Nanokatalog tedarik süreci çok uzun sürüyor

Periklesis

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
23 Kasım günü Nanokatalog adlı siteden şu ürünü Corsair Vengeance LED 2x8GB DDR4-3000 16 GB 3000 MHz CMU16GX4M2C3000C15 RAM - Nanokatalog sipariş verdim. Parayı 26 Kasım'da havale ettim ve tedarik süreci başlamış oldu. Ürünün altındaki açıklamalar kısmında görmüş olduğunuz "tedarik süresi 5 ile 7 iş günü içinde temin edilir" gibi bir ifade mevcut. 26 Kasım'dan bu yana 16 iş günü geçmiş olmasına rağmen ürün hala tedarik sürecinde gözüküyor. 2 kere mesaj attım kendilerine ve cevap bile vermediler. Müşterisine alenen yalan söyleyen ve tenezzül edip cevap bile vermeyen bu firmadan bir şey almayın arkadaşlar. Bu kadar rezillik, kepazelik olmaz. Lanet olsun deyip bekleyeceğim ürünün gelmesini ama siz alışveriş yaparken benim gibi sıkıntı yaşamayın diye bu konuyu açtım.

Ürünü almadan önce yurt içi stoklarında olup olmadığını öğrenmeniz lazımdı. Aldığınız ürün yurt içi stoklarında belli ki yokmuş. Ürününüzü yurt dışı stoklarından getiriyorlar. Bu yüzden ürünün gelmesi zaman alabiliyor. Birkaç arkadaşım da buradan ürün almıştı. Ortalama 25-30 gün içerisinde ellerine ulaşmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Aynı siteden 1 aralık günü İşlemci ve RAM aldım. Ürünler bugün kargoya verildi gözüküyor. Fakat takip numarası yazmıyor. Zaman kazanmak için mi yapıyorlar acaba ?

Ürünü almadan önce yurt içi stoklarında olup olmadığını öğrenmeniz lazımdı. Aldığınız ürün yurt içi stoklarında belli ki yokmuş. Ürününüzü yurt dışı stoklarından getiriyorlar. Bu yüzden ürünün gelmesi zaman alabiliyor. Birkaç arkadaşım da buradan ürün almıştı. Ortalama 25-30 gün içerisinde ellerine ulaşmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Bu bilgiyi siparişi verdiği gün içerisinde iletmeleri gerekirdi. Eğer ki stoklarında bulunmuyor, yeni bitmiş bir ürün ise ve sitede yazmıyorsa sipariş veren müşteri aranır ve durum hakkında öncesinden bilgi verilir. İnsanın içinde hizmet vermek için istek olsun yeter ki. Bu içinden geldiğinde yapılması gereken bir şey değil, görevleri olduğu için yapmaları gereken şey.

Bakınız biraz araştırsanız o sitenin bazı ürünleri 1 aydan daha uzun sürede gönderdiğini görürsünüz.
Ben 6 Kasım sipariş verdim 10 Aralık teslim aldım. Ayrıca müşteri hizmetleri ile 3 sefer görüştüm. Her sefer kolay bir şekilde ulaştım. Yurt içinde stokta olmayan ürün yurt dışından tedarik edildiği için uzun sürüyor. Bunu bilerek sipariş yapıyorsunuz. Ucuz olmasının bir sebebi var herhalde. Beklemek istemiyorsanız Nanokatalog size göre değil.

Son düzenleme:
Bu site ile ilgili burada yüzlerce mesajda aynı problemlerden bahsedildi. Aceleniz varsa bu siteden satın alım yapmayacaksınız. Bekleyebilir ya da müşteri hizmetlerini arayıp iade isteyebilirsiniz. İadede sorun çıkartmıyorlar.

Aynı siteden 1 aralık günü İşlemci ve RAM aldım. Ürünler bugün kargoya verildi gözüküyor. Fakat takip numarası yazmıyor. Zaman kazanmak için mi yapıyorlar acaba ?
Olabilir. konu dışı ama biasınız güzelmiş :D

@GTX660M ''Bunu bilerek sipariş yapıyorsunuz. Ucuz olmasının bir sebebi var herhalde. Beklemek istemiyorsanız Nanokatalog size göre değil. '' Söylemiş olduğunuz ifadenin herhangi bir hukuki dayanağı yok. Çünkü kendi siteleri üzerinden 5-7 gün ön sipariş tedarik süreci açıkca ifade edilmiş. Bu ifade olmasa da zaten ürünü 30 gün içerisinde size teslim etmeliler çünkü taraflar arasında ki sözleşmede de 30 günlük sürede teslim edeceklerini sözleşmede garanti altına almışlar.1 ay geçtiği taktirde tüketici mahkemesine bir dilekçe vermeni öneririm. @Periklesis

Nanokatalog firması ürünleri yurt dışından getirttiği için geç geliyor. Üründen önce stok sordurtmazsanız stoğun gelmesini beklemek durumunda kalıyorsunuz. Eğer beklemek istemiyorsanız iade talep edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı