışsın. 13 yaşında çocuk kafalarıyla ülkede cehaleti bitirmeye çalışıyoruz yazık bize. Bir kadının girdiği her işte maruz kaldığı mobbing, taciz, eşitlenmeyen çalışma şartları, bazı kesimlerde hem çalışıp hem ev ile ilgilenmesi beklenmesi gibi yargıları olguları gerçekleri kırın, şartları eşitledikten sonra neden kadınlar nafaka ödemiyor diye sorarsınız. Temmuz 2019 verilerine göre işgücüne katılım oranı kadınlar için %34, 5 iken erkekler için %71,8. çocuğa bakan tarafa koşulsuz nafaka ödenmeli. Fakat şunu bilin, mevcut iktidarda kadın-erkek eşitliğini sağlamaya yönelik her hamle sadece kadının aleyhine işler. Ergenlik hormonlarıyla Red edildikten sonra gelip sağa sola nefret söylemleri saçmak için bahane aramayın. Sizi büyüten anneye yazık. Kadınları kötüleyerek şiddet uygulayan kesime çanak tutuyorsunuz.

Kadınlar işe alınırken "çocuk yapmayı düşünüyor musunuz" diye soruluyordu. Artık evlilik düşünüp düşünmediği soruluyor. Evet cevabını alan patron işe almıyor. Kadın'a iş ve yaşam şartlarını erkekler ile eşitlerseniz nafaka ödemeye razı olacaklarını düşünüyorum en azından ölüm tehditi ile yaşamıyor olurlar.

Çok haklısınız mesela ben sokakta kadın görünce önce eşi kendisine kuma getirecek diyorum sonra merhaba diyorum adettendir. Nerede +200 sabıkası olan eli bıçaklı seri katil varsa ona koşan kadınlar yaralanıp balkondan atılınca ben nereden bilecektim yahu diye raportaj veriyor, benim yolda görsem yönümü değiştireceğim ruh hastalarının napim benim tipim işte yaaa yapıyor sonra bu tipler seri seri sizi kesince de veri diye paylaşıyorsunuz. Türkiyedeyiz komple katil dolu mahalleler var. Sen kendini korumaz isen ne devletler ne şirketler ne de bir yasa seni koruyabilir. Ben o mahallelerin yanına yaklaşmıyorum kız içinden çıkmıyor koca buluyor e ne sebep sonuç ilişkisi denen bir şey var. Yasalar cezayı olay olup bittikten sonra verir hiçbir yasa olay olmadan önce ne engelleyebilir ne de cezalandırabilir. Bunun en bariz kanıtı da toplam erkek ölümleri kadın ölümlerinden daha fazla ama tabii ki de ilginizi çeken yerlerin altını çizeceksiniz. En komik tarafı da davalar görüldükten sonra feminist guruplar reklamlarını bir güzel yapıp para topladıktan sonra kız tekrar gidip aynı dayak yiyip medyaya düştüğü çocukla sevgili oluyor sayısız defa gördüm sadece pohpohları değil devamını da takip edin, mağdurların sosyal medya hesaplarını da takip edin. Patronlar evlenecek misiniz diye soruyormuş, patronlar kaç çocuk yapacaksın diye de soruyor ilk 1 yıl ücret almasan olur mu da diye soruyor mühendise odamı temizlemessen işe almam diye de soruyor, askerliğini yapmadıysan iş yok diye de soruyor. Bu mu savunmanız? Nerede benim bile korktuğum ruh hastası var gidip yapışırsınız sonra acaba evimi niye kundakladılar, niye tacize uğradım diye düşünürsünüz. Bir de en sevdiğim taraf her karşı çıkanı reddedildiği için kaldıramamış ergen bize saldırıyor diye savunmanız yok mu o kısma bayılıyorum. Yemin ediyorum veganlarla feministlerin şu leş propagandaları Türkiye bir yana koca dünyada nefret toplama konusunda terörizmle faşizmi de geçti insanlar tiksiniyor artık. Bunca kötülük ve adaletsizlik varken hala benim bacak aram farklı bana ilgi ve hak verin propagandaları o kadar yorucu ki. Hak adaletsizliğini ve anayasanın en temel kuruluş sebebi olan eşitliği bozmayı nasıl mantıklı sayıyorsunuz, eşitliğin bozulmasının uzun vadede size daha çok zarar vereceğini nasıl göremiyorsunuz anlamıyorum. Şey olayı bir ara moda olmuştu sosyal medyada gördükçe gülerim, 15 yaşındaki kız bu adam beni elledi diyor, tabii beyan esas kanıta da gerek yok adam yargılanıyor. Yargılanırken ellemediğini kanıtla diyor mahkeme. Sonuçta beyan bir kanıt, aksi kanıt lazım savunmaya ama mümkün değil. Adam hapse giriyor 6 yıl sonra kız hayret niyeyse pişman olup itiraf etmiş salladığını adam çıkıyor hapisten. Böyle olaylar dolu ama ne diye uğraşıp aransın ki. Onun yerine kadınların haklarını 2X yapalım ve sınırsız nafaka verelim kesinlikle cinayetleri çözer, psikopat erkekler boşanınca tüm mal varlığını ve ömür boyu nafaka vereceğini anlayınca daha çok saldırganlaşınca tüm sorunlar çözülür. Sürekli sevgili cinayetlerine değinmemin sebebi en çok kadın cinayeti oranı orada. Çözümün sebeple sonuçla alakası falan yok sadece saf faydalanma ve açgözlülük üzerine. Nato kafa nato mermer. Bir gün feministler hariç herkes "neden insanlar eşit değildir, eşit olan haklardır" cümlesini anlayacaksınız ama feministlerin anlayacağını hiç sanmıyorum. Devam asosyal ergenlere acımaya. Kız bulamadık forumda nefret kusuyoruz işte.

Bence nafaka olmamalı yada sadece nadir durumlarda olmalı.
Bir insan tek başına bakamayacak olduğu halde yine de çocuk yapıyorsa cezasını da çekmeli.
Eğer maddi durumu çocuk yaptığında iyi fakat sonradan kötüye gitmiş ise o zaman destek amacıyla nafaka vs. alınması çok mantıklı ama diğer durumlar bana saçma geliyor.
Madem çocuk bakmaya gücün yetmiyor ne diye çocuk yapıyorsun? Yarın birgün eşin vefat etse nasıl bakacaksın o zaman?
İki taraf için de söylüyorum bunu.

İlk mesajdaki davalar da trajikomik zaten. Muz cumhuriyeti adaletini gösteriyor.

Onun yerine kadınların haklarını 2X yapalım ve sınırsız nafaka verelim kesinlikle cinayetleri çözer, psikopat erkekler boşanınca tüm mal varlığını ve ömür boyu nafaka vereceğini anlayınca daha çok saldırganlaşınca tüm sorunlar çözülür.
Bu forumun birazcık samimiyeti varsa sırf bu yorumundan seni sınırsız uzaklaştırırdı. Psikopatlık normalleştireni ve saldırganlaşma olumlamaktan öteye gitmemiş bütün yorumun da, bu tadı tuzu biberi olmuş.

Eğer varsa ki sanmıyorum yoktur bu forumda dolaşan bir kadın, bütün imkanlarınızı en sınırlarda zorlayıp kaçın buradan. Feminist örgütler dahil hiçkimse yanınızda değil. Ülke manyaklar, manyakları fonlayanlar, ve manyakları medya önüne düşürerek kendini finanslayanlarla dolu

Neyse, ben gerçekliğin içindeyim. Ne twitterdan gördüklerine kanan feminist destekçileriyle, ne haberlerde gördüklerine inanan, ne okuduklarına tamah eden insanlardan değilim. Kendi gözlerimle gördüğüm şeylerle yorum yapıyorum. Varsayımlarla değil. O yüzden bu kafayla muhatap olacağım yer mahkeme salonu bile değilken forum hiç olamaz. Bir gün karşılaşırız o zaman aynı cümleleri tekrar kurarsınız

Çok haklısınız mesela ben sokakta kadın görünce önce eşi kendisine kuma getirecek diyorum sonra merhaba diyorum adettendir. Nerede +200 sabıkası olan eli bıçaklı seri katil varsa ona koşan kadınlar yaralanıp balkondan atılınca ben nereden bilecektim yahu diye röportaj veriyor, benim yolda görsem yönümü değiştireceğim ruh hastalarının napim benim tipim işte yaaa yapıyor sonra bu tipler seri seri sizi kesince de veri diye paylaşıyorsunuz. Türkiye'deyiz komple katil dolu mahalleler var. Sen kendini korumaz isen ne devletler ne şirketler ne de bir yasa seni koruyabilir. Ben o mahallelerin yanına yaklaşmıyorum kız içinden çıkmıyor koca buluyor e ne sebep sonuç ilişkisi denen bir şey var. Yasalar cezayı olay olup bittikten sonra verir hiçbir yasa olay olmadan önce ne engelleyebilir ne de cezalandırabilir. Bunun en bariz kanıtı da toplam erkek ölümleri kadın ölümlerinden daha fazla ama tabii ki de ilginizi çeken yerlerin altını çizeceksiniz. En komik tarafı da davalar görüldükten sonra feminist guruplar reklamlarını bir güzel yapıp para topladıktan sonra kız tekrar gidip aynı dayak yiyip medyaya düştüğü çocukla sevgili oluyor sayısız defa gördüm sadece pohpohları değil devamını da takip edin, mağdurların sosyal medya hesaplarını da takip edin. Patronlar evlenecek misiniz diye soruyormuş, patronlar kaç çocuk yapacaksın diye de soruyor ilk 1 yıl ücret almasan olur mu da diye soruyor mühendise odamı temizlemessen işe almam diye de soruyor, askerliğini yapmadıysan iş yok diye de soruyor. Bu mu savunmanız? Nerede benim bile korktuğum ruh hastası var gidip yapışırsınız sonra acaba evimi niye kundakladılar, niye tacize uğradım diye düşünürsünüz. Bir de en sevdiğim taraf her karşı çıkanı reddedildiği için kaldıramamış ergen bize saldırıyor diye savunmanız yok mu o kısma bayılıyorum. Yemin ediyorum veganlarla feministlerin şu leş propagandaları Türkiye bir yana koca dünyada nefret toplama konusunda terörizmle faşizmi de geçti insanlar tiksiniyor artık. Bunca kötülük ve adaletsizlik varken hala benim bacak aram farklı bana ilgi ve hak verin propagandaları o kadar yorucu ki. Hak adaletsizliğini ve anayasanın en temel kuruluş sebebi olan eşitliği bozmayı nasıl mantıklı sayıyorsunuz, eşitliğin bozulmasının uzun vadede size daha çok zarar vereceğini nasıl göremiyorsunuz anlamıyorum. Şey olayı bir ara moda olmuştu sosyal medyada gördükçe gülerim, 15 yaşındaki kız bu adam beni elledi diyor, tabii beyan esas kanıta da gerek yok adam yargılanıyor. Yargılanırken ellemediğini kanıtla diyor mahkeme. Sonuçta beyan bir kanıt, aksi kanıt lazım savunmaya ama mümkün değil. Adam hapse giriyor 6 yıl sonra kız hayret niyeyse pişman olup itiraf etmiş salladığını adam çıkıyor hapisten. Böyle olaylar dolu ama ne diye uğraşıp aransın ki. Onun yerine kadınların haklarını 2X yapalım ve sınırsız nafaka verelim kesinlikle cinayetleri çözer, psikopat erkekler boşanınca tüm mal varlığını ve ömür boyu nafaka vereceğini anlayınca daha çok saldırganlaşınca tüm sorunlar çözülür. Sürekli sevgili cinayetlerine değinmemin sebebi en çok kadın cinayeti oranı orada. Çözümün sebeple sonuçla alakası falan yok sadece saf faydalanma ve açgözlülük üzerine. Nato kafa nato mermer. Bir gün feministler hariç herkes "neden insanlar eşit değildir, eşit olan haklardır" cümlesini anlayacaksınız ama feministlerin anlayacağını hiç sanmıyorum. Devam asosyal ergenlere acımaya. Kız bulamadık forumda nefret kusuyoruz işte.
Güzel ironi.
Etrafımda arkadaşlık ettiğim ve sağlıklı iletişim kurduğum çok kadın var. Hepsiyle erkek gibi arkadaşlık kurdum, kimisiyle çok yakın oldum. Keşke anlatılanlar olsaydı ama pek çoğuna kendi çalıştığım yerlerde tanık oldum. Sizler ise anonim kimliklerin arkasında sığınan, hayatı forumlarda geçen asosyaller olarak ülke gerçeklerinden kaçmanız hiç şaşırtmadı.
Tamam abisi, biz anonim ergenleriz ya, sen daha iyi bilirsin.
Anonim ergenlerin arasına katılıp, anonim ergenlerle tartışma o zaman, ha? Ne dersin?

Bu forumun birazcık samimiyeti varsa sırf bu yorumundan seni sınırsız uzaklaştırırdı. Psikopatlık normalleştireni ve saldırganlaşma olumlamaktan öteye gitmemiş bütün yorumun da, bu tadı tuzu biberi olmuş.

Eğer varsa ki sanmıyorum yoktur bu forumda dolaşan bir kadın, bütün imkanlarınızı en sınırlarda zorlayıp kaçın buradan. Feminist örgütler dahil hiç kimse yanınızda değil. Ülke manyaklar, manyakları fonlayanlar, ve manyakları medya önüne düşürerek kendini finanslayanlarla dolu.

Neyse, ben gerçekliğin içindeyim. Ne Twitter'dan gördüklerine kanan feminist destekçileriyle, ne haberlerde gördüklerine inanan, ne okuduklarına tamah eden insanlardan değilim. Kendi gözlerimle gördüğüm şeylerle yorum yapıyorum. Varsayımlarla değil. O yüzden bu kafayla muhatap olacağım yer mahkeme salonu bile değilken forum hiç olamaz. Bir gün karşılaşırız o zaman aynı cümleleri tekrar kurarsınız.

Ya 5 dakikalık bile sebep sonuç ilişkisi kurmanızı istiyorum. Feministler değil mi daha çok güvenlik ve hak talep eden. Hak talebinin sonuçlarının neler doğurucağını söylüyorum forum seni sınırsız uzaklaştırır diyorsun. Ne dersem saldırmayı normalleştirme diye üstünü örtüyorsun. Bu şiddete çözüm bulalım diyorum oooh tuz biberi de ektin yazıyorsun. Bu yıldırma politikasının amacı ne. Haklı mı çıkacaksın, haklı çıkınca rahatlayacak mısın çözümlere yanaşmak yerine tamamen konu dışına çıkıp saçma vur kaç hareketleriyle. İyi tamam haklısınız umarım karşılaşmayız sonsuza kadar. Zaten ben evden çıkamayan forum asosyali değil miydim, siz de büyük oyunu çoktan gördüğünüze göre gerçekliğinizde çözün sorununuzu. Korkmayın karşılaşmayız.

Nafaka alanların 1000 tanesi kadın ise 1 tanesi erkek. Mahkemeler hukuka uygun karar vermek yerine "geleneksel" bakış açısıyla karar veriyor, adaletsizlik var. Yoksa evliliği boyunca 3 çocuğu da başka erkeklerden yapan ve boşanma arefesinde de sevgilisi olan kadına nafaka bağlatmak mantığa uygun değil.
Hocam o kullanıcı, Meriç diye tabir edilen kesimden. Geçen gün açtığım konuda kadınların erkeklerden 2 sene önce emekli olmasını savundu. Bugün de nafakayı savunuyor.
Ben engelledim kurtuldum, gerçi engellesem de konuma mesaj atıyor ama ben görmüyorum en azından.

Bir gün karşılaşırız o zaman aynı cümleleri tekrar kurarsınız.
Forumdakilere anonim ergen diyorsun, kendinin anonim olduğunu unutuyorsun.
Asosyal ergen dediğin kişilerle karşılaşmaktan söz ediyorsun, kendi kurduğun cümleler birbirleriyle çelişiyor.
Feministlere kanmıyorum diyorsun, bir Feminazi gibi davranıyorsun.

Yorumsuzum, cidden yorumsuzum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı