Nanokatalog tedarik süreci çok uzun sürüyor

23 Kasım günü Nanokatalog adlı siteden şu ürünü Corsair Vengeance LED 2x8GB DDR4-3000 16 GB 3000 MHz CMU16GX4M2C3000C15 RAM - Nanokatalog sipariş verdim. Parayı 26 Kasım'da havale ettim ve tedarik süreci başlamış oldu. Ürünün altındaki açıklamalar kısmında görmüş olduğunuz "tedarik süresi 5 ile 7 iş günü içinde temin edilir" gibi bir ifade mevcut. 26 Kasım'dan bu yana 16 iş günü geçmiş olmasına rağmen ürün hala tedarik sürecinde gözüküyor. 2 kere mesaj attım kendilerine ve cevap bile vermediler. Müşterisine alenen yalan söyleyen ve tenezzül edip cevap bile vermeyen bu firmadan bir şey almayın arkadaşlar. Bu kadar rezillik, kepazelik olmaz. Lanet olsun deyip bekleyeceğim ürünün gelmesini ama siz alışveriş yaparken benim gibi sıkıntı yaşamayın diye bu konuyu açtım.
Günaydın hocam :) Aslında ürünlerin 1 ayda gelmesi değil problem. Asıl problem müşterilerine yalan söylemeleri ve baştan savmaları.

@sLord Tabi işte ben de onu söylüyorum. Anlatmak istediğim nokta orası. Alta yazsın 1 ay tedarik süreci var diye ben okeyim buna. Amazon'da da 3 haftada geliyor ürünler. Fakat Amazon satışın birinci kuralı olan "müşteriye değer yaratmak" ilkesini anlamış bir firma. Sen 3 haftada da gelse ne zaman eline geçeceğini biliyorsun ürünün çünkü yazıyor şu tarihte elinde olacak diye.

Ben stokta olan 1, tedarik edilecek 2 ürün aldım. Stokta olan 2 gün içinde geldi. Tedarik sürecinde olanlar için önceden arama yapmıştım ve bunun 2 haftayı bulduğunu söylemişti. Tabi sitelerinde 5-7 gün diliminin yazılması müşteriyi kendilerinde tutmak için olabilir, kim aldığı şeyi 1 ay beklemek ister.

Bana "Yurt dışından tedarik edeceğiz." dedikleri ürün ertesi gün geldi. Kendi ürünlerinin stoklarını bilmiyorlar sanırım. :)

3 hafta önce MSİ Tomahawk B450 anakart satın almak için müşteri hizmetlerini aradım. 2 haftalık tedarik süreci olduğunu söylediler bunu bilerek siparişimi verdim. 7.gün anakart elime ulaştı. Uzunda sürebiliyor kısa zamandada gelebiliyor. Önceden arayıp stok bilgisi almakta fayda var her zaman.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı